חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מכונת גילוח Xiaomi Mi Electric Shaver שיאומי
מותג: Xiaomi
תאריך כניסה לאתר: 1/2019
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אודי פ 05.11.19
יואל 16.08.19
erimiro1 04.05.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מכונת גילוח Xiaomi Mi Electric Shaver שיאומי

לירן עבדי | 10.08.2020
הטוב
  • תקן IPX7 - ניתן לשטוף את כל הגוף במים
  • כניסה מטען USB-C פופולרית
  • חיי סוללה ארוכים
  • ניקוי קלה ומהיר
הרע
  • באזורים מאתגרים נדרש לעבור עם המכונה כמה פעמים
  • אינה מתאימה לגילוח זיפים ארוכים מדי (4 ס"מ ומעלה)
  • ללא מעמד טעינה
בשורה התחתונה
עם תג מחיר נוח למדי, מכונת הגילוח Xiaomi Mi Electric Shaver S500 לא מביאה בשורה גדולה אבל במבחן התוצאה יצאנו מרוצים. ביצועי הגילוח טובים, גם אם היינו צריכים לחזור על כמה מקומות מספר פעמים, ניקיון ותחזוקה הם עניין של מה בכך וחיי הסוללה הנדיבים מאפשרים להטעין את המכונה פעם בשבוע וחצי. ה-S500 היא מכונת גילוח מוצלחת מדי ומתחרה ראויה על מדף טיפוח השיער לגבר.
Mi Electric Shaver
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 188 ₪
מחיר סופי: 189 ₪
מחיר סופי: 190 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-6 חנויות>>
הקדמה
מכונת הגילוח הנטענת Mi Electric Shaver S500 מבית Xiaomi מגיעה עם שלושה ראשי גילוח מסתובבים ו"צפים" כך שהם מתכווננים לתווי הפנים עם הבטחה לגילוח נקי ומהיר. במפרט: תמסורת כפולה ללהבים לגילוח מהיר, אטימות למים בתקן IPX7, תצוגת LED והבטחה לניקוי קל במיוחד בזכות האפשרות לשטוף את כל גוף המכונה. חיי הסוללה אמורים להציע עד 30 גילוחים.

תודה להמילטון היבואן הרשמי על השאלת מכונת הגילוח לסקירה

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נפתח במראה הראשוני וכמו הרבה מוצרים של Xiaomi, גם ה-S500 דוגל במינימליזם: גוף המכונה עשוי פלסטיק שחור, די סולידי במראה וכולל מקש בודד במרכז הגוף. מאחור בחלק התחתון חריץ כניסת המטען, המוגן מאחורי מכסה סיליקון להגנה מפני רטיבות. כיסוי מגן זמין גם להלבשה על ראש הלהבים, כך שניתן להתנייד עם המכונה מבלי להסתכן בפציעת אזור הסכינים. מסך ה-LED ויתר הסימנים מופיעים בעת הדלקת המכונה: מהירות, נעילת נסיעה צורך בניקוי/שגיאה ולבסוף אחוזי הסוללה. מלבד המכונה, במארז קיבלנו גם מברשת ניקוי, כבל טעינה ומדריכון.


משקל ה-S500 כ-300 גרם והאחיזה במכונה מאוד נוחה. תודות לראשים מפרקיים ודינמיים למדי, אפשר להגיע לרוב אזורי השיער כולל המאתגרים שבהם. רעשי הגילוח הבוקעים מה-S500 לא בולטים מדי ואין כאן משהו שעוד לא שמענו במכונות גילוח מתחרות – גם לא במהירות הגילוח הגבוהה יותר, שאמנם ההבדל ברעש המוגבר מורגש, אבל עדיין כזה שמתקבל על הדעת.

Xiaomi Mi Electric Shaver: מוצלחת אבל מוגבלת

ניתן לנעול את הפעלת מכונת הגילוח באמצעות לחיצה בת 3 שניות על מקש ההפעלה, עד שאייקון הנעילה יופיע – אופציה שימושית בעת נשיאת ה-S500 ממקום למקום ומניעת הפעלה בשוגג, בין אם זה בטיסות או סתם כאחסון בתוך תיק. לחיצה ממושכת נוספת לאותו משך זמן תשחרר את הנעילה. באותו מקש בדיוק, הקשה בודדת תדליק ותכבה את מכונת הגילוח.

Xiaomi Mi Electric Shaver: מוצלחת אבל מוגבלת
עוברים לניקוי ולתחזוקה וה-S500 לא עושה חיים קשים למשתמש ובזכות הצטיידות בתקן IPX7 (עמידות בפני טבילה במים בעומק מטר למשך 30 דקות), תחת ברז המים הצלחנו להעיף כמויות אדירות של זיפים. אחרי פירוק ראש הגילוח נחשפנו לעוד כמות נאה של זיפים אבל גם כאן זרם המים הפושרים העיף את הרוב הגדול. אחרי בערך דקה-שתיים תחת הברז יתר הזיפים פשוט ירדו מעצמם ולאחר מכן הנחנו את המכונה לייבוש. במארז צורפה גם מברשת ניקוי אך בשום שלב לא הזדקקנו לה.

ב- Xiaomi גם מבטיחים על קיומו של חיווי ניקוי/שגיאה שמהבהבת למשך 5 שניות במידה ונדרש לנקות את המכונה – אבל לא הספקנו להיווכח אליה. באשר לתחזוקת הסכינים, לא נדרש שמנים מיוחדים לתחזוק שוטף, לפחות לא בצורה רשמית, אבל כן היצרנית ממליצה להחליף מדי שנתיים את ראש הגילוח, ברכישה נפרדת של הראשים דרך אתר היבואנית.

ביצועים

(50% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

במכונת שלושה ראשי גילוח צפים אשר מבטיחים להתמודד בקלות עם זיפי הזקן בפינות השונות, בזכות ראש גילוח גמיש ורשת סכינים בשני מעגלים הנעים בשני מסלולים. ב-S500 שני סוגי מהירות (רגילה/גבוהה), המוחלפים בלחיצה ממושכת על כפתור ההפעלה בזמן שהמכונה עובדת, כאשר המהירות הגבוהה יותר מופעלת, היא מסומנת כחיווי על גוף המכונה.


התחלנו במלאכת הגילוח ובתנועות מעגליות עברנו עם ה-S500 על עור הפנים ובלחי קיבלנו תוצאות די מהירות, עם גילוח מהיר ומדויק, מבלי שהצטרכנו לחזור על אותו אזור שכבר עברנו עליו. הבעיות החלו במיקומים היותר-בעייתים שלא הציעו משטח חלק ואחיד, כמו אזור השפם, הגרון וקווי הלסתות, שם נדרשנו לחזור כמה וכמה פעמים כדי להסיר שאריות זיפים שעוד נותרו אחרי כמה וכמה פעמים שכבר עברנו שם עם המכונה.
Xiaomi Mi Electric Shaver: מוצלחת אבל מוגבלת
כבעלי שיער פנים סבוך ומלא בזיפים, רק המהירות הגבוהה הוכיחה ביצועים איכותיים. נראה כי מהירות הגילוח הרגילה אידיאלית בעיקר לבעלי זיפים פחות צפופים ויותר רכים באופיים. לא רק זאת, עבורנו המהירות הנמוכה מבין השתיים הכאיבה לעור הפנים והרגשנו פשוט מריטות שיער לא נעימות. בפעם אחרת, כשהזיפים כבר הגיעו לאורך 5-6 ס"מ, נאלצנו קודם לקצץ את שיער הפנים עם מכונת תספורת לאורך של 2 ס"מ ורק לאחר מכן עברנו לגלח הכל עם ה-S500, כך שיש לקחת בחשבון שמכונת הגילוח שלפנינו אינה מתאימה בשום אופן לגילוח מלא של שיער הפנים ממצב של זיפים ארוכים מדי.

Xiaomi Mi Electric Shaver: מוצלחת אבל מוגבלת

עם ימי הסקירה ובדיקת המכונה בגילוח יבש, רטוב ועם/בלי קצף גילוח, גילינו שאת מלאכת הגילוח עדיף לבצע על עור יבש בתמיכת קצף גילוח - כך קיבלנו את התוצאות האידיאליות ביותר, כלומר הגילוח המלא ביותר בזמן הקצר ביותר, נתון שחשוב לדעת עבור משתמשים שנוהגים להתגלח במקום העבודה או אפילו בדרך לשם, כמו באוטו בזמן פקקים או בשירותים ציבוריים.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ב-Xiaomi מבטיחים עד 30 גילוחים או 60 דקות פעילות בתמורה לטעינה מלאה אחת. טעינה באורך 5 דקות אמורה לספק גילוח בודד. כניסת USB-C מוקמה בחלקו התחתון של גב המכשיר, חיבור מהסוג המועדף עלינו כך שלא צריך לאחסן ולחפש בעת הצורך עוד כבל זניח וספציפי מדי. עוד יתרון הוא הקצה השני של הכבל שקיבלנו – USB סטנדרטי, כך שניתן להטעין את ה-S500 דרך כל מקור כוח העולה על דעתכם; שקע חשמל בקיר, לפטופ או אפילו דרך מסך מחשב שכלול בו USB במתח 5V. הדבר היחיד שהיה חסר לנו הוא מעמד טעינה ייעודי, כזה שיהיה תמיד מחובר תמיד לחשמל ויאפשר פשוט למקום אותו על הכיור לטעינה ושליפה מהירה של המכונה.


Xiaomi Mi Electric Shaver: מוצלחת אבל מוגבלת


עוברים לפעילות בשוטף: אחרי 15 דקות שימוש איבדנו רק 10% סוללה, במצב מהירות שהשתנה בין מהירות רגילה לגבוהה – כלומר קיבלנו ביצועי סוללה טובים יותר אפילו מהבטחת היצרנית. מצד שני, הקביעה מצד היצרנית שכל גילוח אורך בממוצע 2 דקות היא גם החלטה יומרנית מדי. לכאן או לכאן, חיי סוללה מלאים סיפקו לנו לאורך תקופת הסקירה בערך 9-10 גילוחים בעיקר תחת מהירות גבוהה. כמשתמשים שמתגלחים מדי יום-יומיים, לנו זה הספיק מאוד.


על גוף המכונה מסך LED המסמן בצורה ברורה את אחוזי הסוללה שנותרו ובמידה והסוללה אזלה, ניתן כמובן להשתמש במכונת גילוח בזמן שהיא נטענת. כאשר אחוז הסוללה עומד על 5% ומטה, מחוון הטעינה יתריע על כך בהבהוב. משך טעינה אורך בערך כשעה וחצי.

תודה להמילטון היבואן הרשמי על השאלת מכונת הגילוח לסקירה

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image