חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
קולנוע ביתי Panasonic SCNP10 פנסוניק
יצרן: Panasonic
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - קולנוע ביתי Panasonic SCNP10 פנסוניק

לירן עבדי | 06.08.2015
הטוב
  • באס מוצלח
  • סראונד איכותי
  • פועל עם כל מכשיר בעל בלוטות'
הרע
  • ללא סוללה מובנית, מחייב חיבור חשמל
  • בעוצמה גבוהה הרמקולים נוטים "לצרוב" צלילים
בשורה התחתונה

ה-SC-NP10 היא תחנת עגינה קלאסית העונה על דרישות המשתמש הממוצע: תומכת בכל סמארטפון/טאבלט הכולל בלוטות' (ואפילו NFC), מאפשרת חיבור פיזי באמצעות AUX, חיבורי USB לטעינה וחותמת את המוצר עם סאונד איכותי ועשיר. למרות משקלה הגבוה, סוללה מובנת הייתה הופכת את תחנת העגינה ללא פחות ממושלמת.

הקדמה

כשכבר היה נדמה שלא נראה יותר תחנות עגינה, השוק נע לכיוון תחנות סאונד שאינן ייעודיות לדגם ספציפי ולא מכילות בפועל אזור שבו עוגנים את המכשיר, אלא קישוריות אלחוטית ושקעי USB להטענה. פנסוניק מציגה את ה-SC-NP10, מערכת שמע אלחוטית המתממשקת עם מכשירי סלולר וטאבלטים דרך בלוטות'. בהיעדר סוללה מובנת, המכשיר דורש חיבור מתמיד לנקודת חשמל אך בתמורה מציע הספק גבוה וסראונד מדומה.

איכות השמע

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-SC-NP10 כולל זוג רמקולים קדמיים (7Wx2) וסאב (7W) מאחור. השמענו דרכו כמה סגנונות מוזיקה; גבוהים/נמוכים, קצביים וקלאסיים - מול כולם תחנת העגינה עמדה בגבורה והפיקה סאונד מרשים ונעים לאוזן. עוצמת הווליום המקסימלית בעלת נוכחות ומספקת בהחלט אבל כשמגיעים אל קצה הטווח, מתחילים להבחין בחספוס מסוים בצלילים. עם זאת, אין מדובר בעיוות שתרגיש האוזן הממוצעת. במצב סראונד הבאסים מורגשים פי כמה, הם "שמנים" מאוד ולעיתים אף נוטים להתגבר על הגבוהים בצלילים עבים. בכל זאת, מעלתה עדיין גדולה מחסרונה והפעלת פונקציית ה-D. Surround המדמה צליל היקפי, מוסיפה נפח רב לכל שיר.

Panasonic SC-NP10

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

במשקל 1.4 ק"ג, ה-SC-NP10 שמתפקד יותר כמערכת סטריאו סופר קומקפטית מאשר תחנת עגינה, אינה ניידת במיוחד. מצד שני, בהתחשב בעובדה שלמכשיר אין סוללה, אין משמעות לכך.

דרך נוספת לקשר בין הסלולר/טאבלט ל-NP10 היא דרך קישורית NFC  אוNear Field Communication, כל שצריך לעשות הוא להפעיל את הבלוטות' ולהצמיד מכשיר התומך בתכונה אל המערכת והם כבר יתחברו אוטומטית אחד אל השני. בכל מקרה ישנה אפליקציה ייעודית מבית פנסוניק בשם Panasonic Music Streaming  הזמינה לאנדרואיד ו-iOS. חביבה ככל שתהיה, היא לא דרושה בכלל כדי להפעיל את המכשיר.

בולט בהיעדרו שלט רחוק. בעוד שניתן לשלוט בווליום דרך הסמארטפון, שליטה שאינה כוללת התעסקות בטלפון הייתה יכולה להיות תוספת נחמדה.

Panasonic SC-NP10

עמידות ואיכות הבנייה

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10


הגימור המחוספס מעניק למכשיר מראה יוקרתי ומעט יותר נאה מהפלסטיק המעטר את שאר גופו. על פני המכשיר בולטים חמישה כפתורים: הדלקה/כיבוי, מקשי הווליום, הפעלת סראונד וירטואלי וכן כפתור הפעלת ה-Pairing, המסנכרן בין הסלולר/טאבלט ל-NP10. בגב המכשיר נמצאים השקע לחשמל, צמד כניסות USB (A 1.5) לטעינה בלבד וכן כניסת AUX, המאפשר חיבור פיזי בין המכשיר למערכת באמצעות כבל PL. הורגש בחסרונו של צג מינימלי או מחוון כלשהו לעוצמת הווליום. אמנם קיים צליל מונוטוני בהגעה לקצה עוצמת הווליום אך היה ניתן לחשוב על תצוגה כלשהי מעט יותר אלגנטית.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image