חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכשיר לעיצוב שיער Dyson Corrale דייסון
מותג: Dyson
סוג המוצר: מחליק שיער
דרגות חימום: 3 דרגות
פעולה נוספת: מחליק
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכשיר לעיצוב שיער Dyson Corrale דייסון

לירן עבדי | 21.09.2020
הטוב
  • ביצועים מעולים
  • מסך OLED עם מחוון סוללה
  • פועל גם אלחוטית
  • 3 דרגות חום
הרע
  • כבד לשימוש ממושך
  • יקר מאוד
  • שיטת תפעול שונה ממחליקים אחרים – דורשת למידה
בשורה התחתונה
במבחן התוצאה המחליק Corrale מבית Dyson מבצע את העבודה והשיער נראה חלק, מבריק ואולי גם כזה שלא ייפגם בטווח הארוך בניגוד למחליקים הזולים - אבל על האחרון יענה רק מבחן הזמן. הוא גם נוח לשימוש, אם כי משקלו הגבוה הוא משהו שצריך להתרגל אליו, אבל חיי סוללה קצרצרים מצננים את ההתלהבות ומגבילים משמעותית את מלאכת ההחלקה. אי אפשר מבלי להתייחס לתג המחיר הגבוה שהוצמד עליו, שעלול להוות חסם למשתמשות שהתרגלו לשלם דרמטית פחות על מחליקים אחרים. היתרונות והחסרונות של ה-Corrale מאוד ברורים וחד-משמעיים, ובהיותם כאלו, מתאימים לאוכלוסיית משתמשות די ספציפית שאותן המחליק ישרת נאמנה.
Corrale
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 2,129 ₪
מחיר סופי: 2,130 ₪
מחיר סופי: 2,145 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-19 חנויות>>
הקדמה
Dyson Corrale הוא מחליק אלחוטי לשיער המבטיח עיצוב מתקדם ונוח, טכנולוגיה ייחודית המפחיתה בחצי את הנזקים הנגרמים לשיער ממחליק רגיל ובקרת חום חכמה המוודאת עוצמת חום אחידה להחלקה אידיאלית של השיער. עוד כולל המוצר מסך OLED, שלוש דרגות חום, כיבוי אוטומטי ותאימות לנסיעות באמצעות מצב טיסה. הוא זמין לרכישה בצבע ברזל/פוקסיה.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נתחיל מהממדים: ה-Corrale מעט מגושם מהמחליקים הפשוטים יותר, עם אורך של 29 ס"מ ורוחב של 4.5 ס"מ. גם המשקל מעט גדול מהממוצע, בערך 560 גרם – נתון שדי מקשה על אחיזה ממושכת ביד אחת. צריך לזכור שפעולת ההחלקה הוא עניין פיזי ומונוטוני בשימוש ביד אחת אחת וקיבלנו על כך הערות מכל הנסייניות - אם כי ניתן להתרגל למשקל העודף, גם אם ישנה אי-נוחות מסוימת בשימושים הראשונים שחשוב להכיר. אורך הכבל (4.3 מ') מספיק ארוך לשימוש שרחוק משקע החשמל ועדיין קרוב למראה סמוכה. מלבד מחליק השיער, במארז קיבלנו עמדת הטענה, תיק נשיאה עמיד בפני חום שהשתמשנו בו להנחת המחליק בזמן התחממות וכבל טעינה מגנטי.


Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל
Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל

מראה המחליק יוקרתי מאוד, מרגיש פרימיום, איכות בנייה מרשימה והתחושה ביד מרגישה מסיבית ומקצועית למדי – בשונה מהמחליק הרגיל והפשוט שהתרגלנו להכיר. בדומה למחליקים אחרים, ב-Corrale יש כפתור הזזה שנועל את הצבתות ובאשר לכניסת המטען, קל לחלק שבחים: כבל הטעינה 360 מעלות מאפשר להטעין את המחליק בצורה מגנטית ומהירה – פשוט לחבר בקלות והטעינה תתבצע. במארז קיבלנו גם מתקן טעינה מצוין שהתגלה כשימושי למדי, ובניגודים למחליקים אחרים שמניחים אותם על הרצפה או תולים אותם במקום ארעי בזמן חימום או בסיום שימוש, ה-Corrale נשען באלגנטיות על המתקן הייעודי, שיכול בקלות גם להישאר בקביעות על שולחן האיפור.

Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל
עוברים לעבודה עם ה-Corrale ובסך הכל מדובר במחליק מצוין שעושה את העבודה כהלכה: פעולת ההחלקה יסודית, מלאה וכל השיער נאסף היטב בצבתות המחליק. מסך OLED בגוף המכשיר מציג בצורה ברורה את מצב הסוללה, בלי אחוזים אמנם אבל המחוון מספיק ברור כדי להבין את הסטטוס הנוכחי. כמו כן ישנה בקרת טמפרטורה שמציגה את המעלות הנוכחיות, אבל בלטה בהיעדרה ביקורת זמן, שתעריך למשתמש כמה דקות נותרו לטעינה מלאה.

Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל

ה-Corralen מסמן כשהסוללה מגיעה לטעינה מלאה גם בצורה קולית וגם כחיווי נורה ירוקה שממוקמת קרוב לכניסת המטען. קיימת בעיה בנושא זה שהתגלתה תוך כדי שימוש: רק כשמנתקים את כבל הטעינה מהמחליק ומחזירים מיד אותו שוב, מקבלים מצד המחליק את חיווי הטעינה המלאה – כלומר אין כאן פעולה אקטיבית מצד דייסון שמסמנת למשתמש שהסוללה טעונה במלואה ותמיד נדרשנו לבצע את הפעולה הפרימיטיבית כדי להבין שהמחליק הוטען במלואו.

סוגי שיער שונים זקוקים לטמפרטורות שונות על מנת שפעולת ההחלקה תתבצע בצורה יעילה ובאופן שלא יגרום נזק לשיער. בעיקרון, לשיער רגיל תתאים טמפרטורה של 190-180 מעלות צלזיוס, לשיער עבה תתאים טמפרטורה של כ-210 מעלות, ולשיער עדין – טמפרטורה שלא תעלה על 180 מעלות.

ביצועים

(45% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

המחליק מציע 3 דרגות חום; 160, 185 ו-210 מעלות, שאמורות להתאים לסוגי שיער, לאורכו ולעיצוב הרצוי. בדייסון מבטיחים טכנולוגיה בלעדית שבאמצעותה, בזכות פלטות גמישות המתאימות עצמן לסוג השיער, הביצועים מתקבלים במהירות ועדיין פחות חום נפלט כך שהנזק לשיער מופחת. הדלקנו את המכשיר ובחרנו את הטמפרטורה הרצויה – כשבתוך חצי דקה הגיעה קיבלנו חיווי וויזואלי (על המסך) וקולי שה- Corrale מוכן לפעולה.


Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל


יצאנו לדרך עם נסיינית בעלת שיער די ארוך (גובה אמצע גב) המאופיין כחלק/גלי. באורך שכזה לקח לנו בערך 25 דקות להחלקת כל השיער בחום של 185 מעלות, כ-13 דקות בערך לכל צד, לתוצאה חלקה מאוד שסיפקה את הנסיינית. משתמשות פרפקציוניסטיות יותר שיבקשו להגיע לאזורים הפנימיים של השיער, אזור בעייתי ומוכר לכל מחליקת שיער, יזדקקו לעבור עם המחליק פעם נוספת, כלומר עוד 25 דקות של החלקה – וכמתחשבים בזמן הטעינה הממושך, לא מדובר בהמתנה של מה בכך. ה- Corrale עומד נהדר במבחן הזמן; ההחלקה החזיקה זמן נאה של יומיים מלאים לפני שהשיער החל להסתלסל שוב ולחזור לצורתו הטבעית.


במבחן התוצאה הביצועים היו מצוינים; ההחלקה הייתה אחידה, מסודרת והשיער היה נראה חי מתמיד. הברק לא הרגיש לנו שונה ממחליקים זולים יותר אבל ההרגשה הכללית בסוף תהליך ההחלקה הרגישה יותר חלקה ומקצועית, כאילו השתמשנו במכשיר בעל ייעוד מקצועי או מסחרי ולא אביזר שפונה ללקוח הפרטי. באשר לפגיעה באיכות השיער לא הרגשנו הבדל מהותי, כלומר כזה שגרם לנו לשיער להרגיש פחות או יותר פגום, כך שנצטרך להאמין לדייסון ולקוות שבטווח הארוך יעמדו בהבטחה.


Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל

Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל


עוברים לרמות חום נוספות ובחנו את המחליק בסיטואציות שונות תחת 160 ו-210 מעלות. הפער בין ה-160 ל-185 מעלות מורגש בעיקר ברמת הביצועים וכמשתמשות שהתרגלו לעבוד עם עוצמות חום גבוהות במחליקים אחרים (200 מעלות ומעלה), עוצמת ה-160 מעלות הרגישה כחלשה מדי וגם ברמת הביצועים לא קיבלנו את האפקטיביות של ה-185 מעלות.


בהתחשב עבודה שה-160 מעלות מספק חיי סוללה כמעט זהים כשל ה-185 מעלות, אין סיבה אמיתית להשתמש ברמת החום הנמוכה ביותר, אולי מלבד הרצון לשמור על בריאות השיער. עוברים לרמת החום המקסימלית וה-210 מעלות מספקת את הביצועים המהירים ביותר והעמידים לאורך זמן, ללא ספק. הבעיה, כפי שתתואר בהמשך, הם חיי סוללה חלשים במיוחד שהופכים את הרמה המקסימלית לכמעט ולא שמישה. בשורה התחתונה רמת החום 185 מעלות התגלתה כעמק השווה, הטמפרטורה בה קיבלנו ביצועים מצוינים וחיי סוללה סבירים שאפשר להסתפק בהם במקרים השכיחים.

סוגי שיער שונים זקוקים לטמפרטורות שונות על מנת שפעולת ההחלקה תתבצע בצורה יעילה ובאופן שלא יגרום נזק לשיער. בעיקרון, לשיער רגיל תתאים טמפרטורה של 190-180 מעלות צלזיוס, לשיער עבה תתאים טמפרטורה של כ-210 מעלות, ולשיער עדין – טמפרטורה שלא תעלה על 180 מעלות.
סוגי שיער שונים זקוקים לטמפרטורות שונות על מנת שפעולת ההחלקה תתבצע בצורה יעילה ובאופן שלא יגרום נזק לשיער. בעיקרון, לשיער רגיל תתאים טמפרטורה של 190-180 מעלות צלזיוס, לשיער עבה תתאים טמפרטורה של כ-210 מעלות, ולשיער עדין – טמפרטורה שלא תעלה על 180 מעלות.

סוללה

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

עקב האכילס של המכשיר הוא ללא ספק עניין הסוללה. ב-Dyson מבטיחים עד 30 דקות של עיצוב אלחוטי עם ביצועי חום כמו של מחליק המחובר לחשמל וטעינה מלאה שאמורה לארוך 70 דקות. שימוש במחליק תוך כדי חיבור לחשמל צפוי להעניק עוד כמה דקות של פעילות.


Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל


עוברים לתיעוד זמני פעולה, כולם מתייחסים להחלקה תוך כדי חיבור לחשמל: רמת חום של 210 מעלות מציעה 16 דקות, 185 מעלות מספק 26 דקות וב-160 מעלות קיבלנו בערך 28 דקות. במילים אחרות, בעלות שיער ארוך מדי או עקשן מדי (כמו תלתלים או שיער גלי) פשוט לא יספיקו בסיבוב טעינה אחד להחליק את השיער במלואו. תוסיפו למשוואה את העובדה שבלי חיבור לחשמל המחליק מאבד עוד 2-3 דקות מכל זמני עבודה שצוינו לעיל – ותקבלו מחליק עם חיי סוללה מוגבלים מאוד.


Dyson Corrale: עוצמתי אך מוגבל


הבעיה צצה מיד במבחן המציאות: לנסיינית עם שיער ארוך אמנם אבל די חלק, כלומר כזה שלא מהווה אתגר גדול מדי עבור המחליק, זמן העבודה פשוט לא הספיק, שעמד על 16 דקות בממוצע תחת 210 מעלות. עם חיבור המחליק לחשמל סחטנו עוד כמה דקות בודדות אבל אף פעם לא עברנו יותר מ-18 דקות פעילות. כבעלת שיער ארוך, זמן הפעילות הספיק לה לעבוד בקושי על צד אחד של השיער, כך שנאלצה לחכות שעה שלמה עבור טעינה מלאה, בכדי להשלים את יתר השיער שטרם עבר החלקה. מילא היה ניתן להשתמש במחליק תוך כדי חיבור לחשמל – אבל בניגוד למחליקים פשוטים וזולים פי כמה, ה-Corrale לא מאפשר שימוש שכזה. אתם יכולים להשתמש במחליק כשהוא מחובר לחשמל במשך זמן קצר (נפרט בהמשך), אבל אז הוא יכבה לבד ולא יאפשר להמשיך לעבוד (אולי כמנגנון הגנה כלשהו). לאור העובדה שחיי הסוללה העצמאיים שלו פשוט אומללים, קשה מאוד לסמוך עליו להשלמת פעולת ההחלקה.


זמני הפעולה הקצרים שהתגלו אצל המחליק בלבלו אותו, במיוחד כשלא פעם נאמר לנו מצד היצרנית שאנשי מקצוע מהתחום משתמשים במוצר בעבודה השוטפת שלהם. כשהועלו הטענות בדבר חיי הסוללה, מדריכה מטעם Dyson הגיעה לבית הנסיינית והציגה שיטת עבודה שונה, המתבטאת בהעברה איטית מאוד של המחליק מהחלק העליון של השיער כלפי מטה ובמקביל החלישה את עוצמת הלחיצה. השינוי אכן האריך משמעותית את חיי העבודה של המחליק ולפי שיטת העבודה המבוקשת והיסודית יותר השגנו בתוך 25 דקות חצי שיער חלק, כשבתום בערך 40 דקות סיימנו להחליק את כל השיער. למרות השינוי הדרמטי בחיי סוללה, עדיין תהייה עמדה על הפרק: מדוע שיטת תפעול מוצר כה שונה ממחליקים מתחרים לא מלווה בהדרכה יסודית קודם לכן? לכאן ולכאן, חיי הסוללה של המחליק השתפרו פלאים והצלחנו להפיק את המירב מה-Corrale.


באותה נשימה, עוד נקודה שחייבת להיאמר: על אף על החסרונות שפגשנו והמכשולים שנתקלנו בהם במהלך השימוש במחליק, הן בנושא הסוללה והן באופן השימוש, האנשים מאחורי דייסון הקפידו על רצינות והשקעה ראויים לציון והרבה זמן שלא נתקלנו בחברה כל כך מסורה למוצריה. סביר להניח שלא כל לקוח היה מקבל את השירות שזכינו לו, אבל הוגן יהיה לציין לטובה את ההדרכה האישית והיסודית שקיבלנו, גם אם בוצעה מאוחר מדי.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מחליקי שיער
הצג הכל >>