חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת קפה Nespresso Inissia C40 כולל מקציף
יצרן: Nespresso
חומר גלם: קפסולות
הפעלה: אוטומטית
פיות מזיגה: 1
לחץ משאבה: 19 בר
נפח מיכל מים: 0.7 ליטר
ציון WiseBuy
8.4
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Lior 15.04.17
GM 21.09.16
שמעון 30.09.15
maty 30.08.15
Mic.hilm 27.04.14
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת קפה Nespresso Inissia C40 כולל מקציף

הטוב
  • עיצוב נאה וקומפקטי
  • תפעול פשוט
  • מבנה עמיד
הרע
  • מעמד הכוסות אינו יציב
  • לא כוללת מקציף חלב
בשורה התחתונה

כפי שנאמר לנו בכנות מאנשי Nespresso, איניסיה אינה מציעה שינוי כלשהו ביחס ל-Pixie הוותיקה למעט העיצוב, ולמעשה מדובר באותה מכונה. אם אתם מחפשים מכונה למטרת הכנת אספרסו בלבד, קטנה ומעוצבת ובתקציב נוח– Nespresso Inissia יכולה בהחלט להתאים לכם.

הקדמה

איניסיה, מכונת הקפה החדשה של Nespresso, הושקה לאחרונה בישראל. מדובר במכונה קטנה עם דגש על עיצוב ועל מחיר; אין בה תכונות רבות ולמעשה היא פחות או יותר זהה ל-Pixie הוותיקה, אלא שהיא מגיעה בעיצוב עדכני ועם תג מחיר שמייעד אותה גם לסטודנטים ושאר מעוטי תקציב.

המכונה מגיעה בצבעי לבן, שחור, תכלת או אדום, וכרגיל במכונות של נספרסו – עם שני סוגי עיצוב לפיית המזיגה (הגרסאות באות לידי ביטוי בשם המודל –
C40 לדגם עם הפייה העגולה ו-D40 לדגם עם הפייה המוארכת).

להבדיל מדגמים אחרים, ה-
Nespresso Inissia מגיעה ללא מקציף חלב, אך ניתן לרכוש מקציף בנפרד.

 

 

איכות הקפה

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כמו בכל מכונות הקפה של נספרסו, גם האיניסיה משתמשת בקפסולות המוכרות של המותג להכנת אספרסו בשלל טעמים. אין כל הבדל בשיטת הכנת האספרסו (עם לחץ מקסימלי של 19 בר) ביחס למכונות האחרות של החברה, ומבחינה זו תקבלו תוצאה זהה לגמרי. מי שאוהבים קפה מקפסולות יהיו מרוצים לחלוטין הן מאיכות החליטה והן מהטעם.

כאמור, למכונה הזו אין מקציף חלב כך שתוכלו להכין איתה אספרסו בלבד, קצר או ארוך.

עיצוב ונוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

Nespresso Inissia שמה דגש על מבנה קומפקטי ועל עיצוב עדכני. היא תשתלב היטב בכל מטבח וכמעט לא תתפוס מקום; להבדיל מדגמים אחרים, החברה מיעטה להשתמש בחלקים כסופים מבריקים (וטוב שכך); במקום זאת גוף המכונה מגיע בגימור מטאלי בצבע המועדף עליכם, בשילוב עם פלסטיקה באיכות טובה למדי בצבע שחור.

Nespresso Inissia
Nespresso Inissia שמה דגש על מבנה קומפקטי ועל עיצוב עדכני. היא תשתלב היטב בכל מטבח וכמעט לא תתפוס מקום

בחלק העליון הקדמי של המכונה ישנה ידית עגולה, וכשמרימים אותה כלפי מעלה נפתח פתח הכנסת הקפסולות. לאחר שמכניסים את הקפסולה יש להסיט את הידית כלפי מטה ו"לנעול" אותה, ואז אפשר להתחיל בהכנת האספרסו. בחלק האחורי, אך עדיין בנגישות מספקת, נמצאים שני לחצנים מוארים לבחירת חוזק המשקה (קצר או ארוך). הם משמשים גם להפעלת המכונה מאחר ואין כפתור ייעודי לשם כך. לחיצה ארוכה על שניהם ביחד מפעילה את המכונה, והיא מוכנה לכוס הראשונה תוך כ-20 שניות.

מיכל המים, בנפח של 0.7 ליטר, ממוקם בגב המכונה. מצאנו שקל להרכיב או לפרק אותו. בחזית מורכב מעמד לכוס, שמחובר גם למיכל הפסולת שקולט את הקפסולות המשומשות. המעמד לכוסות תלוי באוויר ואינו מתפרק אלא ניתן להרימו ולהצמידו לגוף המכונה כדי לשים במקומו כוס גבוהה. כאן גילינו אי-נוחות: המעמד אינו מסוגל לעמוד בכוחות עצמו כשהוא מורם כלפי מעלה, ולמעשה רק הכוס עוצרת ממנו מליפול. כאשר השתמשנו בכוס חד פעמית, היא לא הצליחה למנוע מהמעמד מליפול וכך מצאנו את עצמנו נאלצים לתמוך במעמד עם האצבע בזמן שהמכונה מזגה את הפקה, כדי שהכוס לא תיפול ותישפך. לא נוח.

בתום הכנת הקפה, המכונה ממשיכה לטפטף עוד כמה שניות וכדאי להמתין עם הכוס מתחת לפייה, כיוון שאין משטח רציני שיודע לקלוט את הטיפות האחרונות (זאת להבדיל מה-
U, שעוצרת את הטפטוף באופן מוחלט ברגע סיום המזיגה).


 


 

קפסולה היא מכל חד פעמי אטום המכיל כמות מדודה של קפה. בהשוואה לפודים או לקפה טחון בתפזורת, עלות הכנת כוס משקה בקפסולה היא היקרה ביותר, אך נוחה יותר לשימוש מקפה בתפזורת.     לרוב, ברכישת מכונת קפה המיועדת לשימוש בקפסולות, הצרכן מתחייב למעשה לרכוש את הקפסולות של יצרן המכונה. בנוסף, לא ניתן להשיג קפסולות בכל חנות אלא בחנויות ייעודיות. חסרון נוסף הוא שברוב המקרים לא ניתן להשתמש בקפה טחון או בפודים. יש מי שימצא את החיסרון הזה משמעותי למדי מאחר שהוא מגביל את אפשרויות הבחירה בסוגי הקפה.  

עמידות ואיכות הבנייה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כיוון שתפעול ה- Inissia כולו ידני ומכני, ללא מנגנוני מגע או אוטומציה מתוחכמים, המבנה שלה נראה לנו יציב מאוד ולא נראה שמועד לקלקולים. איכות הבנייה משביעה רצון גם היא, ונראה שיחידת מיכל הקפסולות המשומשות והמעמד לכוס שופרו יחסית לדגמים וותיקים והם יחסית יציבים ואיכותיים יותר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image