חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
תנור אפייה Electrolux EOB5450AAV
מותג: Electrolux
טווח מחירים: 1500 - 2000 ש"ח
מבנה התנור: תנור בנוי
סוג הכיריים: ללא
מספר תאים: 1 תאים
רוחב (סטנדרט): סטנדרטי
כיוון פתיחת דלת: פתיחה רגילה (מטה)...
דירוג אנרגטי: A
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
sara 29.07.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - תנור אפייה Electrolux EOB5450AAV

לירן עבדי | 29.03.2018
הטוב
  • תא אפיה גדול מאוד
  • מצויד בטורבו אקטיבי המפזר חום אחיד
  • סגירת דלת שקטה
הרע
  • תצוגה מינימלית הכוללת שעון בלבד
  • ידית תנור בולטת מאוד החוצה
  • ללא שעון שבת
בשורה התחתונה
למשימות מטבח שכיחות למדי, דגם ה-EOB5450AAV מבית Electrolux אמור להספיק. מדובר בתנור בעל עוצמת חום מעולה, המצויד בטורבו אקטיבי שמפזר את החום בין התבניות בצורה אחידה ובמבחן התוצאה, שירת אותנו נהדר. הפונקציות בסיסיות למדי, אך לעיתים זה כל מה שצריך כדי לשרת את המטבח הביתי הממוצע.
EOB5450AAV
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,918 ₪
מחיר סופי: 2,027 ₪
מחיר סופי: 2,030 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-14 חנויות>>
הקדמה
דגם EOB5450AAV תוצרת Electrolux השוודית הוא תנור אפייה ביתי בגימור לבן, בעל תא בנפח 74 ליטר, עם מסילות טלסקופיות ו-5 מפלסי גובה שלפי היצרנית, מבטיחים שכל המנות יתבשלו באופן אחיד, תודות למערכת חימום הכוללת מאוורר עוצמתי ועיצוב אווירודינמי. דירוג יעילות אנרגטית האירופאית עומד על A++ והאחריות המסופקת עם התנור תקפה למשך שנה.

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
עיצובו של תנור ה- EOB5450AAV נקי ופשוט, נטול יומרה או נראות מינימליסטית שתתאים למטבחים יותר "עתידניים". גופו לבן ובחזית מסך דיגיטלי מלבני המצביע על השעה, כשלצדו זוג כפתורי בורר נשלפים; האחד לכיוון המעלות והשני לבחירת תכנית, מתוך תשע תכניות בישול ואפייה ששולבו בתנור. התצוגה הדיגיטלית פשוטה מאוד ומכילה ספרות דיגיטליות המציגות את השעה בלבד ובמידת הצורך, משמשות כטיימר לבישולים מתוזמנים. בניגוד לתנורים יקרים יותר המצוידים בממשק מתקדם, לא תמצאו כאן מקשי מגע, אייקונים המייצגים מצבי בישול או גובה טמפרטורה עדכני- ואם אתם מכורי בישול שחייבים לדעת כל פרט מידע בנוגע להכנת המזון שלכם, שימושו הפונקציונלי להחריד של התנור הנוכחי פחות יתאים לכם. בניגוד לתנורים ביתיים רבים, בהם ידית הדלת שקועה בתור גוף התנור וכך מהווה פתרון אלגנטי שגם חוסך מקום, כאן התאכזבנו לגלות שהידית גדולה מאוד ובולטת החוצה.

עם התנור הגיעו 2 זוגות של מסילות טלסקופיות, מדף רשת המיועד לכלי בישול ועוד שלוש תבניות המיועדות לעוגות, לגריל/צליית בשר ולשאר סוגי הבישולים. בין הפעולות ניתן למצוא תכניות פופולריות כמו בישול רגיל, חימום תחתון, הפשרה, גריל וכמובן – טורבו אקטיבי, אשר אמור לקצר את זמן הבישול משמעותית ולהעניק תוצאות טובות יותר מטורבו רגיל במהלך בישול כמה תבניות במקביל.
כמקובל בלא מעט תנורים, ה- EOB5450AAV כולל במרכזו חלון צפייה גדול מספיק המאפשר להציץ פנימה ולוודא ששום מאכל לא בושל יותר מדי. בעומק התא נורה המאירה את תא התנור גם כאשר הדלת סגורה, שגם חסכה מאתנו את פתיחת הדלת השגרתית כדי לבדוק את מצב האפייה, במצב בו המטבח היה פחות מואר מהרגיל – וגם כאן הסתפקנו במבט חטוף מבעד דלת הזכוכית.

EOB5450AAV Electrolux: גדול וחזק

מנגנון VelvetClosing שולב בתנור, המאפשר סגירת דלת רכה והדרגתית למניעת טריקה. התוצאה אלגנטית מאוד ולא פחות חשוב, שקטה ומונעת שחיקה של הדלת. עוד תכונה שאהבנו היא העובדה שהדלת מורכבת משלוש שכבות זכוכית ולמעשה מבודדת את החום מבפנים, כך שאין חשש לעמוד בקרבת הדלת ולהסתכן בכוויה. אמנם החום הנפלט מורגש מאוד, אך לא כזה שעלול להזיק לבשלנים מגושמים או לילדים תועים, למשל. בכל הנוגע לרעשי לוואי, שמחנו לגלות שהתנור שקט מאוד וכמעט שאינו מפיק רעשי רקע. האטימות הטובה מצד הדלת, בשילוב המאוורר שכמעט ואינו נשמע הסב לנו דממה אמיתית במטבח. מצד שני, שעון שבת לא מצאנו כאן – חיסרון משמעותי למשתמשים שומרי שבת שמנועים מלפתוח את דלת התנור.
גוף חימום בעל הספק גבוה הממוקם בצורה גלויה בתקרת התנור ומקרין ישירות על המזון.
גוף חימום בעל הספק גבוה הממוקם בצורה גלויה בתקרת התנור ומקרין ישירות על המזון.
נקרא גם חום חצי מאולץ וטורבו פסיבי. מאוורר הקבוע בדופן האחורית של התנור ומפזר את החום באופן שווה בתא האפייה. הטורבו מאפשר בישול אחיד של שתי תבניות, מקצר את משך הבישול ומאפשר בישול בטמפרטורה נמוכה יותר.
נקרא גם חום חצי מאולץ וטורבו פסיבי. מאוורר הקבוע בדופן האחורית של התנור ומפזר את החום באופן שווה בתא האפייה. הטורבו מאפשר בישול אחיד של שתי תבניות, מקצר את משך הבישול ומאפשר בישול בטמפרטורה נמוכה יותר.
מיועד לשומרי שבת. רקע: פתיחת דלת התנור גורמת לירידת הטמפרטורה וכתוצאה מכך להפעלת גופי החימום על ידי הטרמוסטט – פעולה הנחשבת לחילול שבת. פותר את הבעיה שעון שבת המפעיל את התנור בפרקי זמן קבועים ולמעשה עוקף את וסת הטמפרטורה, כך שירידת חום כתוצאה מפתיחת הדלת אינה גורמת להפעלתו. שימו לב: במקומות רבים מצוין בטעות כי התנור כולל שעון שבת, בעוד הכוונה היא לטיימר.

ביצועים

(55% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

בהתאם לייעודו הביתי, התנור רב תכליתי ומאפשר לבשל מגוון רחב של מאכלים. במהלך מספר שבועות הכנו פיצות, מנות עוף, דגים, עוגות, מאפים ובצק שמרים – כולם נאפו לשביעות רצוננו, במהירות ובצורה אחידה והתוצאות סיפקו אותנו מאוד. אחד מיתרונותיו הבולטים של התנור הוא התחממות מהירה והגעה לרמת הבישול המבוקשת ביעילות רבה. גם פיזור החום ברחבי המסילות עובד מצוין: הן במדפים העליונים והן בתחתונים התבצעה פריסה נאה של חום, בצורה שווה שלא "העדיפה" שום קומה, כך ששום מאכל לא נשרף בזמן שהאחר בקושי נצלה.

תכונת הטורבו האקטיבי נוצלה כמעט תמיד ועזרה לנו במיוחד בערבים בהם אירחנו חברים לארוחת ערב ונדרשה פעולה מאומצת מצד התנור. באחד המקרים שלושה מגשים בושלו בו זמנית והתוצאות סיפקו אותנו מאוד: העוף בתנור היה עשוי מאוד, תפוחי האדמה היו זהובים למדי ונתח סלמון עסיסי בושל בדיוק לפי העדפתנו.

באשר לניקיון התנור, למושבעי המטבח המצוחצח מצפים חיים קלים. את התבניות הצלחנו לנקות באמצעות סקוץ' פשוט, כשגם הכתמים העקשניים ביותר דורשים ניגוב נוסף בלבד. דפנות התא מצופות אמייל מבריק, המגנות בפני קורוזיה ומרטיבות במערכת החשמלית, ובפועל רק הזדקקנו מפעם לפעם לנקות את גוף התנור מהאדים שהצטברו, מיד אחרי השימוש. גם את זכוכית הדלת ניתן לפרק ולנקות כמו כל זכוכית אחרת, אם כי לא מצאנו בכך צורך – היא לא צברה כתמים ואפשרה לנו לצפות במזון גם אחרי כמה שבועות של שימוש. בניגוד ללא מעט תנורים, ניתן גם לפרק את הדלת, אם כי בדומה לזכוכית, לא ראינו בניקיון הדלת צורך של ממש אלא אולי רק בעת ניקוי יסודי של כל הבית. לכאן או לכאן, מדובר בתכונה שתטיב עם מכורי הניקיון, בניגוד לתנורים בהם הדלת היא חלק בלתי נפרד מגוף התנור ומטלת הברקת הזכוכית הופכת למסורבלת.

ועוד מילה על איכות הסביבה: ל- EOB5450AAV הוענק דירוג יעילות אירופאית A++ אשר אמור לחסוך בעלויות צריכת האנרגיה. גם האומדן הישראלי מסווג את התנור בדרג A, כלומר הגבוה והיעיל ביותר – שיקול שיש לקחת בחשבון, פי כמה במשפחות "בשלניות" במיוחד, הן במובן הכלכלי והן בהיבט הסביבתי.

נקרא גם חום חצי מאולץ וטורבו פסיבי. מאוורר הקבוע בדופן האחורית של התנור ומפזר את החום באופן שווה בתא האפייה. הטורבו מאפשר בישול אחיד של שתי תבניות, מקצר את משך הבישול ומאפשר בישול בטמפרטורה נמוכה יותר.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image