חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Plantronics Explorer 110
יצרן: Plantronics
סוג: אוזניית בלוטוס
תאריך כניסה לאתר: 5/2017
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
גל 19.10.17
אילן 12.12.17
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Plantronics Explorer 110

אלי כהן | 28.05.2018
הטוב
  • מקשים נוחים לשימוש
  • עוצמת שמע גבוהה
  • מטען ומעמד לרכב באריזה
הרע
  • איכות שמע מאכזבת
  • סינון רעשים לקוי
בשורה התחתונה
ה-Plantronics Explorer 110 היא "עוד אחת" מדיבוריות שוק הביניים של מותג פלנטרוניקס הפופולר. אך בניגוד לדגמים אחרים בפיתוח החברה מהם זכינו לאיכות שמע מרשימה, ה-Explorer 110 הצליחה דווקא לאכזב אותנו בזירת השמע, ולספק עבודה די טובה בכל הנוגע לסינון רעשים ונוחות שימוש. בסופו של יום היא מצליחה לספק את הסחורה, אך את תוצאה זו הצלחנו להפיק גם מדיבוריות זולות יותר.
Explorer 110
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 194 ₪
מחיר סופי: 194 ₪
מחיר סופי: 195 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-4 חנויות>>
הקדמה
סדרת Explorer לדיבוריות הבלוטות' של חברת פלנטרוניקס המוכרת אינה זרה לנו, ומדובר באחת מסדרות דיבוריות הבלוטות' הפופולריות ביותר בשוק, בעודה כוללת דגמים מכלל צבעי הקשת - החל מדגמים לשוק הנמוך וכלה בדגמים לשוק הגבוה. ה-Explorer 110 היא אחת מן הדיבוריות החדשות (באופן יחסי) של פלנטרוניקס, הפונה לשוק הביניים ומתיימרת לספק תמורה גבוהה אל מול מעט מעל לממוצע (כ-200 שקלים). האם היא מצליחה לבצע זאת? לקחנו אותה לבדיקה - ותוצאות הסקירה מוצגות לפניכם. 

איכות שמע ודיבור

(40% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

את דיבורית הבלוטות' Plantronics Explorer 110 בחנו לאורך למעלה משבוע ובדומה למרבית דיבוריות הבלוטות' בטווח המחירים - היא מצליחה לבצע עבודה די טובה בזירת השמע, אך לא הרבה מעבר לכך. עוצמת הסאונד אותו מצליחה הדיבורית להפיק מצוינת, ובכל מקרה שבו היינו מחוץ לסביבת עבודה מרעישה, הסתפקנו בקצת יותר ממחצית עוצמת השמע.


Plantronics Explorer 110 - מספקת את הסחורה


גם בזמן שעברנו לסביבות עבודה רועשות - משרד רועש, בית קפה הומה אדם או רחוב סואן, הצליחה האזניה להמשיך ולתפקד כהלכה. זאת כמובן מלבד העובדה שנדרשנו, כצפוי, להגביר את עוצמת הווליום לעתים עד למקסימום האפשרי. התמונה ממשיכה להיות דומה גם בכל הנוגע לסינון רעשים, כאן מבצעת הדיבורית עבודה סטנדרטית - היא מצליחה לסנן רעשי רקע על הספקטרום הנמוך, אך כאשר הרעש מתגבר, בין אם מדובר ברעשי רוח ובין אם מדובר בקולות הסובבים, מתחילה הדיבורית להציג את חולשותיה.

גם במקרים אלו ואף על פי שרעשי הרקע לא מסוננים עד תום (כצפוי מדיבורית בטווח מחירים זה), הצלחנו לנהל שיחה בצורה תקינה כל עוד רעשי הרקע לא התעצמו באופן אגרסיבי. בדבר איכות האודיו אותו מצליח מיקרופון האוזניה לקלוט, גם כאן מדובר באיכות טובה למדי שמספיקה עבור ביצוע שיחות.

Plantronics Explorer 110 - מספקת את הסחורה


בזמן שבסינון רעשים ועוצמת ווליום מצליחה ה-Plantronics Explorer 110 לעשות עבודה די טובה, בזירת איכות האודיו אותו היא מפיקה התמונה שונה בהחלט. אף על פי שמעולם לא התכוונו לשמוע מוסיקה דרך הדיבורית, אנו חייבים לציין כי איכות האודיו המופק על ידיה הינה מאכזבת ביותר, גם כאשר השוונו אותה לדיבוריות בעלות תג מחיר נמוך יותר כדוגמת ה-Jabra Talk 2. אמנם מדובר באיכות שמספיקה לשיחת טלפון סטנדרטית, אך לאודיופונים מבינינו עשוי הדבר לצרום באוזן (בעוצמה המקסימלית). בעוצמת הביניים נשמרת האיכות טובה למדי.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10
קווי העיצוב של האקספלורר 110 מוכרים לנו מיתר דגמי הדיבוריות של מותג פלנטרוניקס הפופולרי. היא מגיעה במבנה מלבני עם דופן תחתונה שטוחה, ומציעה בחזית מרקם קרבון מחוספס. מימינה ומשמאלה משולבים 2 כפתורים לוויסות עוצמת השמע וסליידר להדלקה/כיבוי. את כפתור המענה/ניתוק לשיחה משלבת החברה בחלקה העליון של האזניה, יחד עם שקע ה-MicroUSB לטעינה והעברת נתונים.

כל כפתורי הדיבורית עושים עבודה מצוינת מספקים פידבק מצוין למגע ונוחים להקשה בכל סיטואציה. לחיצה על הכפתור הראשי שבדופן העליונה של האוזניה מובילה להכרזה על הסטטוס שלה - זמן הדיבור שנותר ומצב החיבור לסמארטפון. לחיצה כפולה תוביל לביצוע חיוג חוזר, ואילו לחיצה ארוכה תפעיל את אחת מהעוזרות הוירטואליות. לחיצה ארוכה עוד יותר תכניס את הדיבורית למצב צימוד. אם כבר עסקינן בצימוד, נציין כי מדובר בתהליך פשוט, מהיר ויעיל, ולא נתקלנו בניתוקים משמעותיים לאורך זמן השימוש בה.  עם זאת, שילוב כפתור המענה בדופן העליונה של הדיבורית הופך את השימוש הסטנדרטי למעט לא נוח ודורש הסתגלות.

Plantronics Explorer 110 - מספקת את הסחורה


ישירות מן הקופסה מגיעה הדיבורית עם מתאם גומי המרגיש איכותי ביותר, כמו גם עם קשת שמטרתה להגביר את האחיזה באוזן. באריזה אמנם לא נמצא מתאמים נוספים, אך נמצא אלמנטים מעניינים נוספים: קליפס ייעודי לתליית האוזנייה על גבי פתחי מיזוג האוויר ברכב וכן מטען ייעודי לשקע החשמל שברכב. עוד משולבים באריזה חוברות הדרכה וכבל MicroUSB ל-USB A סטנדרטי.

בכל הנוגע לנוחות השימוש בדיבורית לאורך היום, אנו שמחים לציין כי זו הייתה נוחה ומהנה למדי לאורך יום העבודה. לא נתקלנו במקרה שבו היא זזה ממקומה או הפריעה לנו. משקלה הפעוט - כ-7.5 גרם, יחד עם מימדיה הצנועים, גרמו לנו להרגיש כבר לאחר מספק דקות כאילו זו כלל אינה עלינו.

Plantronics Explorer 110 - מספקת את הסחורה


ה-Plantronics Explorer 110, בדומה לדגמים אחרים מבית המותג, מגיעה עם תמיכה באפליקציית Plantronics Hub המאפשרת ניטור ושליטה על חלק מן הפיצ'רים של הדיבורית. עם דיבורית זו, לצערנו, הפיצ'ר היחיד שהיה זמין הוא אפשרות למציאתה במקרה שהיא אבדה וכן גישה למדריך משתמש קצרצר. לא מצאנו באפליקציה שימושיות נוספת ומעניינת במיוחד.

סוללה

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

דיבוריות הבלוטות' אינן דומות לסמארטפונים שלנו, אין צורך להטעין אותן מדי יום וחיי הסוללה שלהן אמנם מהותיים למדי, אך אינם הדבר החשוב ביותר בבחירת הדיבורית. וכך הייתה הסיטואציה גם במקרה של ה-Explorer 110 -בזירת חיי הסוללה הצליחה הדיבורית לבצע עבודה טובה כמתחריה המובילים בשוק, אך לא מהטובים ביותר שראינו, וזה לא היה כל כך נורא מבחינתנו.


Plantronics Explorer 110 - מספקת את הסחורה


היא מציעה, על פי נתוני היצרנית, עד ל-7 שעות שימוש ממושך, כאשר בפועל הצלחנו להפיק ממנה סביב 6 שעות עבודה. כך, בשבוע שהחל ביום ראשון, נדרשנו להטעין את הסוללה מחדש כבר ביום רביעי לאחר מספר ימי עבודה ממוצעים שכללו בין שעה לשעה וחצי של שיחה ביום, ולעיתים אף יותר.


זמן העבודה המקסימלי שהצלחנו להפיק מדיבורית ה-Explorer 110 אמנם היה נמוך ממלכת חיי הסוללה בשוק הכניסה של הדיבוריות, היא כמובן ה-Talk 2 מבית ג'ברה אותה גם בדקנו לא מכבר, אך עבורנו היה זה למעל ומעבר. טעינת הסוללה מ-0 ל-100 נמשכה בין שעה ו-20 ל-40 וביצענו זאת אחת למספר ימים, תלוי באופן השימוש שלנו. מדובר בחיי סוללה ממוצעים ואולי אף מעט יותר מכך - ועבורנו זה הספיק.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>