חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
דיבורית Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
יצרן: Xiaomi
סוג: אוזניית בלוטוס
תקן Bluetooth: 4.1
A2DP: כולל
MultiPoint: ללא
סינון רעשים: ללא
תאריך כניסה לאתר: 5/2018
משקל: 6.5 גרם
ציון WiseBuy
6.7
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
בנכו 30.12.18
משה 12.09.18
dvir 17.08.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - דיבורית Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

אלי כהן | 29.05.2018
הטוב
  • מחיר אטרקטיבי
  • איכות שמע טובה
  • קומפקטית וקלילה
הרע
  • סוללה חלשה
  • עוצמת שמע נמוכה
  • איכות בניה ירודה
בשורה התחתונה
אוזניית הבלוטות' של שיאומי, ה-Mi Bluetooth Headset, אינה מצטיינת באף קטגוריה, למעט אחת שאינה רשומה מטה - וזו קטגוריית המחיר, שם היא נוסקת מעלה. כשלוקחים זאת בחשבון, מדובר במוצר המומלץ, ללא כל ספק, לאלו המעוניינים בדיבורית בלוטות' בעלות נמוכה וצרכיהם אינם כה אינטנסיביים ומוכנים להסתפק בביצועים פושרים.
Mi Bluetooth Headset Basic
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 80 ₪
מחיר סופי: 98 ₪
מחיר סופי: 99 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-3 חנויות>>
הקדמה
שיאומי מוכרת כאחת מיצרניות הטכנולוגיה המציעות את יחס התמורה אל מול המחיר מהגבוהים ביותר בשוק מוצרי המובייל והטכנולוגיה. כך מתרחש עם כלל היצע מכשיריה, החל מהסמארטפונים המתקדמים בפיתוחה וכלה במחשבים ובשנים האחרונות גם בכל הנוגע לציוד היקפי עבור סמארטפונים ומחשבים.

בשנים האחרונות נכנסה זו גם לשוק דיבוריות הבלוטות' המדשדש, עם הכרזתה של ה-Mi Bluetooth Headset. מדובר באוזניית מונו קלת משקל (6.5 גרם בלבד), הנמכרת במחיר הנע סביב 50 שקלים בהזמנה מחו"ל דרך אתרים שונים ובמחיר של כ-100 שקלים בעת הרכישה בישראל. חרף המחיר הזול, מתיימרת האוזניה לספק את יכולותיהן של דיבוריות בלוטות' במחירים גבוהים פי כמה וכמה. האם היא תצליח לבצע זאת? יצאנו לבדוק - ואלו מסקנותינו.

סוללה

(30% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

גם בקטגוריית הסוללה, שאמנם מהווה למעט פחות קריטית עבורנו - אך עדיין בעלת משקל גבוה בעת רכישת דיבורית חדשה, לא זכינו לראות ביצועים מרשימים מצידה של ה-Xiaomi Mi Bluetooth Headset. היא מכילה סוללת 50mAh קטנטנה שהספיקה לנו ל-2 ימי עבודה אינטנסיביים בלבד (כ-4 שעות שיחה בלבד).


במסגרת ביצועים מעט פחות אינטנסיביים הצלחנו לגרוף מן האוזניה יום עבודה נוסף, אך עדיין מדובר בחיי סוללה שאינם מיטביים. למעשה, מהרגע בו מגיעה הסוללה לכ-30% מטעינתה המקסימלית, מופיעות באופן קבועה התראות קוליות המעידות על כך. אם לא מספיק שכל מספר דקות תשמעו התראת סוללה נמוכה, גם בעת שתבצעו שיחה תשמע התראת הסוללה זו פעם נוספת. בכל הנוגע לטעינתה, הציגה הסוללה משך טעינה סטנדרטי למדי - סביב שעה וחצי מ-0 ל-100%, זאת תוך שימוש בכבל ה-USB שמגיע באריזה ובשנאי 1A/5V סטנדרטי למדי.


נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10
אוזניית הבלוטות' של שיאומי מגיעה בקווי עיצוב מעט שונים משאר המתחרים בשוק. היא כוללת מבנה גלילי בעל פאות עליונה ותחתונה שטוחות, בעודה מוצעת לרכישה בצבעים שחור או לבן. משמאל נמצא שני כפתורים לוויסות עוצמת השמע, ואילו בפאות העליונה והתחתונה משולבים מקש כיבוי/הדלקה/מענה לשיחה ושקע MicroUSB לטעינת הסוללה המובנית, בהתאמה.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset - מחיר טוב, מכשיר פושר


השימוש בה פשוט וקליל - לחיצה ארוכה על הכפתור העליון מדליקה אותה ולחיצה ארוכה עוד יותר מכניסה אותה למצב צימוד המאפשר לחבר אותה לסמארטפון. אחרי הצימוד, לחיצה יחידה על המקש הראשי תענה לשיחה בעוד לחיצה כפולה תנתק שיחה נכנסת, כאשר אם מסיבה כלשהי תבחרו לשמוע מוסיקה באמצעות הדיבורית, תוכלו להפעיל או להשהות אותה גם כן באמצעות לחיצה יחידה על מקש זה.

האוזניה עצמה מגיעה עם 3 מתאמים ישירות באריזה, לגדלים S, M ו-L, כאשר אנחנו התקשינו למצוא מתאם שייצור רמת אטימות מיטבית באוזן שלנו והחלטנו, לבסוף, להשאר עם המתאם המקורי (בגודל M). בחזית הדיבורית ממוקמת נורת LED קטנטנה שתאפשר אינדיקציה על סטטוס הדיבורית - אם היא פעילה או לא, מצב הסוללה וכדומה.

בזמן שמימדי ה-Mi Bluetooth Headset סטנדרטיים ברובם, משקלה הוא מהצנועים בקטגוריה: 6.5 גרם בלבד, מה שהופך אותה לכמעט בלתי מורגשת על האוזן כבר לאחר מספר דקות של שימוש. אף על פי כן, לכל אורך השימוש באוזניה התחושה הקבועה הייתה כי זו עוד רגע תיפול מן האוזן, וכך גם קרה לא מעט. הליכה מהירה, תזוזות מרובות, עליה או ירידה במדרגות ופעולות נוספות הובילו את האוזניה לזוז בחלל האוזן ולאחר מכן גם ליפול החוצה.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset - מחיר טוב, מכשיר פושר


נוסף על כך, נראה כי בניגוד למוצרים רבים למותג שיאומי, איכות הבנייה של הדיבורית אינה מהטובות ביותר. המבנה שלה עשוי פלסטיק זול שנראה כי כל מכה קטנה עשויה לשבור אותו, וכך מרגישים גם הכפתורים השונים. למעשה, מספר פעמים לאורך השימוש שלנו באוזניה נתקעו הכפתורים בעת הלחיצה ונאלצנו להתאמץ במעט על מנת לשחרר זאת.

האוזניה בגרסה שקיבלנו לסקירה מרשת החנויות MDK הייתה, כך נראה, בגרסה הסינית. כך שכל ההודעות הקוליות שלה - בעת הפעלה וכיבוי, ובעת קבלת שיחה נכנסת, היו בסינית. אמנם חיזקנו במעט את הסינית שלנו, אך למקרה שתעדיפו לרכוש אותה בגרסה הבינלאומית שדוברת אנגלית, תוכלו לבצע זאת דרך האינטרנט במחיר שלא עולה על 50 שקלים.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset - מחיר טוב, מכשיר פושר


אף על פי שמדובר בגרסה הסינית של האוזניות, לא חווינו בעיות בעת הצימוד לסמארטפון (פשוט ליחצו על הביטוי הסיני הארוך בתפריט הבלוטות’), והצימוד יבוצע תוך שניות ספורות. על מנת לבצע את הצימוד על המשתמש פשוט ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ההדלקה עד אשר תדלק נורית הLED בצבע כחול מהבהב. לאחר הצימוד הראשוני מתחברת הדיבורית אוטומטית לסמארטפון בכל פעם שתדלק.

איכות שמע ודיבור

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10
כשאנו ניגשים לבחון דיבורית בלוטות', לא משנה מה עלותה לצרכן ומי היצרנית שלה, הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא הסאונד. אז לא, אנו לא מצפים להינות מאודיו איכותי ביותר כשמדובר בדיבורית, זאת מכיוון שמטרתה העיקרית היא לאפשר קיום שיחות באופן נוח ללא צורך בהחזקת המכשיר הסלולרי צמוד לאוזן. אז כשזו המטרה המובילה, דיבורית ה-Mi Bluetooth Headset של שיאומי מצליחה לבצע עבודה לא רעה.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset - מחיר טוב, מכשיר פושר


איכות האודיו המתנגן מאוזניה הקטנטנה סבירה - קולם של המתקשרים בצד השני נשמעים בצורה טובה ללא כל בעיה, ובסביבה שקטה הספיק לנו להשתמש (במרבית המקרים) בעוצמת ווליום של כ-75%. עם זאת, עוצמת הווליום המקסימלית אותה מסוגל המכשיר לספק אינה גבוהה מאוד, ובסביבה רועשת, כדוגמת בית קפה סטנדרטי, או אם רחוב סואן, כמעט ולא הצלחנו לשמוע את הצד השני. הסיבה לכך אינה רק עוצמת הווליום שאינה מספיקה, אלא גם איטום ברמה נמוכה סביב האוזניה עצמה.

בכל הנוגע לסינון רעשים גם כן נראה כי ה-Mi Bluetooth Headset אינה מיועדת למצבי שימוש אגרסיביים או אינטנסיביים ביותר. בסביבות שקטות, הצליח הצד השני לשמוע אותנו ללא שום בעיה, ולמעשה גם בסביבה עם רעש מועט לא היו אתגרים מהותיים. הדיבורית כוללת מיקרופון יחיד וזה מבצע עבודה טובה בסביבה השקטה, כאשר את מרבית השיחות שמע הצד השני עימו שוחחנו בצורה טובה. אך בעת שהגענו לאיזורים בהם רעשי הסביבה התגברו - הצד השני התקשה מאוד לשמוע אותנו. עם רעשי רוח גם כן לא הצליחה הדיבורית להסתדר, ובימים בהם הרוח לא פסקה העדפנו לוותר על הדיבורית ולבצע שימוש באפרכסת השיחות של הסמארטפון.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי דיבוריות לרכב
הצג הכל >>