חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Clip & Talk Aluminum
A2DP: כולל
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Clip & Talk Aluminum

לירן עבדי | 07.03.2017
הטוב
  • צויד בקליפס הנצמד לבגדים
  • בעל מחבר USB המשמש לטעינה ואחסון
  • טעינה מהירה יחסית
הרע
  • עיצוב פשוט ולא מרשים
  • אופן שימוש גרוע של מחבר USB
  • לא מסנן רעשים לחלוטין
  • טווח קליטה נמוך
בשורה התחתונה

איכות הסאונד טובה אך לא מצוינת, הסוללה סבירה למדי וגם נוחות השימוש מקבלת כמה נקודות זכות רק בשל מחבר USB מקורי שמקל מאוד על הטעינה ומאפשר אחסון נייד. למרות שהאוזנייה של Clip&Talk לא מביאה עמה שום בשורה של ממש, תמיד נחמד לגלות אופציה חדשה ומרעננת בשוק הדיבוריות.

הקדמה

חברת Clip&Talk האמריקאית מציגה את דגם ה-Aluminum: אוזניית בלוטות' בתקן v4.1 המתממשקת עם הסלולרי להוצאת וקבלת שיחות. גוף המכשיר שוקל 14 גרם ובפן הטכני ניתן למצוא טווח תדרים של 20 – 20,000Hz והבטחה של 6 שעות שיחה או 5 שעות מוזיקה, לאחר טעינה רצופה של שעתיים. לפי היצרנית, במצב שהייה הדיבורית יכולה להחזיק גם 70 שעות ללא טעינה. טווח הקליטה המקסימלי עומד על 10 מטר.

איכות שמע ודיבור

(50% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

שני מיקרופונים מוקמו במכשיר: אחד בתחתית והשני במרכז גוף הדיבורית, בזכותם הצלחנו להישמע צלולים ונקיים מרעשים לצד השני, אם כי במקרים מסוימים קולנו נשמע מרוחק, תופעה שכיחה בלא מעט דיבוריות שעברו תחת ידינו. גם עוצמת הסאונד תאמה לדרישות הסטנדרטיות אבל בהחלט לא מהגבוהות שיצא לנו לשמוע. שיחות בתוך המכונית נערכו מצוין אבל בסביבה עמוסה ברעשים, כמו קניון או רחב הומה אדם, נאלצנו להגביה את עוצמת הסאונד עד הסוף כדי להימנע מלשאול "מה?" כל פעם ששותפנו לשיחה דיבר. באוזנייה שולבה אמנם טכנולוגיית CTech לסינון רעשים אבל היא לא הביאה להחרשה מלאה של מקור הרעש במקום ממנו דיברנו אלא בעיקר החלישה אותו ובדרך צמצמה גם את נוכחות הקול שלנו, כתופעת לוואי כנראה.

Clip&Talk Aluminium

בניגוד למה שכתוב על הקופסא, מרחק הקליטה אפילו לא קרוב ל-10 מטר, אחרי שכבר במטר השמיני החלה הקליטה לגמגם – וזה עוד לפני ששילבנו קירות וחדרים, שם צנחה הקליטה ל-6 מטר בערך, לפני שהתחלנו לאבד קשר עם הסמארטפון ושירים ביוטיוב נקטעו לסירוגין. מדובר בתוצאה חלשה יחסית, אחרי שלא מעט דיבוריות מתחרות שבחנו עמדו בגבורה מול מרחק של 10 מטרים בין שני המכשירים, חלקם אף הצליחו לשמור על קשר יציב אפילו עם מטר או שניים יותר.


 

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

גוף ה-הClip&Talk מזכיר את רוב הדיבוריות הפופולריות: הוא קל מאוד (14 גרם), מבנהו מלבני כשל דיסק-און-קי ובצדו מקש הזזה הדלקה/כיבוי. בראשו כפתורי הווליום וקבלת/דחיית שיחה, שלא היו נוחים במיוחד בשל הנוקשות שלהם, מה שהביא לתזוזת גוף הדיבורית כל פעם שביקשנו להנמיך/להגביר את עוצמת השמע או סתם לקבל עוד שיחה. באמצעות קליפס מיוחד המהווה חלק בלתי נפרד מגוף האוזנייה ניתן להצמיד את הדיבורית לדש הבגד, אם כי התכונה לא נוצלה במיוחד מאחר ורוב משך השימוש הדיבורית מצאה מקומה באזור האפרכסת.

התממשקות לדיבורית הייתה מיידית ומצוינת: הדלקנו את הבלוטות' ותוך כמה רגעים זיהינו את ההתקן והצלחנו לחבר את הסלולרי לאוזנייה.

Clip&Talk Aluminium

בגרסת ה- Aluminumשנבדקה שולב מחבר USB בתוך האוזנייה שאמור לייתר את הצורך בכבל חיצוני, מאפשר להטעין את הדיבורית ישירות מהמכשיר ולפי היצרנית, זמין גם כהתקן זיכרון, ממש כמו דיסק-און-קי. בפן הנוחות, הפתרון מתגלה כלא-אלגנטי או יעיל במיוחד: ראשית, כדי לשלוף את פתח ה-USB יש להזיז את הקליפס על צירו. מאחר ואין דרך נוחה להסיט את הקפיץ הקשה באמצעות הרמתו, ברוב המקרים הצלחנו רק לגרור את הקליפס ובכך לגרום לשיניים שלו לחרוט על גוף המכשיר סימני הזזה מכוערים, שלא לדבר על הקושי בפעולה עצמה.

בכל הנוגע להתקן הזיכרון, מדובר בחצי-אמת, שכן עדיין יש צורך ברכישה והתקנת כרטיס SD Micro כך שבפועל ההתקן משמש יותר כקורא כרטיסים ולא כיחידת אחסון עצמאית בעלת נפח משלה. לכאן ולכאן, גם אם הביצוע לוקה מעט בחסר, הרעיון נחמד ובסופו של יום אכן חוסך מהמשתמש כבל נוסף אותו דורשות מרבית דיבוריות הבלוטות' הקיימות כיום בשוק. תכונה מעניינת נוספת שהתגלתה ב-Clip&Talk  היא מהירות התגובה בהדלקת המכשיר: היצרנית מבטיחה קבלת שיחה תוך שתי שניות ממצב OFF, כלומר מהרגע שנכנסת שיחה ועד שניתן לשוחח עם הצד השני. בשורה התחתונה הדבר אומר שניתן לכבות את הדיבורית ברגעים המתים בהם אין שיחות ולהדליק אותה רק כאשר מתקבלת שיחה. התוצאה: חיסכון משמעותי בחיי הסוללה וצמצום קרינה, לחוששים מביננו. מדובר בתכונה שהתגלתה כשימושית מאוד וכזו שבהחלט מוסיפה למכשיר עוד כמה נקודות זכות.

במארז צורף כבל USB לנוחות המשתמש, סט אוזניות סיליקון שקופות מסוגים וגדלים שונים וחוברת הדרכה בעברית.


 

סוללה

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

הבטחת היצרנית עומדת על 5 שעות מוזיקה או 6 שעות שיחה, בטרם נצטרך להטעין שוב את האוזנייה. אחרי קצת יותר משעתיים של שמיעת שירים, חיישן הסוללה הקולי הודיע על מצב ביניים. אחרי שעה וחצי נוספות הסוללה כבר התריעה על אחוזי סוללה אחרונים. לא תוצאה רעה אבל גם לא מרשימה במיוחד. לשמחתנו זמן הטעינה היה קצר יותר ובמקום שעתיים לפי התחייבות היצרנית, השגנו 100% בתוך מעט יותר משעה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>