חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Philips SP9861/16 פיליפס
מותג: Philips
מספר ראשים: 3 ראשים
נטענת: נטענת
קוצץ פאות: קוצץ פאות נפרד
חיווי טעינה: צג דיגיטלי
עמידות במים: מלאה
תאריך כניסה לאתר: 4/2019
ג'ל/קרם לחות: ללא אמצעי ריכוך, ג'ל...
ציון WiseBuy
9.1
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Moshe 09.12.20
maxim.r1 18.05.20
בני עקיבאייב 27.11.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Philips SP9861/16 פיליפס

שחר שושן | 10.12.2019
הטוב
  • טעינה אלחוטית
  • נוחה לאחיזה
  • עיצוב יוקרתי
הרע
  • פריקה עצמית של הסוללה
  • לעיתם המנוע נתקע
  • תופס מקום רב
  • אין שקע טעינה בנוסף לאלחוטי
בשורה התחתונה
ה-Philips S9000 היא מכונת גילוח יוקרתית ומוצלחת, שנראית ומרגישה בהתאם למחיר הגבוה למדי שלה. תוצאות הגילוח היו מרשימות אך לא פורצות דרך, ולמרות כל ההוד והדר הסובבים את המכונה, עיקר החידושים בה מסתכמים ביכולת של המכשיר להיטען אלחוטית דרך המטען המצורף. וכן, זה בהחלט נוח, אך היעדר היכולת להיטען דרך כבל, הופכת את הטכנולוגיה לנטל, בגלל הצורך להיסחב עם מטען אלחוטי גדול יותר מהמכונה עצמה.

מבין מכונות הגילוח של פיליפס, זו לא המכונה שתתן את התמורה הטובה ביותר לכסף, אך היא בהחלט המרשימה והמשוכללת ביותר מביניהן. ואם זה מה שאתם מחפשים, אתם תיהנו מהפיליפס S9000 מאוד.
SP9861/16
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,480 ₪
מחיר סופי: 1,484 ₪
מחיר סופי: 1,489 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-8 חנויות>>
הקדמה

ה-Philips S9000 היא ספינת הדגל של קו מכונות הגילוח של פיליפס. יש לה שלוש מהירויות הפעלה, תצוגה דיגיטלית ומשטח טעינה אלחוטי. הדגם שבדקנו - SP9861 מגיע עם ראש הגילוח הקלאסי, ראש לקיצוץ זקן ונרתיק מהודר שמכיל את כל האביזרים. המכונה עמידה במים ומאפשרת להתגלח גם במקלחת.


נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

הפיליפס S9000 נוחה לאחיזה גם לאורך זמן, אך למרות המבנה הארגונומי שלה, במשקל של 191 גרם היא אחת ממכונות הגילוח הכבדות ביותר שבדקנו וזה מורגש לאחר זמן מה.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


המכונה מגיעה עם ראש הגילוח המוכר של פיליפס ועם ראש קיצוץ זקן ופאות בעל אורך מתכוונן. ראש הגילוח המשולש בנוי כדי לאפשר לסכינים להתקרב כמה שיותר לעור הפנים, ולהתגמש סביב קווי המתאר של המשתמש. ראש הגילוח עצמו נע על שני צירים וכל אחד משלושת הסכינים מסוגל גם הוא, לנוע על ציר אחד. כל הגמישות הזו אמורה בתיאוריה לאפשר גילוח טוב ומדויק יותר באזורים בעייתיים כמו קו הלסת ואזור הצוואר, אך מצאנו שתוצאות הגילוח לא שונות במיוחד מאלו שקיבלנו עם מכשירים פשוטים יותר.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


על המכונה ישנה תצוגה דיגיטלית המראה את אחוז הטעינה של הסוללה, נורית בצורת ברז המורה לנקות את ראש הגילוח ועוד הירוגליפים שונים. כדי לחסוך בסוללה, התצוגה כבית בחוסר שימוש, ולמשך כמה דקות, תידלק מחדש אם תזיזו את המכונה. לאחר מכן, התצוגה תדלק רק אם תלחצו על כפתור כלשהו.

ישנן שתי תצורות עיקריות של מכונות גילוח: בעלות ראש אחד:  מכונות עם ערכת להבים אחת המסודרת במעין גליל. מאפשרות נגישות גבוהה יותר לרוב האזורים ומאפשרת גילוח ממוקד יותר. בעלות שלוש ראשים: מכונות עם שלוש מערכות להבים עגולים המסודרים במבנה משולש. מסוגלות לגלח שטח גדול יותר בזמן נתון ובכך לקצר את זמן הגילוח, וחלקן מותאמות בצורה טובה לאזורים בעייתיים כמו הצוואר והסנטר.   בנוסף לשתי תצורות עיקריות אלו ניתן למצוא מספר דגמים עם 2 ראשים. מכונות אלו קומפקטיות ובדרך כלל פשוטות למדי, ונועדו לניידות גבוהה ולנסיעות.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ל-Philips S9000 מנוע בעל שלוש מהירויות שעל פי החברה מיועדות להתאמה לעור רגיש. כלומר מהירות 1-2-3 הן לעור רגיש-רגיל-ומצב מהיר. לטעמנו כל מהירות מתחת למהירה ביותר, רק גרמה להעצמת תחושת התלישה ומצאנו את עצמנו משתמשים כמעט תמיד בהגדרה המהירה ביותר.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


החברה מציינת על גבי האריזה שהמכונה מסוגלת להתמודד גם עם זקן בן שבוע. את הנתון הזה אנחנו מראש לוקחים בערבון מוגבל שכן צמיחת שיער פנים היא לא מדע מדויק, אך עם שיער באורך של שבוע ואף פחות מכך, לעיתים נתקלנו במקרים בהם המנוע נתקע בזמן שימוש בראש הגילוח הרגיל. כדי לשחרר אותו נאלצנו לפתוח את הראש ואף לשטוף אותו, למרות שהמכשיר כמעט ולא היה בשימוש ובפנים היו מעט מאוד שיערות נראות לעין. הבעיה לא חזרה על עצמה עם ראש הקיצוץ.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


המכונה מאפשרת להגיע לתוצאות גילוח טובות ואחידות, ללא חשש מדקירה של ראש הקיצוץ או תלישה מראש הגילוח, כל עוד אתם נשארים במהירות גבוה. אך קחו בחשבון שתוצאות אחידות לאו דווקא אומר שהן היו מושלמות. בכך, הצלחנו להגיע לגילוח מלא וחלק באזור הלחיים יחסית בקלות, אך אזור הלסת והגרון דרשו חזרות רבות וזה גרם לגירוי בעור.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


כפי שראינו עם מכונות אחרות, תוצאות הגילוח תחת זרם המקלחת היו פחות טובות אך מאוד אהבנו את חוסר המגבלה ובעיקר את החופש לנקות את המכונה כולה תחת המים ולא רק את הראש בנפרד. אחרי הגילוח העור שלנו עדיין היה מעט מגורה, אולי אפשר להאשים את זה שהשתמשנו במהירות הגבוה יותר ולא זו המיועדת לעור עדין, אך לכל סיטואציה יש את הבעיות שלה. עם זאת, מידת הגירוי של העור הייתה נמוכה משמעותית ממה שהרגשנו ממכונות אחרות של החברה.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

זמן הטעינה עומד על 3 שעות וזמן העבודה הוא כשעה, כשישנה פריקה עצמית של הסוללה בקצב של אחוז אחד ביום. בכך, קיבלנו כשבוע עבודה ללא טעינה וזה לטעמנו דיי והותר.


במקום התקע הזוגי המוכר של פיליפס, ה-S9000 מגיעה עם מטען אלחוטי בתקן Qi. אותו מטען מגיע עם כבל USB מובנה בתוכו ותקע USB A סטנדרטי בצד השני, אותו יש לחבר לשקע ה-USB הרגיל בטען 7.5W הכלול באריזה. השימוש בחיבורי USB סטנדרטיים, מאפשר בתיאוריה להשתמש בכל מטען סלולרי רגיל אך ההספק שלו צריך להיות תואם כדי שמהירות הטעינה תישמר.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


ניתן לטעון את המכונה דרך מטען אלחוטי בלבד, לא ניתן לחבר כבל אל המכשיר, כך שאם אתם נוסעים למקום כלשהו, תיאלצו לקחת איתכם את משטח הטעינה המגושם ויחד עם המארז הנפוח, תגלו שהוא תופס נפח מעט מוגזם. למרות שהמכונה מגיעה עם משטח טעינה ייעודי המכיל גומה המקבעת אותה במקום, ניתן לטעון את הסוללה באמצעות כל מטען אלחוטי בתקן Qi, אך הצורה הפיזית של המטענים האלו יכולה למנוע ממשטח הטעינה והמכונה להיות מספיק קרובים כדי שהטעינה תעבוד.


Philips S9000: מוצלחת ויוקרתית


היות והמכונה מיועדת לגילוח יבש ורטוב, ועל פי ההוראות, יש לנקות אותה במים זורמים, סביר להניח שהיא תהייה רטובה במידה כלשהי בגמר השימוש. בעוד שזה אף פעם לא רעיון טוב להניח מכשיר חשמלי רטוב על לולאת השראה חשמלית, זה עדיין יותר בטיחותי מלחבר כבל עם מגעים חשופים לתוך שקע שייתכן ויש בו הצטברות של נוזלים.


לטעמנו השימוש במטען אלחוטי במכונת גילוח הוא פרקטי ונוח, ומשפר משמעותית את הסיכוי שבאמת נטרח לטעון את הסוללה לקראת השימוש הבא. אך השטח שהמטען תופס ליד הכיור, יחד עם הלכלוך האופייני לאזור זה, מפחיתים משמעותית ממידת היוקרה שה-S9000 משדרת.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image