חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Supertooth Crystal
יצרן: Supertooth
סוג: דיבורית לרכב
תקן Bluetooth: 3.0
A2DP: כולל
MultiPoint: כולל
סינון רעשים: כולל
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Supertooth Crystal

הטוב
  • עוצמת שמע גבוהה
  • קומפקטית וקלה
  • תופסן מגנטי נוח מאוד
  • תמיכה ב-A2DP
  • מולטי-פוינט
הרע
  • איכות הצליל לא מרשימה
  • לחצנים נוקשים ולא נוחים במיוחד
  • לא ניתן להטעין כשהדיבורית על התופסן
בשורה התחתונה

Crystal היא דיבורית ניידת, קומפקטית ושימושית. למרות השם המבטיח, איכות השמע שלה אולי אינה צלולה כקריסטל אבל מספקת בהחלט לשימוש יומיומי. השדרוג המהותי ביחס לדגם הקודם הוא בתמיכה ב- A2DP, שמאפשר מעתה לשמוע גם את הוראות הניווט הקולי מהמכשיר בדיבורית בעוצמה גבוהה.

הקדמה

חברת Supertooth  מתמחה במוצרי אודיו אלחוטיים לרכב. אחרי דגם ה-Buddy הקומפקטי והמוצלח, שבדקנו כאן בעבר, היא השיקה את הדיבורית לרכב החדשה שלה, Crystal. מדובר בדיבורית Bluetooth אליפטית וניידת, שניתן להרכיב על סך השמש באמצעות תופסן מגנטי וללא התקנה קבועה.

הדיבורית תומכת בקישורית Bluetooth 3.0 עם תמיכה ב-A2DP, תמיכה בזיווג לשני טלפונים בו-זמנית (מולטי-פוינט), דופלקס מלא, מנגנון DSP לשיפור איכות הצליל וטווח קליטה של עד 10 מטרים.

הדיבורית זמינה במגוון צבעים – כחול, סגול, אפור, שחור ולבן.

תקן סטריאופוני של Bluetooth. מאפשר שימוש בזוג אוזניות אלחוטי להאזנה למוזיקה דרך טלפון סלולרי, נגן מוזיקה תומך וכדומה.
זיווג הוא תהליך ראשוני המקשר את האוזנייה לטלפון הנייד. התהליך שונה מעט בין הדגמים והטלפונים השונים, וכרוך על פי רוב בלחיצה ממושכת על משק הדיבור והזנת קוד גישה ראשוני. לאחר הזיווג הטלפון הנייד מזהה את האוזנייה ומתחבר אליה, כל עוד היא פועלת ובטווח הקליטה.   זיווג ליותר ממכשיר אחד: למי שמשתמש ביותר מטלפון אחד, כדאי לשקול רכישת אוזנייה התומכת בזיווג לכמה מכשירים במקביל, כך שייחסך הצורך לנתק את האוזנייה ולזווג אותה למכשיר השני בכל פעם.  

איכות שמע ודיבור

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

איכות הצליל שמספקת הדיבורית טובה, גם אם לא מצוינת. הווליום המרבי חזק במיוחד, ולמעשה קשה להשתמש בו מאחר ונוצר עיוות בצליל כשמשתמשים בעוצמה המקסימלית. בשאר טווח העוצמה, המשוחח איתנו נשמע היטב ולא היו בעיות לשוחח גם כששני צדדי השיחה עלו זה על זה לעיתים, בזכות תכונת ה-Full Duplex שבדיבורית. עם זאת, יש לדעת שהצד השני בשיחה נשמע מעט צורמני, כאילו תדרי האמצע של הצליל דחוסים, ולא צלול ונקי במיוחד. זה לא הפריע לנו לנהל שיחות ארוכות ללא תלונות.

הצד השני בשיחה אמר שניכר שאנו מדברים באמצעות דיבורית לרכב ולא דרך אפרכסת הטלפון, אבל שאנו נשמעים ברור ובקול רם.

בזכות התמיכה ב- A2DP, ה- Supertooth Crystalמסוגלת לתפקד גם כרמקול מוגבר להשמעת מוזיקה מהטלפון (לא מומלץ כלל לאור האיכות הגרועה, כצפוי), או מה שיותר ריאלי- להשמעת הוראות הניווט הקוליות בתוכנת הניווט שלכם, כמו Waze למשל. לכבדי שמיעה זהו פיתרון מעולה, מאחר והרמקול בדיבורית מפיק עוצמה חזקה מאוד והמיקום מעל הראש אינו מאפשר להחמיץ אף הנחייה.

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Supertooth Crystal היא דיבורית קטנה וקלה, ולמעשה זהה במידותיה לדגם Buddy הקודם. משקלה 113 גרם, ומידותיה 130x49x14 מ"מ בלבד. אם תרצו לקחת אותה עימכם בכיס בתום הנסיעה, אין כל מזה משום שהיא לא רק קלה, ניידת ונכנסת לכיס, אלא גם ההתקנה שלה ברכב כה פשוטה שהסרתה לוקחת שנייה אחת.

Supertooth Crystal
Supertooth Crystal היא דיבורית קטנה וקלה, ולמעשה זהה במידותיה לדגם Buddy הקודם. משקלה 113 גרם, ומידותיה 130x49x14 מ"מ בלבד

במקום התקנה קבועה או פתרונות אחרים לקיבוע הדיבורית, Supertooth Crystal ממשיכה בפטנט המדליק והנוח שפגשנו בדגם הקודם – קליפס מתכתי חזק שאותו יש להרכיב על סך השמש ברכב, ועיגול מתכת מגנטי בגב הדיבורית. את העיגול הזה יש להצמיד למגרעת בתופסן, הם נצמדים זה לזה בחוזקה מפתיעה – וזה הכל. קל ואלגנטי.

Supertooth Crystal
לדיבורית יש קליפס מתכתי ועיגול מגנטי בגב הדיבורית. את העיגול הזה יש להצמיד למגרעת בתופסן, הם נצמדים זה לזה בחוזקה– וזה הכל

סט הלחצנים שעל הדיבורית סובל מנחיתות משמעותית ביחס לדיבורית הקודמת בסדרה. במקום לחצנים מובחנים, כעת מדובר בלחצנים שהם חלק מגוף הדיבורית, ומופרדים ממנה וזה מזה באמצעות חריצים בלבד. הלחצנים קשיחים ודורשים לחיצה איתנה, שלא תמיד אפשרית תוך כדי נסיעה. במקום סימון בצבע על המקשים, יש להם תאורה אחורית שנדלקת כשלוחצים עליהם – הבעיה היא שבטרם הלחיצה קשה מאוד לאתר את הלחצן המתאים (לפחות בגרסה השחורה שבדקנו). מצאנו שתוך כדי נסיעה ממש לא נוח לנו לתפעל את הדיבורית מעבר למענה וניתוק (ואולי בעצם זה בכוונה).

בחלק התחתון יש לחצני ווליום, ובחלק העליון יש לחצן הפעלה וכיבוי וכן לחצן End, בעיקר לדחיית שיחות. בנוסף ישנו לחצן עגול, רב תכליתי ונוח (היחיד שנוח בכל הסט), המשמש למענה, ניתוק שיחה פעילה וכן לביצוע חיוג קולי במידה והטלפון תומך בכך. לחצן זה מוקף בטבעת כסופה ובעל נורית חיווי המהבהבת בצבע כחול או אדום, בהתאם למצב. יש לומר שהתאורה שופרה ביחס ל-Buddy, ועל אף שגם היא אינה חזקה במיוחד, הפעם ניתן לראות אותה באור יום.

שקע הטעינה ממוקם בגב הדיבורית, כך שלא ניתן לטעון אותה כשהיא מורכבת על התופסן, וחבל. מדובר בשקע מסוג Micro-USB הנפוץ, כך שאם יש לכם מכשיר אנדרואיד או Windows Phone, תוכלו להשתמש באותו מטען שיש לכם כבר ברכב עבורו.

הזיווג הראשוני סטנדרטי ואינו דורש סיסמה. לאחר מכן, ברגע שתחזרו לרכב ותטרקו את הדלת – הדיבורית תתעורר מיד ותתחבר אוטומטית למכשיר, ואף תשמיע שני צפצופים כדי לבשר שההתחברות לטלפון הצליחה. יפה.

תכונה חביבה נוספת היא בכף שהדיבורית מספקת חיווי על הסוללה שלה – על צג האייפון (אך לא במכשירי אנדרואיד).

זיווג הוא תהליך ראשוני המקשר את האוזנייה לטלפון הנייד. התהליך שונה מעט בין הדגמים והטלפונים השונים, וכרוך על פי רוב בלחיצה ממושכת על משק הדיבור והזנת קוד גישה ראשוני. לאחר הזיווג הטלפון הנייד מזהה את האוזנייה ומתחבר אליה, כל עוד היא פועלת ובטווח הקליטה.   זיווג ליותר ממכשיר אחד: למי שמשתמש ביותר מטלפון אחד, כדאי לשקול רכישת אוזנייה התומכת בזיווג לכמה מכשירים במקביל, כך שייחסך הצורך לנתק את האוזנייה ולזווג אותה למכשיר השני בכל פעם.  

סוללה

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Supertooth Crystal כוללת סוללת ליתיום-יון פנימית שמבטיחה 20 שעות דיבור או 1000 שעות המתנה. בפועל קיבלנו זמנים קצרים בהרבה, אבל בהחלט לא רעים: בשימוש ממוצע שכלל כמה שיחות מדי יום, ומבלי לכבות את הדיבורית כלל, השגנו בין שבוע לשבוע וחצי של פעולה, תלוי בכמות השיחות.

טעינה מלאה אורכת 3 שעות.


 


 


המוצר נמסר לבדיקה באדיבות No-Risk

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>