חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משחק מחשב משחק מחשב Far Cry New Dawn
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משחק מחשב משחק מחשב Far Cry New Dawn

לירן עבדי | 17.02.2019
הטוב
  • עולם אפוקליפטי חדש ומהפנט
  • כלי רכב וכלי נשק מפתיעים
  • שעות רבות של משחק רווי בתוכן
  • כותר Far Cry קלאסי – מושלם לחובבי הסדרה
הרע
  • משחקיות שחוזרת על עצמה
  • עלילה משעממת וצפויה
  • סובל מבעיות טכניות
  • משחק ברשת עדיין דל במשתתפים
בשורה התחתונה
כותר הפעולה Far Cry New Dawn הוא משחק לא רע בכלל: סגנון העולם הפתוח תמיד מהנה, האקשן בכל פינה וכמות התוכן רחבה מאוד. הבעיה שאת כל זה כבר חווינו אשתקד ב- Far Cry 5 והחבילה הנוכחית מרגישה בעיקר כתוכן נוסף עבור אותה פלטפורמה מאשר המשך ראוי ומסקרן. היעדר החידושים המשמעותיים הופכים את כל העניין לתחושת דז'ה וו משעממת ולא משכנעת במיוחד. למעריצי הסדרה בלבד.
הקדמה
משחק הפעולה Far Cry New Dawn הוא הבא בסדרת המשחקים של Far Cry, המהווה המשכון של Far Cry 5 ועלילתו מתרחשת 15 שנה לאחר אירועי המשחק הקודם. המשחק פותח על ידי Ubisoft Montreal ושוחרר על ידי Ubisoft ב-15 בפברואר לפלטפורמות PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי, שגרסתו נבדקה בסקירה זו.

עותק סקירה התקבל על ידי עדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של Far Cry New Dawn בישראל.

עלילה

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

סיפורו של New Dawn מתחיל כ-17 שנה לאחר הפיצוץ הגרעיני שהתרחש ב- Hope County, במסגרת אירועי Far Cry 5. נכנסנו מיד לנעלי הדמות הראשית המכונה Captain כשמטרתנו הראשית להנהיג את קבוצת השורדים שנותרה מהפיצוץ במאבק מול ה-Highwaymen, קבוצת שודדים בהנהגת זוג האחיות Mickey & Lou. החדשות הרעות שסיפור מסעיר לא תמצאו כאן. כותרי Far Cry ידעו להציג אנטגוניסט מפוקפק עם אג'נדה רחבה שהוצגה בנדיבות לאורך הקמפיין. במקרה הנוכחי התקשינו להזדהות או לפחות להבין את תכנית האחיות, שלא לדבר על כך שהסיפור פשוט לא מעניין ורוב הזמן העדפנו את משימות המשנה. אחרי שגילינו את האובססיביות של Joseph Seed, הביזריות של Pagan Min והטירוף של Vaas Montenegro, שלושת היריבים הגדולים במשחקים הקודמים, האחיות התגלו כאנמיות וגנריות להחריד, בטח כשמשווים אותן לדמויות החזקות שהוצגו לשחקנים בכותרים הקודמים, אשר אופיינו בצורה כה מובהקת ומפורטת.


Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת

Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת

גרפיקה וסאונד

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

יחסית לעולם שספג פיצוץ גרעיני רק לפני 17 שנה, Hope County נראית מצוין. הטבע השתקם במהירות, בעלי החיים חזרו לשלוט ברוב אזורי המחיה וטווח הצבעים הצעקני שהוקם על ידי השורדים שולט בכל פינה. בפן הוויזואלי Far Cry New Dawn שומר על רמת פירוט גבוהה וממשיך להציג עולם חי ונושם ממש כמו בכותרים הקודמים, עם חזירי בר מסתערים עליך ברגע אחד של חוסר תשומת לב, קרב יריות הנשמע מרחוק ונהר פראי רווי בדגים. גם הנשקים החדשים והתואמים לאווירה מקבלים אספקט קולי של אחרית הימים, כמו חצים המשוגרים מצינור חלוד או קליעי רסס הנשלחים מרובה ציד מיושן.


Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


גם סביבת Hope County לא מפספסת: פתרונות מאולתרים של מכולות מפויחות, שימוש בקסדות אופנוע במקום קסדות צבאיות, גרפיטי גולגולות המעטרים כל פינה - Hope County השתנה לטוב ולרע והתפאורה של המחוז הוחלפה בסגנון פוסט-אפוקליפטי עטור צבעים עזים – וזה עובד נהדר.

Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


משחקיות

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

סגנון העולם הפתוח של Far Cry מעולם לא אכזב אותנו וגם הפעם Far Cry New Dawn מציע כל מה שאפשר לדמיין. רוב המוחץ של המשימות עדיין דורש להגיע לנקודה X ולחסל את Y, אך כמו תמיד יש גם שחרור בסיסים, מציאת אוצרות, חיסול מבוקשים ושחרור עצורים, לכידת דגים נדירים, משחקי צליפה ומרדפים – ועוד. אין סוף לתוכן שמציע New Dawn ולשחקן נותר רק לבחור מה מתחשק לו לעשות כעת.


Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת

כמו בכותרים הקודמים, גם הפעם ניתן לשדרג את יכולותינו, בין אם זה הגברת מהירות ההליכה בכריעה, תיקון האוטו תוך כדי נסיעה או הגדלת קיבולת תחמושת הנשקים הכבדים שלנו. איך לא, גם רשימת כלי רכב עצומה מצטרפת לעניין; סירות מנוע, אופנועים צבעוניים ומשאיות ענק מגוחכות – הכל באווירה אפוקליפטית ומאולתרת במיוחד שמגחיכה כל סיטואציה, כנראה יותר מכל כותר Far Cry אחר, אבל אין כאן תחושה ילדותית או מצועצעת מדי אלא אקשן טהור ומהנה.

Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


בדומה ל- Far Cry 5 גם בכותר הנוכחי מתאפשר לנו לבחור פרטנרים ללחימה במאבק, המורכבים מדמויות צבעוניות בעלי תחומי מקצועיות שונים, מהחבלן חובב הפיצוצים, דרך הכלב המתייג את האויבים ועד לצלפית המצטיינת – שמשתפרים ביכולותיהם תוך כדי חיסול אויבים. באגף כלי הנשק, כיאה לאווירה האפוקליפטית, לא מעט כלי לחימה במשחק מאולתרים, ביניהם רובה חצים היעיל לסיטואציות הדורשות חיסול שקט וממוקד ועד לרובה קטלני המשגר מסור שיניים לעבר האויבים ומחסל במכה אחת את רובם.

כמו שאפשר לראות, Far Cry New Dawn לא רחוק מדי מקודמו ונמנע בגלוי מלהחליף סוס מנצח. למעריצי הסדרה זה אולי חדשות טובות אבל אנחנו השתעממנו מאוד מהר, בעיקר כי ישנה חווית משחק זהה לחלוטין ל- Far Cry 5שהפעם זכה לעטיפה מעט שונה. אריזה מקורית ככל שתהיה – קשה להתלהב שוב מאותן חווית גיימינג שחוזרת על עצמה ולפעמים גם נוסחה שעובדת דורשת מעט ריענון.

Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


ישנם כמה חידושים בלעדיים לכותר כמובן, כמו האפשרות לשדרג בסיס שהשתלטנו עליו או לחלופין, להחליט לבזוז בסיס שזה עתה כבשנו, רק כדי לחמוד רכיבים חיוניים - ולאחר מכן השליטה תחזור לידי האויב בתוספת תגבור משמעותי שיקשה על כיבוש נוסף. שינוי נוסף ומהותי לא פחות: הוספת נקודות פגיעה המצוינות במספר לצד הדמות, כך שכעת נוכל לדעת כמה נזק הסבנו לאויב, על בסיס סוג הנשק ואזור הפגיעה. גם דרגות הקושי של האויבים הצטרפו; אם בעבר נדרשו עוד כמה יריות כדי לחסל את היריב הקשוח ביותר, כעת יש יריבים שכלל לא כדאי להיכנס איתם לקרב, פשוט כי הסיכוי שניהרג גבוה משמעותית מהסיכוי שנצליח לחסל את האויב קודם. החידוש בעיקר מוסיף שינוי טקטי מרענן שאמנם מאט מעט את המשחק ומכריח את השחקן להתקדם די צמוד לעלילה הראשית, אבל לפחות מונע מהשחקן "להתפזר" ולהתקדם בשלל משימות בלי היגיון עלילתי.

בפן הטכני לא הכל מושלם: לצערנו קיימים באגים והם לא מעטים. אויבים שמצליחים לזהות אותנו מתחת לאדמה, פרטנרים ממוחשבים שמתקשים להתקדם מסיבה לא מובנת, כתוביות לא תואמות לדיבוב וכלי רכב מסתחררים במקום הם רק חלק מהבעיות הטכניות השוטפות. לזכות המשחק ייאמר שגם הכותר הקודם סבל מכמה קשיים טכניים שטופלו בשבועות שלאחר מכן, אבל עדיין, קשה להתעלם מהעובדה שהמשחק הושק לא אפוי.

Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


משחק ברשת

(20% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

אופציית המשחק ברשת זמינה כאן רק כשיתוף פעולה בין שני שחקנים הלוקחים חלק במשימות משותפות, משניות או במסגרת העלילה הראשית. בסך הכל מדובר בעניין חביב שמשדרג את חווית המשחק והניסיון להשתלט יחד על עוד מוצב מרגש למדי, בוודאי כשהוא נעשה בשיתוף פעולה מהיר ומקצועי. זמינות השחקנים בעולם של New Dawn כרגע די נמוכה והקהילה עדיין מצטברת לה כך שיש לקחת בחשבון שלא תצליחו למצוא משחק Co-op במהירות, אלא אם תתחברו לפורומים הנכונים ותמצאו שחקנים זמינים.


Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


באשר לאורך המשחק, העלילה הראשית מציעה בערך 8-10 שעות משחק אך לצד התוכן העקיף ומשימות המשנה הרבות, Far Cry New Dawn מציע שעות רבות של שיטוט ברחבי Hope County, הן באיתור מקומות חדשים, בגילוי אוצרות וברדיפה אחר אביזרי איסוף ושדרוגי דמות שונים.


Far Cry New Dawn: אותה גברת בשינוי אדרת


עותק סקירה התקבל על ידי עדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של Far Cry New Dawn בישראל.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image