חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סטרימר MAG MC1000
יצרן: MAG
אחסון פנימי: לא כולל
מקלט DVB-T: ללא
תמיכה בתלת ממד: ללא
חיבורי וידאו ואודיו: HDMI
חיבורים נוספים: USB
חיבור רשת אלחוטי: באמצעות דונגל
ציון WiseBuy
7.8
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 269 ₪
חוות דעת גולשים
דרור 31.12.10
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - סטרימר MAG MC1000

הטוב
  • קטן מימדים
  • קירור פסיבי נטול רעש
  • סט חיבורים עשיר
  • תמיכה ב-Wi-Fi באמצעות דונגל מצורף
  • מהירות הפעלה טובה
הרע
  • תמיכה לא אופטימלית באודיו
  • איכות הצגת הכתוביות נמוכה
  • שלט לא מספיק נוח
  • יציבות פעולה לא מרשימה
בשורה התחתונה

הסטרימר של מאג בסך הכל עושה את העבודה, אך נוחות השימוש בו בינונית בשל הממשק הפשוט, איכות הכתוביות הנמוכה והשלט הלא מוצלח. הוא יתאים כפתרון הזרמת מדיה זול ולא מתוחכם למי שדרישותיהם אינן גבוהות מדי, אם כי הוא מזרים בהצלחה גם וידיאו HD בקלות.

הקדמה

המותג Mag מתקשר לרובנו למסכי מחשב, אבל לאחרונה תוכלו למצוא גם מוצרים אחרים תחת הלוגו המוכר, כמו טאבלטים, טלוויזיות – וגם סטרימרים. MC1000 הוא הסטרימר היחיד שמציעה החברה, ויכולותיו דומות מאוד לכמה מזרימי-מדיה ממותגים מוכרים יותר בתחום.

הסטרימר מבוסס על שבב Realtek RTD1073 וכולל זיכרון RAM בנפח 128MB, תמיכה בשלל פורמטי וידיאו ואודיו ברזולוציה של עד 1080p, תמיכה בהזרמה אלחוטית (עם דונגל המצורף בערכה) ותכני רשת מקוונים.

רמת הביצועים

(45% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

בכל הקשור לתמיכה בקובצי וידיאו, הסטרימר של מאג לא מאכזב והצליח להריץ את כל הסרטים שבדקנו, החל מסרטוני DivX ועד סרטי BDRip בקונטיינר MKV ובקידוד H.264, עם ביט-רייט בינוני-גבוה. סביר להניח שקבצים גדולים באמת, כאלה ששוקלים 40GB ומעלה ועם ביטרייט גבוה מאוד, הסטרימר יתקשה מאוד להתמודד בשל כמות הזיכרון הנמוכה יחסית שלו, אבל עם כל התכנים הנפוצים של המשמש הממוצע הוא עובד כהלכה.

התמיכה באודיו טובה אך לא אופטימלית. Mag MC1000 אמנם יודע לפענח או להעביר לרסיבר פס-קול רב ערוצי מסוגDolby Digital  ו-DTS (אך לא בפורמטי האודיו HD החדשים). בהגדרות האודיו תוכלו לבחור במצב Pass-Through שמעביר כהלכה אודיו רב ערוצי לרסיבר, אך משום-מה לא יודע להתמודד עם פס-קול סטריאופוני רגיל, מה שמוביל להקרנה של סרט אילם. אם תבחרו במצב LPCM 5.1 הסטרימר יפענח בעצמו את הסאונד וישלח אותו לששת הערוצים ברסיבר, וינגן כהלכה גם אודיו סטריאו רגיל, אך במצב זה נורת ה-DD או DTS במגבר שלכם לא תידלק.

מעבר לאפשרויות ההרצה הרגילות, במהירות של X2-X16, תוכלו לדלק בקפיצות של דקה וחצי קדימה ואחורה או לנווט בסרט על גבי בר התקדמות שמוצג בתחתית המסך – נוח למדי.

הסטרימר תומך כמובן בכתוביות מקובץ חיצוני בעברית, אך מציג את התרגום באיכות נמוכה, עם קו חיצוני משונן ומפוקסל – לא ממש נעים לצפייה. הפונט עצמו סביר, וניתן לשנות את גודלו, צבעו ומיקומו ולסנכרן אותו ביחס לסרט. הפיסוק וסימני אחרים מופיעים כהלכה במקום הנכון.

תוכני הרשת המקוונים הזמינים במכשיר מועטים ובסיסיים. תוכלו להאזין לתחנות רדיו אינטרנט, וכן להיכנס לאפליקציות של יו-טיוב, פליקר, Picasa, חדשות (RSS), מזג אוויר ופודקאסטים.


במהלך ימי הבדיקה אצלנו, כאשר הזרמנו את התכנים דרך הרשת הקווית בבית, חווינו כמה קפיאות ותקיעת שחייבו אותנו לנתק את החשמל ולהחזירו. פגשנו כבר סטרימרים יציבים יותר.

Matroskaפורמט פופולרי וחופשי לקובצי וידיאו, בעיקר באיכות HD. קובץ ה-MKV הוא למעשה "קונטיינר" שמסוגל להכיל מגוון של קבצים – קובץ הוידיאו, קובצי האודיו, הכתוביות וכדומה. מכשירים התומכים בנגינת קובצי MKV מסוגלים לפתוח את הקובץ ולפענח את תכולתו.
שיטה לפענוח צליל היקפי שפותחה במעבדות Dolby. הפורמטים הראשוניים של שיטה זו פענחו את הצליל לרמקולים הנוספים מתוך המקור הסטריאופוני; כיום, בשיטה הדיגיטלית, מוקלט מקור האודיו מראש בחמישה ערוצים (בסרטי DVD ומשחקים שונים(.
שיטה המתחרה ב-Dolby Digital, שנועדה גם היא לפענוח צליל היקפי לארבעה רמקולים ומעלה.

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

מאג MC1000 הוא סטרימר קטן, קופסתי למראה ולא מתבלט. הוא לא מכוער, בעיקר בזכות פאנל מבריק בקדמתו שמשפר מעט את המראה הכללי. יש לו נורת בקרה כחלחלה שלא מפריעה במהלך הצפייה. האוורור כאן הוא פסיבי, כך שהסטרימר שקט לחלוטין.

MAG MC1000
זהו סטרימר קטן, קופסתי למראה ולא מתבלט. הוא לא מכוער, בעיקר בזכות פאנל מבריק בקדמתו שמשפר מעט את המראה הכללי. יש לו נורת בקרה כחלחלה שלא מפריעה במהלך הצפייה

המכשיר נדלק ומוכן לפעולה תוך זמן קצר יחסית של 20 שניות. הגדרת ספריות הרשת פשוטה מאוד; הסטרימר מזהה מיידית את קבוצת העבודה והמחשבים ברשת, ומאפשר לגשת בקלות לתיקיות המשותפות ולהתחיל להזרים מהן תכנים.

הממשק בסיסי ופשוט להתמצאות, ובסך הכל די נאה. הניווט בתפריטים זריז למדי. עם זאת, אם תבחרו שהממשק יהיה בעברית תגלו שבמקומות רבים העברית מיושרת לשמאל במקום לימין, מה שמקשה על הקריאות.

סט חיבורים בגב המכשיר טוב מאוד. הוא כולל: חיבור HDMI, חיבור אודיו דיגיטלי S/PDIF, כניסת קומפוננט ו-AV אנלוגי, חיבור LAN לרשת ו-USB. בצד המכשיר מצאנו חיבור USB שני, וכן קורא כרטיסי SD. בערכה מצורף דונגל קטן שמוסיף יכולת הזרמה אלחוטית לסטרימר (יש לזכור שקובצי Full HD יתקשו בדרך כלל להתנגן בצורה כזו באופן חלק).

השלט המצורף בינוני ומטה. זהו שלט גנרי ופשוט שכמותו מצאנו גם בשני סטרימרים אחרים (בשינויים קלים). גודלו בינוני, פריסת המקשים לא תמיד אופטימלית, למשל משום שמקשי הווליום צמודים מדי ללחצני הניווט המרכזיים, והקליטה בינונית – מה שמחייב מדי פעם לחיצות כפולות כדי לקבל תגובה.

ערכת המכשיר כוללת דונגל אלחוטי, כבל קומפוננט וכבל HDMI.

MAG MC1000
השלט המצורף בינוני ומטה. פריסת המקשים לא תמיד אופטימלית, למשל משום שמקשי הווליום צמודים מדי ללחצני הניווט המרכזיים, והקליטה בינונית, מה שמחייב מדי פעם לחיצות כפולות כדי לקבל תגובה

עמידות ואיכות הבנייה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

למרות שבמקרים רבים המותג Mag מתקשר למותג-מדבקה, איכות ההרכבה והבנייה משביעות רצון בסך הכל והוא בנוי היטב. השלט הוא נקודת התורפה – הוא זול ופשוט.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image