לפני כחודשיים, במהלך חודש מרץ האחרון, שיתפנו אתכם בפרטיו של פטנט שחשף כי גוגל, אחת מחברות הטכנולוגיה הבולטות והפופולריות ביותר בעולם, עובדת על פיתוחו של סמארטפון מתקפל. כעת, ענקית החיפוש האמריקאית את הדברים באופן רשמי ומציינת כי היא עומלת כיום על סמארטפון מתקפל לסדרת הסמארטפונים שבפיתוחה, כך חושף מגזין CNET בראיון שערך עם בכיר בחברה.
את חשיפתו מביא מגזין CNET בראיון שערך עם מריו קווריוז (Mario Queiroz), מנהל הפיתוח בחטיבת מוצרי Pixel מבית גוגל במטה החברה שבקליפורניה. על פי העולה מן הראיון, בגוגל עובדים כבר לא מעט זמן על פיתוחו של המכשיר המתקפל, אך נראה כי יחלפו עוד מים רבים בנהר עד שהחברה תחשוף מכשיר מתקפל בייצורה.


לדברי בכיר החברה, הסמארטפונים המתקפלים הינם, בשלב זה, פיצ'ר ש'נחמד שיש', אך לא מדובר בפיצ'ר חובה. מדבריו של קווריוז לא ברור באיזה שלב של הפיתוח עומדת החברה כיום, אך בהחלט ניתן להסיק כי זו אינה מתכוונת לשחרר את המכשיר המתקפל בקרוב.


מדבריו של מריו קווריוז, מנהל הפיתוח בחטיבת פיקסל מבית גוגל, בתרגום חופשי לעברית:

"אנחנו בהחלט בוחנים אבי-טיפוס של הטכנולוגיה. אנחנו עושים את זה כבר הרבה זמן. אני לא חושב שיש עדיין תרחיש שימוש ["Use Case"] לכך. כרגע, אתה לא צריך שיהיה לך טלפון מתקפל, זה סוג-של 'נחמד שיש'"
בזמן שגוגל עוד משתעשעת ברעיון הטלפון המתקפל ומתנסה באבי-טיפוס שונים, חברות כמו וואווי וסמסונג כבר הספיקו לחשוף את הסמארטפון המתקפל שלהן - Huawei Mate X ו-Galaxy Fold, בהתאמה. למעשה, בסמסונג אף הספיקו לבצע ריקול ליחידות הסקירה של הגלקסי פולד, זאת נוכח פגם בייצור המסך שהתגלה בעת שהגיע המכשיר לסוקרי טכנולוגיה. וואווי, מנגד, צפויה לשחרר את המכשיר המתקפל לשווקים השונים במהלך החודשים הקרובים.


מקור