חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משחק מחשב משחק מחשב Trials Rising
ז'אנר: נהיגה
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משחק מחשב משחק מחשב Trials Rising

לירן עבדי | 03.03.2019
הטוב
  • סביבות מרוצים דינמיות ומגוונות
  • קצב משחק מהיר
  • משחקיות מאתגרת
  • אפשרויות התאמה אישית מגוונות
הרע
  • מאתגר וקשה יחסית
  • חווית משחק שעלולה לתסכל
  • משחק ברשת מגמגם
בשורה התחתונה
הוא רחוק מאוד ממשחקי המרוץ הקונבנציונליים וחוויה מאתגרת בפני עצמו: Trials Rising הוא אחד מהכותרים המקוריים שפגשנו, בזכות משחקיות ממכרת ומתסכלת כאחד, עיצובי שלבים יצירתיים וגם המולטיפלייר שלו מעניק עוד כמה חודשים לאורך חיי המשחק – למרות הליקויים הטכניים שהפריעו לנו. מפתיע לגלות כותר כה מהנה ומיוחד ומחירו הנמוך-יחסית שכנע אותנו פי כמה.
הקדמה
משחק המרוצים Trials Rising פותח על ידי RedLynx ו-Ubisoft, שגם הושק על ידי האחרונה ב-26 בפברואר השנה, לפלטפורמות Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי, שנבדק בסקירה זו. המשחק כולל מסלולי מרוצים רווי מכשולים, הלוקח חלק באזורים מפורסמים ברחבי העולם, ביניהם מגדל אייפל בפריז, החומה הגדולה בסין, הר אוורסט ועוד, כשאת התוצאות המשחק מזמין לחלוק עם שחקני העולם ואף מציע להתחרות מול שחקנים בשר ודם.

עלילה

(30% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

ממשחק מרוצים קשה לצפות לעלילה רצינית וכמו כל קלישאת משחקים מקובלת מהז'אנר הזה, גם כאן יש תמצאו הרוכב הבודד בדרכו לתהילה נצחית, אל נעליו ייכנס השחקן. התחלנו במשימות פשוטות ואט-אט צלחנו מרוצים ברחבי העולם, מאסיה ועד אמריקה, השתתפנו בטורנירים, נבחרו לייצג חסויות ואבזרנו את דמותנו במיטב הפרסים שקיבלנו תוך כדי הצלחה. במילים אחרות, עלילה לא תמצאו כאן אלא בעיקר מציאות דלוחה שבין מרוץ למרוץ.


Trials Rising: מקורי ומאתגר

גרפיקה וסאונד

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

סביבות המרוצים ב-Trials Rising מדהימות ויצירתיות להפליא. בכביש מדברי הפירמידות במצרים נראו מרחוק, ניווטנו במהירות באתר הבנייה עמוס מכולות חלודות ובשלב פארק השעשועים מתאפשר לנו לרכב עם האופנוע במסלול רכבת ההרים, רגע לפני כניסה מהירה למערת שבקרקעית לבה רותחת. התחמקנו מכור היתוך במפעל נחושת ורכבנו במהירות בין גורדי שחקים בנוף עירוני - ואיך לא, גם לופ מטורף השתתף במרוץ. אין כאן שום מרכיב ריאליסטי, כמו שאפשר להבין ולשמחתנו, אין גם רגע דל בכל הנוגע לתפאורה העוטפת את הרוכב. כל חלקיק מרוץ מפנה ברגע אחד לסביבה אחרת, צבעונית וצעקנית אף יותר. אין פנייה בלי הפתעה ואין מעבר לסיטואציה אחרת בלי קטע מקשר מקורי במיוחד.


Trials Rising: מקורי ומאתגר

Trials Rising: מקורי ומאתגר


כשהסביבה הדינמית משתנה לנגד עיני השחקן במשחקי אור וקול מהפנטים – קל לשכוח שמורכבות המשחק פשוטה יחסית, כך שהשלבים מצליחים לגנוב את ההצגה וטוב שכך. בלעדיהם Trials Rising היה נותר משחק כיפי אך לא מהנה ללא האווירה השובבה והכל-כך לא מציאותית שמסביבו, שמקלילה אותו ומנגישה אותו לשחקנים עם טיפה פחות סבלנות, אבל עם המון סיפוק לעיניים.
Trials Rising: מקורי ומאתגר


משחקיות

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

שחקנים וותיקים יותר שהספיקו להכיר את משחק המרוצים המאתגר Elasto Mania ייכנסו מיד לעניינים. מדובר במשחק תלת מימדי, הנשען על פלטפורמה דו מימדית, או משחק מרוצים 2.5D, במילים אחרות. המטרה: להגיע כמה שיותר מהר לקו הסיום בכמה שפחות פסילות, כלומר נפילות מהאופנוע. בניגוד למשחקי מרוצים פופולריים, גז בלבד לא יעזור לכם ואין כאן ימינה ושמאלה אלא ישר בלבד, כשהאתגר האמיתי מתבטא ביכולתנו לשמור על הרוכב באיזון משקל מושלם כך שלא יתרסק מעוד שיפוע מוגזם או מכשול מגוחך. ולא תאמינו כמה המשימה הזו קשה מכפי שניסינו לתאר – המשחק עושה הכל כדי לאתגר את הרוכב ולגרום לו להתחשב בכל רגע של תנועה, ממש עד שבשלבים מתקדמים רק רצינו להגיע לקו הסיום, מבלי להתייחס לתוצאה שקיבלנו.


Trials Rising: מקורי ומאתגר


על הרוכב השליטה די מוגבלת ורק חיצי המקלדת משרתים את כל תנועו: גז, עצירה והטיית גלגל ימינה/שמאלה. הסביבה היא זו שגרמה לנו להיכנס לתסכול, אחרי ששוב ושוב נפלנו באותו בור או שלא שרדנו עוד פיצוץ שהיה אמור להעיף אותנו למקפצה הבאה בדיוק מושלם. כאן המקום לציין שרמת הקושי במשחק לא קשה מדי ובסופו של יום כל מרוץ ניתן לסיים – השאלה רק כמה סבלנות יש לכם בתור שחקנים ועד כמה תבקשו להשיג את מדליית הזהב, המזכה את השחקנים המצטיינים, פרס שכבר דורש מיומנות שלא הצלחנו להשיג גם אחרי שעות משחק רבות.

Trials Rising: מקורי ומאתגר


קצב המשחק מהיר מאוד. כמה מהיר? בתוך שעת משחק הספקנו להגיע לשלב 12 בדמות שלנו. Trials Rising לא מאפשר לשחקן לנוח לרגע: זמני ההמתנה אפסיים, המשחק מנחה מאוד לאן לגשת הלאה ושום תפריט לא מעלה סימני שאלה – המשחק עושה הכל כדי שתישאר ברצף משחקונים ממכר במיוחד, המונע מהישג אחד להישג הבא, כשכמובן מערכת תגמולים מעודדת המשך צבירת נקודות ניסיון ואינספור ציוד ואביזרי לבוש שאפשר לאסוף. בסוף כל מרוץ מוצלח צברנו נקודות תהילה, בין אם זה בצליחת מסלול חדש, ניצחון בעוד משחק ברשת - נקודות המקנות לנו מצבי משחק חדשים, אופנועים מיוחדים ועוד. בין האביזרים שאספנו אפשר למנות סטיקרים מכל קטגוריה שאפשר לחשוב עליה, כפפות מוזרות, קסדות מאולתרות ושאר קישוטים שהפכו את הרוכב שלנו ליחיד מסוגו.

Trials Rising: מקורי ומאתגר


את משימות המרוץ ניתן למצוא במפת העולם הפשוטה להפליא, שם חיכו לנו חוזים לביצוע: טורנירים מבוססי נקודות ניסיון, מרוצי 1 על 1, מרוצים נגד השעון, תחרויות מכשולים מול 8 אנשים בשר ודם ומשחקונים שטותיים מבוססי פיצוצים – כשכולם יושוו מול תוצאות שחקני העולם, בציון הניקוד שלנו לעומתם, בכל פלטפורמה; אקס בוקס, פלייסטיישן ונינטנדו. קיימת גם במשחק טבלת מובילים כללית מבוססת ניקוד, הניתנת לסינון לפי אזור גאוגרפי, עולמי, מסלולי ריצה ספציפיים ועוד – כך שלמרכיב התחרותיות ניתן כאן דגש מיוחד ו-Trials Rising עושים הכל כדי שננסה לשפר את תוצאותינו ונצליח להגיע להיכל התהילה של המנצחים המובילים.

Trials Rising: מקורי ומאתגר

משחק ברשת

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

המשחק מציע לשחק מול רוכבים אחרים מרחבי העולם, בכניסה ללובי והמתנה לשחקנים שחולפים גם הם שם וממתינים למשחק זמין. אולי זה הקהילה שעדיין גדלה או השרתים האיטיים, אבל לא הצלחנו למצוא משחק במהירות רבה מדי, ועד שמצאנו – בדר"כ רק חצי מכמות השחקנים המלאה נמצאה, כלומר מספיק כדי לפתוח משחק חדש, אבל לא מספיק כדי למלא את הפוטנציאל וההנאה.


Trials Rising: מקורי ומאתגר


קיימת גם אופציה לפיצול המסך, כששני שחקנים מתחרים באותו מחשב וכן ניתן להשתמש במפות מאתגרות שיצרו משתמשים ברחבי העולם, אם כי תקלות שרתים ובעיות הורדה מנעו מאתנו ליהנות מהם מהאופציה הזאת – מקווים שהעניין זמני והיה מדובר בתקלה זמנית בלבד, אם כי עד לרגע פרסום הסקירה לא הצלחנו ליהנות אפילו ממסלול אחד שבנתה קהילה המשתמשים.


Trials Rising: מקורי ומאתגר


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image