חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
משחק מחשב משחק מחשב Assassin's Creed 3 Remastered
ז'אנר: פעולה
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - משחק מחשב משחק מחשב Assassin's Creed 3 Remastered

לירן עבדי | 14.04.2019
הטוב
  • משחקיות משופרת המאפשרת התגנבות קלה יותר
  • שיפורי גרפיקה מורגשים
  • הסביבות דינמיות ומציאותיות יותר
הרע
  • ללא משחק ברשת
  • מכיל לא מעט באגים
  • מתאים בעיקר למכורי Assassin's Creed
בשורה התחתונה
מעריצי Assassin's Creed ישמחו לשחזר את החוויה המהנה שידע לספק בשעתו הכותר השלישי בסדרת ההתגנבות/הרפתקאות המוערכת: יש כאן שיפורי גרפיקה מורגשים, שדרוגי משחקיות מבורכים ואינסוף תוכן, מגובה בחבילות הרחבה שמעניקות למשחק אורך חיים ממושך. המשחק Assassin's Creed 3 Remastered מתאים בעיקר למכורי הסדרה, אך קרוב לוודאי ששאר שחקנים רנדומליים לא יימצאו כאן ריגוש גדול במיוחד.
הקדמה

המשחק Assassin's Creed 3 Remastered הוא גרסה מחודשת למשחק הרפתקאות/התגנבות בעל אותו השם שיצא לאור ב-2012 ועבר שדרוגים בתחום הגרפיקה והמשחקיות, וכן כולל את חבילות ההרחבה שיצאו לכותר. בדיוק כמו קודמו, המשחק עוסק בתקופת המהפכה האמריקאית, כשהשחקן הפעם נכנס לנעליו של קונור האינדיאני, מאבותיו של דזמונד מיילס.

תודה לעדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של Assassin's Creed 3 Remastered בישראל.

עלילה

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

הסיפור המצוין לא השתנה: שוב נבקר באמריקה של המאה ה-18 ונכנס לנעליו של קונור, מתנקש אינדיאני שנשבע לשמור על חירות אנשיו ומולדתו תוך רדיפת אויבים חסרת מעצורים. הסיפור המורכב והפתלתל קיבל מספיק מחמאות בזמן יציאתו ואין טעם לחזור על כך, מלבד שנציין בשנית שמדובר בתסריט הוליוודי למדי, רווי קלישאות אבל כזה שלא משעמם וגורם לך לרצות להמשיך לחקור את עולמו וסיפורו האישי, המדמם ורווי הקרבות של קונור.


Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


עלילות נוספות שלוקחות חלק במשחק משתלבות בחבילות ההרחבה שמגיעות עם הכותר בגרסתו המחודשת וכן את העלילה המעולה של Assassin’s Creed Liberation – עוד כותר משובח שעבר עריכת Remastered ומספר על אבלין דה גרנדפרה, מתנקשת אפריקאית צרפתית שמחליפה זהויות בקצב מסחרר בליבה של ניו-אורלינס ובחורבותיה של מיין.

גרפיקה וסאונד

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

כמה מהחידושים שהובטחו בכותר הם שיפורי הגרפיקה, מתמיכה בטקסטורות, דרך עיצוב מחודש של פני דמויות, תמיכה ברזולוציה ב-4K (עבור הגרסה שנבדקה למחשב), מודלים מוברשים שנמתחו לרזולוציה גבוהה יותר וכן הפיכת סביבות לדינמיות ו"חיות" יותר.


Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


הבדלים מהותיים מורגשים מיד בתאורה: לנרות בקצה החדר התווספה הילה מרוככת ודמויות אפלות באופק הופכות לפחות "קרטוניות". גם הדינמיות השתנתה מאוד וכעת ריאליסטית מתמיד, מגלימה כחולה שמתנפנפת באלגנטיות במקביל התקדמות הדמות ועד לעלים הנעים לפי קצב הרוח העדכני. גם הצללים השתדרגו משמעותית והרבה פחות פוליגוניים מלפני 7 שנים: מורגשים בנוכחותם ענפי ענק שמשתקפים נאמנה על בנין עשוי לבנים ויער עבות עמוס צמחיה המושפעת מהסביבה.

Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


יש אמנם שיפורים מובחנים מאוד גם בתווי הפנים, במודלים הדמויות וכן בטקסטורות שמסביב, מהעיטורים בכיסאות האופרה ועד לסיפון עץ משובץ אבל כן מאכזב לגלות שהסנכרון בין הדיבור לשפה רחוק מלהיות מסונכרנים וכל סצנה נראית כמו דיבוב חובבני של משחקים פשוטים יותר, ולא כאלו שקשורים לכותר מאחת מסדרת המשחקים הפופולרית בעולם.

Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


האנימציה היא עדיין לא המחודדת ביותר, בטח לא למשחק שנבחן תחת הסטנדרט של 2019 ותנועות של חיות בר מבליטות במיוחד את הפער בין כותר פעולה שיוצא בימים אלו לעומת Assassin's Creed 3. חלק מהדמויות האנושיות עדיין מגיבות ב"רובוטיות" מסוימת וציד חיות כמעט תמיד נראה כמו טקס של בובה שרק מחכה להישסף. יש גם לא מעט באגים באגף הגרפיקה וכבר ראינו יותר מדי דמויות שנבעלות חלקית בתוך בנין או עומדות בצורה לא טבעית במסבאה.

משחקיות

(20% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

חווית המשחק של Assassin's Creed 3 Remastered לא השתנתה מדי מאז מודל 2012 והעולם העלילתי משתרע על פני כמה ערים מפורסמות, ביניהן בוסטון וניו-יורק, כשגם קרבות ימיים משתתפים בחגיגה ההיסטורית. גם באגף המשחקיות Ubisoft הבטיחה שיפורים, בעיקר במכניקה של הדמות לנוע במרחב, שדרוג שאמור להקליל את המשחקיות ולהעצים את החוויה מהמשחק.


אחד מהשינויים המבורכים ביותר מופיע במיני-מפה, שמציגה כעת את הכיוון אליו האויבים מביטים/נעים, כך שלשחקן נוח יותר להתגנב ולבחור טקטיקה כזו או אחרת בתבונה. עוד שיפור מצוין הוא הבלטת סוגי האויבים – עזר נוסף עבור השחקן היחיד בהשלמת עוד משימת התגנבות מהירה. חידוש נוסף, שתמוה שלא פעל ב- Assassin's Creed 3 כשיצא לראשונה, במקרה של זיהוי השחקן במהלך התגנבות, המיני-מפה תציג דרכי מילוט ומקומות מחבוא בהן אליהן מומלץ להיכנס כדי להימנע מעימות.

Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


באגף ההתגנבות הוספו עוד כמה חידושים שלא ברור איך לא היו קיימים כבר אז והיום נראים לנו מובנים מאליהם: האפשרות להתחבא בתוך שיחים, היכולת לשרוק לעבר אויבים כדי למשוך את תשומת ליבם וכן התווספה התנקשות כפולה בפרופיל נמוך, כלומר חיסול זוג אויבים בצורה שקטה וכך להימנע מחשיפה. כשחקני Assassin's Creed, כל החידושים כאן מצוינים – הם מאפשרים לשחקן לערוך חוויה מתקנת למשחקיות שהייתה מצוינת בשעתה וכעת הופכת למושלמת פי כמה.

חידושים נוספים שהתגלו כמועילים: בניגוד למשחק שיצא ב-2012, כעת ניתן להרכיב כלי נשק ולא רק לרכוש אותם אצל הרוכלים. השיטה: איסוף "מתכונים" המלמדים כיצד להכין את הנשקים, אשר מתחבאים ברחבי העולם, לצד התמקצעות ואיסוף רכיבים רלוונטיים להרכבת הנשק, תוך כדי התקדמות הדמות הראשית העלילה ובמהלך משימות המשנה.

Assassin's Creed 3 Remastered: שחזור למכורי הסדרה


באשר לתוכן, אפשר לסמוך על Ubisoft שיאפשרו לנו כרגיל לאסוף כל פריט שעולה על רוחנו, לחקור כל מנהרה ולהיכנס לכל עימות שיתגמל אותנו במשאבים לרכישת עוד חפצים. מלבד הסיפור הראשי של המשחק, הוא כולל גם את חבילות ההרחבה "Benedict Arnold Missions", “Hidden Secrets” ו- “Tyranny of King Washington” וכן את המשחק העצמאי אך הקשור לקודמו, Assassin's Creed III: Liberation, בכיכובה של מתנקשת אפריקנית צרפתית בשם אבלין דה גרנדפרה, הגיבורה הנשית הראשונה בסדרה, שגם מציעה משחקיות חדשה בפני עצמה ולחלוטין הרגיש לנו כמו כותר עצמאי ומורכב כשלעצמו.

משחק ברשת

(20% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

בניגוד למשחק המקורי, בגרסת ה- Remastered האפשרות למשחק ברשת לא זמינה. החלטה מעט תמוהה מאחר והמולטיפלייר של המשחק שיצא בזמנו נחשב למוצלח למדי והעניק לכותר עוד המון שעות משחק. במשחק הנוכחי קיימת רק רשימת הישגים פנימיים של Ubisoft, לחובבי איסוף המדליות, אך לא מעבר לכך – וחבל.

תודה לעדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של Assassin's Creed 3 Remastered בישראל.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image