חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Jabra Talk 2
יצרן: Jabra
סוג: אוזניית בלוטוס
תאריך כניסה לאתר: 2/2018
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 165 ₪
מחיר סופי: 165 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Jabra Talk 2

אלי כהן | 28.05.2018
הטוב
  • מחיר
  • איטום רעשים
  • עוצמת שמע גבוהה
הרע
  • אינה נוחה לשימוש ארוך
  • מקשים זולים ולא נוחים
  • נעה באוזן בעת תזוזה
בשורה התחתונה
ה-Jabra Talk 2 אינה מתיימרת להיות דיבורית הבלוטות' הטובה ביותר בשוק, אלא "לספק את הסחורה" במחיר משתלם למדי שנע סביב 130 שקלים - והיא יותר ממצליחה לבצע זאת. היא מציעה מבנה סטנדרטי וקומפקטי למדי, חיי סוללה מהטובים בקטגוריה (ובטווח המחירים) ועוצמת שמע טובה, ובכך הופכת לבחירה מעולה בשוק הכניסה של דיבוריות הבלוטות'.
הקדמה

את חברת ג'ברה אין צורך להכיר עבור אלו מכם שמעורים בסצינת האוזניות והדיבוריות. מדובר באחת מהיצרניות הוותיקות ביותר בשוק הדיבוריות (לצד מותגים כדוגמת Plantronics), שנראה כי הוא עומד במקומו כבר כמה שנים טובות. כחלק מהיצע מוצריה בשוק הדיבוריות, מתחזקת החברה סדרה של דיבוריות בלוטות' המכונה Talk פונה לשוק הכניסה ולאלו מן המשתמשים שלא מעוניינים להוציא כמה מאות שקלים ברכישת דיבורית.


Jabra Talk 2  - ביצועים נפלאים במחיר מפתה

אל סדרה זו הצטרפה בפברואר של השנה שעברה דיבורית בלוטות' חדשה בשם Jabra Talk 2, שנחשבת לחדשה למדי בשוק שמתחדש אחת לכמה שנים טובות. הדיבורית החדשה מגיעה עם תג מחיר וסל פיצ'רים צנועים - היא לא מיועדת לעשות המון, אך את מה שהיא עושה היא מתיימרת לבצע בצורה טובה מאוד. האם אכן כך הדברים?

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10
דיבורית ה-Jabra Talk 2 משדרת מיינסטרים בשוק דיבוריות הבלוטות', וכך גם עיצובה. היא מגיעה במבנה פלסטיק שמרגיש די זול, וכוללת בחזית משטח מחוספס המסמן את כפתור המענה/ניתוק, ואילו מימין ומשמאל לאוזניה ממוקמים כפתורי וויסות עוצמת השמע וסליידר להדלקה/כיבוי שלה. בעוד האחרון מתפקד בצורה מצויינת, אנו דווקא התאכזבנו מאיכות כפתורי וויסות הווליום שהיו לא נוחים במיוחד למגע, קשים ללחיצה ולעיתים גם נתקעו במקומם.

כפתור השיחה שממוקם בחזית הדיבורית משמש למענה/ניתוק שיחה, ואילו כאשר תקישו עליו מחוץ לשיחת טלפון תוכלו לשמוע את סטטוס האוזניה (מחוברת/לא מחוברת לסמארטפון). לחיצה כפולה, אגב, מובילה לחיוג חוזר אל המספר האחרון שחייגתם. לחיצה ארוכה תפתח את העוזרת הוירטואלית בסמארטפון שלכם.

Jabra Talk 2  - ביצועים נפלאים במחיר מפתה


ישירות מן האריזה מגיעה האוזניה עם קשת וכיסוי תואמים, אותם ניתן לענוד על האוזן תוך שניות ספורות וליצור אחיזה מיטבית, לכל אורך השימוש בהם האוזניה לא נפלה הודות לקשת, אך לצערנו אלו גרמו לנו לכאבים והעדפנו להחליפם במתאם אחר המצורף באריזה ולהסיר את הקשת. לאחר שביצענו זאת הפכה האוזניה לנוחה יותר משמעותית, ואף על פי שרמת האיטום אינה גבוהה זו נשארה יציבה באוזן במרבית מן המקרים. בעת תזוזתיות מוגברת נעה הדיבורית בתוך האוזן ודרשה מאיתנו לסדר אותה במקומה מפעם לפעם.  

ה-Talk 2 מגיעה עם תמיכה באפליקציה הן עבור משתמשי אנדרואיד והן עבור משתמשי iOS. משתמשי אנדרואיד נהנים מפונקציות רחבות יותר כדוגמת - ניהול חיי סוללה רחב יותר, אפשרות להקראת הודעות טקסט/אימיילים/אירועים מלוח השנה (באנגלית בלבד). משתמשי שתי מערכות ההפעלה יהנו גם מפיצ'ר המאפשר לחפש אחר האוזניה במקרה שאיבדתם אותה. אנו, באופן אישי, לא מצאנו שימושיות מעניינת במיוחד באפליקציה, בייחוד מכיוון שהיא, פעם אחר פעם, הוסיפה אינספור התראות מעיקות למדי שאינן ניתנות להסרה עד לסגירת האפליקציה. כך או כך, מדובר בפיצ'ר ש-Nice To Have, אך לא מעבר.


איכות שמע ודיבור

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10
זירת האודיו מהווה עבור מרבית הצרכנים לחשובה ביותר בשיקולם לרכישת מוצרי שמע ואודיו מסוגים שונים - בין אם מדובר באוזניות ובין אם מדובר ברמקולים. אך כאשר אנו מדברים על דיבוריות בלוטות', התמונה מעט משתנה, שכן אף על פי שכולן היום מאפשרות זאת הודות לתקן A2DP, רובם המכריע של המשתמשים אינו מעוניין להאזין למוסיקה באמצעות דיבורית, אלא עיקר השימוש בה הוא לביצוע שיחות.

ובזירת השיחות, מצליחה ה-Jabra Talk 2 לבצע את עבודתה נאמנה. ראשית, עוצמת השמע המקסימלית גבוהה וחזקה, כך שבחדר סגור ובתנאי האזנה טובים, העדפנו לווסת את הווליום עד לכ-50% מהמקסימום. גם במקרה זה הייתה עצמת השיחה למספקת ולא דרשה מאיתנו להגביר את הווליום על מנת לשמוע היטב את הצד השני.כאשר יצאנו לסביבה רועשת שאינה מהנוחות ביותר עבור דיבוריות בלוטות', אמנם נאלצנו להגביר את הווליום (לעיתים עד למקסימיום) - אך גם במרבית מן המקרים הללו הצלחנו לשמוע את הצד השני בשיחה ללא בעיה. בהתאם לכך, בשימוש משרדי בסביבה שקטה תמצאו באוזניה פיתרון מצויין לקיום שיחות תוך כדי עבודה שוטפת.

עם זאת, הבעיות שלנו בהאזנה התחילו עם הגיעה של הרוח - רעשי הרוח לא סוננו בצורה טובה והצד השני של השיחה התקשה מאוד לדבר איתנו. אנחנו, מנגד, הצלחנו לשמוע אותו בצורה מצויינת - אך עדיין מדובר בבעיה לא קטנה. אחת מן הסיבות המהותיות לכך היא שה-Talk 2 כוללת מיקרופון יחיד המשולב בחלקה התחתון, ללא מיקרופון ייעודי לסינון רעשי רקע ורוח.


Jabra Talk 2  - ביצועים נפלאים במחיר מפתה

תקן סטריאופוני של Bluetooth. מאפשר שימוש בזוג אוזניות אלחוטי להאזנה למוזיקה דרך טלפון סלולרי, נגן מוזיקה תומך וכדומה.

סוללה

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

אם ישנו אלמנט אחד בו מצליחה דיבורית ה-Talk 2 של ג'ברה להתבלט ולהתעלות גם על דיבוריות יקרות יותר ממנה באופן משמעותי, זהו ללא ספק חיי הסוללה שלה. ה-Jabra Talk 2 כוללת מתחת לפני השטח סוללה המתיימרת לספק לא פחות מ-9 שעות עבודה רצופות, על פי נתוני היצרנית, וכן עד ל-9 ימי המתנה (במהלכם האוזניה דלוקה ללא שימוש).


Jabra Talk 2  - ביצועים נפלאים במחיר מפתה


אז נכון, במהלך המבחן שלנו לא באמת הצלחנו להוציא מן האוזניה 9 שעות שימוש רצופות, אך למרבה ההפתעה תוצאתינו היו מאוד קרובות לכך. כ-8 שעות שיחה תחת טעינה אחת הפקנו במהלך השימוש שלנו בדיבורית, מה שהתפרש על פני שבוע עבודה שלם. אין צורך להכביר במילים יתר על המידה - מדובר באחת מן הדיבוריות עם שעות הפעילות הטובות ביותר, ועבור המשתמש הממוצע זמן העבודה הנ"ל יספיק ללא כל היסוס או בעיה.


כאשר כן תדרשו להטעין את הסוללה (כנראה אחת לשבוע), ראוי לציין כי משך הטעינה, מ-0 ל-100 אחוזים, הינו קצת יותר משעתיים. עבורנו לא מדובר בדבר משמעותי במיוחד, שכן טעינה האוזניה מתרחשת אחת למספר ימים גם בעת שימוש אינטנסיבי, זאת מכיוון שחיי הסוללה שלה לא פחות ממצוינים.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>