חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Jabra Stealth Bluetooth
יצרן: Jabra
סוג: אוזניית בלוטוס
סינון רעשים: כולל
תאריך כניסה לאתר: 8/2014
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Erez 12.02.18
Rafi 07.10.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Jabra Stealth Bluetooth

אלי כהן | 28.05.2018
הטוב
  • איכות שמע מצוינת
  • עוצמת שמע טובה
  • נוחה לשימוש
הרע
  • סוללה חלשה ביחס למחיר
  • אין כפתורים לוויסות הווליום
בשורה התחתונה
ה-Jabra Stealth הינה אחת מדיבוריות הבלוטות' הטובות והמרשימות ביותר שבדקנו, מלבד מספר נקודות תורפה בולטות - סוללה בעלת יכולות נמוכות מהממוצע והיעדר מקשי וויסות ווליום. מנגד, היא מציעה נוחות ברמה טובה, איכות בניה ברמה גבוהה עוצמת שמע מקסימלית מצוינת ועיצוב יוקרתי ומעניין - מה שאיפשר לנו להשאיר מאחור את הפגמים, להינות מיכולותיה המרשימות ולהמליץ על רכישתה בלב שלם.
Stealth Bluetooth
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 341 ₪
מחיר סופי: 345 ₪
מחיר סופי: 369 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-5 חנויות>>
הקדמה
שוק הפרימיום בדיבוריות הבלוטות' אינו מגוון יתר על המידה, וכולל מספר מצומצם למדי של דגמים מבית היצרניות המובילות - בראשן צמד החברות Jabra ו-Plantronics. אחד מן הדגמים הבולטים ביותר בגזרה זו הוא ה-Jabra Stealth. מדובר בדיבורית בלוטות' בעלת עיצוב יוקרתי ותג מחיר גבוה למדי, המתיימרת להיות אחת מן הדיבוריות הטובות ביותר בשוק גם כיום, למעלה משלוש שנים לאחר השקתה הראשונית. האם היא עומדת מאחורי הדברים ומסוגלת להתחרות בדיבוריות המקבילות מבית פלנטרוניקס? מסקנותינו לפניכם.

סוללה

(30% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בעוד נהננו לגלות כי ה-Jabra Stealth מהווה לאחת מן דיבוריות הבלוטות' הנוחות ובעלות איכות השמע מהטובות שבחנו, חיי סוללה אינם דבר בגינו יש לשבח אותה, נהפוכו. הדיבורית מציעה, לטענת ג'ברה, עד ל-6 שעות שימוש רצופות - נתון נמוך בפני עצמו, אך בפועל המצב אף חמור מכך. בימי שימוש סטנדרטיים הצלחנו להוציא מן הסוללה קצת יותר מ-3 ימי עבודה, עם משך שימוש כולל שנע סביב 5 שעות דיבור.


Jabra Stealth - נוחות, יוקרתיות וביצועים מצוינים


התמונה מאכזבת בייחוד כאשר מסתכלים על תג המחיר שלה - כ-320 שקלים, בזמן שדיבוריות הנמכרות במחיר נמוך משמעותית מצליחות לספק חיי סוללה טובים יותר. כך, לדוגמה, הצלחנו להוציא מדיבורית ה-Talk 2 מבית ג'ברה גם כן, לא פחות מ-8 שעות עבודה רצופות. נתון שמהווה לאחד מן המרשימים בשוק, זאת חרף תג מחיר של כ-130 שקלים בגינו נמכרת הדיבורית.


 הסיבה להתפשרות על חיי הסוללה מגיעה, ככל הנראה, נוכח העיצוב האלגנטי והדקיק של ה-Stealth, אך בהחלט ישנם רבים שהיו מעדיפים לוותר על כך לטובת חיי סוללה טובים יותר. זמן הטעינה של הדיבורית עומד על כשעתיים מ-0 ל-100 אחוזים.אף על פי שעבורנו הסוללה אינה משחקת תפקיד מרכזי בבחירת דיבורית, בהחלט ישנם אנשים להם מדובר באחד מן הפיצ'רים החשובים ביותר.


נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10
דיבורית ה-Stealth של ג'ברה אינה מציעה קווי עיצוב זהים לדגמי שוק הביניים של החברה או מקבילותיה. היא כוללת מבנה מהאלגנטיים, הדקיקים והיוקרתיים ביותר שראינו בדיבוריות בלוטות', בעודה מציעה זרועה דקיקה עליה פרוסים 2 מיקרופונים בחזית. בקצה העליון של זו נמצא את רמקול השיחות, כאשר זה כולל מבנה מעוגל בו ניתן להניח ששוכנים המגבר, סוללה ורכיבים נוספים.

את הרמקול עוטף ישירות מן הקופסה מתאם גומי שמרגיש יוקרתי גם כן, כאשר אנו בחרנו שלא להחליפו באחד מ-2 המתאמים הנוספים שמגיעים באריזת הדיבורית. מלבד המתאמים הנוספים, כוללת האריזה שתי קשתות ייעודיות שיגבירו את אחיזת הדיבורית, אך אנו מעולם לא היינו צריכים להשתמש באלו והסתפקנו במתאם שמגיע ישירות מן האריזה. עוד מגיע באריזת הדיבורית מטען ייעודי לשקע החשמל ברכב, כבל טעינה מסוג MicroUSB וחוברות הדרכה שונות.

Jabra Stealth - נוחות, יוקרתיות וביצועים מצוינים


על גבי חזית הדיבורית, מלבד מערך מיקרופונים, נמצא כפתור עבור מענה/ניתוק לשיחה, שמבצע מספר תפקידים: בלחיצה בודדת מחוץ לשיחה תציין בפנינו הדיבורית את סטטוס הסוללה והחיבור לסמארטפון, לחיצה כפולה תבצע חיוג חוזר ולחיצה ארוכה תאפשר להכניס את האוזניה למצב צימוד (שמתבצע בקלילות ויעילות, אגב).

על הדופן השמאלית של זרוע הדיבורית נמצא כפתור להפעלת העוזרת הוירטואלית ובגבה נמצא סליידר להפעלה/כיבוי ואת שקע ה-Micro USB - וזה הכל. אם חשתם לרגע כי חסר לכם משהו, אתם צודקים: ה-Stealth אינה כוללת מקשים לוויסות עוצמת הווליום, וזו תחליט על עוצמת הווליום הנדרשת בהתאם לסביבה בה היא נמצאת. מדובר בבחירה מעניינת, אם כי לא נוחה במיוחד מצידה של ג'ברה. בנקודה זו תמו להן בעיות הנוחות בדיבורית - ומכאן המצב רק משתפר.ה-Jabra Stealth הינה דיבורית הבלוטות' הנוחה ביותר שניסינו, וזו מציעה עמידות מצוינת בפני תזוזות, הליכה מהירה, ירידה במדרגות ושלל פעולות שונות - בעודה על אוזנינו. היא נוחה מאוד לשימוש וגם בשיחות ארוכות לא נתקלנו באי נוחות או כאבים שנפוצים בשימוש בדיבוריות בלוטות' (מלבד, כמובן, בעת שימוש ארוך במיוחד). נציין כי גם ללא אחת מן הקשתות המצורפות באריזה, לא נפלה מאוזנינו הדיבורית אף לא פעם אחת. מימדי האוזניה מצליחים גם הם לתרום לתחושת הנוחות, כאשר משקלה עומד על 7.9 גרם בלבד ואורכה המקסימלי עומד על כ-64 מ"מ.

הדיבורית המתקדמת של ג'ברה מגיעה עם תמיכה באפליקציית Jabra Assist לסמארטפונים (אנדרואיד/iOS), אך כמות הפיצ'רים אותן היא מציעה קטנה ואינה משמעותית עבורנו. למעשה, לא מצאנו את עצמינו נדרשים לשימוש באפליקציה, מלבד בדיקה של סטטוס הסוללה לעיתים רחוקות, שכן ניתן לקבל את הסטטוס גם בלחיצה פשוטה על המקש הראשי (מקש המענה).

בסופו של דבר, בכל מה שנוגע לנוחות שימוש - מהווה ה-Jabra Stealth מודל לחיקוי עבור יצרניות אחרות, שכן מדובר באוזניה נוחה ביותר המאפשרת שימוש ארוך ללא התחושה המעיקה שמלווה עימו ברבים מן המקרים.

איכות שמע ודיבור

(40% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10
זירת האודיו אינה זרה לחברת ג'ברה, ואת העבודה הטובה אותה עושה היצרנית עם דגמים אחרים, מצליחה היצרנית לקחת עם ה-Stealth צעד נוסף קדימה. ראשית, איכות האודיו אותו מצליחה הדיבורית להפיק היא מהטובות ביותר שבדקנו בשוק דיבוריות הבלוטות'. הסאונד חד, נקי ועמוק למדי, גם בעת שעוצמת הווליום מכוונת למקסימיום.

Jabra Stealth - נוחות, יוקרתיות וביצועים מצוינים


אם כבר עסקינן בעוצמת הווליום, יותר מחשוב לציין שה-Stealth מגיעה למשתמשיה עם ווליום עוצמתי ביותר. לצערנו, היצרנית אינה משלבת כפתורים לוויסות עוצמת הווליום על גבי האוזניה עצמה, ודורשת מאיתנו להסתפק בכך שהיא, לדבריה, מסוגלת להתאים את העוצמה בהתאם לסביבת המשתמש. בפועל, העדפנו ברבים מן המקרים לשנות ולווסת את העוצמה דרך הסמארטפון שלנו.

בסביבה רועשת, הספיקה עוצמת הווליום המקסימלית על מנת לאפשר לנו לשמוע באופן חד וברור את הצד הנגדי בשיחה, ובסביבות שקטות יותר אף הרגשנו כי העוצמה המקסימלית מעט מוגזמת ועשויה להכאיב. כאשר פחתו רעשי הרקע העדפנו להפחית את עוצמת הווליום, וכל עוד הסביבה שקטה הייתה זו על קצת יותר ממחצית מן העוצמה המקסימלית.

מה שאיפשר לנו לקבל עוצמת ווליום טובה לא היה רק הרמקול של האוזניה, אלא העובדה כי מתאמיה מצליחים להגיע לרמת איטום טובה מאוד גם כן. האודיו שהתנגן באוזניה הועבר אלינו בצורה טובה בכל סביבת עבודה, מה שהפך את החוויה למהנה בכל סיטואציה. אם המתאם הבסיס שמגיע באריזה אינו מספק אתכם, תשמחו בודאי לשמוע כי החברה כוללת 2 מתאמים נוספים כמו גם 2 קשתות לצורך התאמה מקסימלית ישירות באריזה.

Jabra Stealth - נוחות, יוקרתיות וביצועים מצוינים


ה-Jabra Stealth אינה מבצעת עבודה טובה רק במערך הפלט, אלא גם במערך הקלט הלא פחות חשוב: היא כוללת 2 מיקרופונים המאפשרים סינון רעשים, ומצליחה לבצע זאת על הצד הטוב ביותר. בסביבה אינה אופטימלית, הכוללת רעשי רוח, המולה, רעשי כביש ושיחות של הסובבים בבית קפה - הצליחה הדיבורית לסנן את הרעשים ולבודד את הקול שלנו, מה שאיפשר לנו לקיים שיחה רציפה ונטולת בעיות לכל אורך השימוש בה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>