חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סטרימר A.C.Ryan PlayOn! DVR HD ACR-PV76120
מקלט DVB-T: כולל
תמיכה בתלת ממד: ללא
חיבורי וידאו ואודיו: S/PDIF, Coax, Analog...
חיבורים נוספים: RJ-45, USB Slave...
חיבור רשת אלחוטי: באמצעות דונגל
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
איתי 24.01.12
אלכס 06.10.12
אריאל 26.10.12
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - סטרימר A.C.Ryan PlayOn! DVR HD ACR-PV76120

הטוב
 • מקלט D-VBT מובנה עם הקלטה ו-Time Shift
 • תמיכה בכונן קשיח פנימי
 • סט חיבורים עשיר מאוד
 • ממשק GUI 2.0 מעוצב
 • מסך חיצוני
 • אפשרות להחלפת פונט הכתוביות
 • הרצה נוחה בתוך הסרט
הרע
 • איכות רנדור הכתוביות נמוכה
 • EPG לא תומך בעברית
 • הפונט בממשק קטן מדי לעיתים
 • אוורור אקטיבי
בשורה התחתונה

זהו סטרימר עתיר ביצועים ותכונות, כשהפיצ'ר הבולט שלו הוא ללא ספק ההקלטה ממקלט ה-D-VBT לכונן הפנימי. אלו שוויתרו על הכבלים או הלוויין ומעדיפים לצרוך את התכנים שלהם דרך הסטרימר, אבל עדיין רוצים לצפות בשידורי עידן+ ואף להקליט אותם בנוחות, מדובר בפתרון אחיד, מוצלח ויציב.

הקדמה

חברת A.C Ryan ההולנדית צברה לעצמה מוניטין בזכות סדרת הסטרימרים PlayOn שלה, שזכתה לפופולאריות גם בארץ. הדגם המתקדם שלה (מלבד ה-Veolo העתידי, מבוסס האנדרואיד) הוא PlayOn! DVR HD, שכפי שמרמז עליו שמו הוא לא רק סטרימר אלא משמש גם להקלטת תוכן.

הסטרימר מצויד בערכת השבבים Realtek 1283, תומך בכמעט כל פורמט וידיאו, אודיו או כתוביות, וכולל גם מקלט D-VBT פנימי, יכולת הקלטה לכונן קשיח פנימי בגודל 3.5 אינטש, אפליקציות רשת ועוד. למכשיר תמיכה ברשת אלחוטית באמצעות מתאם שאינו מצורף בערכה.

רמת הביצועים

(55% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כמו כל סטרימר מהוגן כיום, PlayOn! DVR הריץ כל קובץ שהעמסנו עליו דרך הרשת הקווית ללא שום בעיה. הוא אמנם לא יתמודד עם סרטי 3D או עם כותרי בלו-ריי מלאים, אך מעבר לך כמעט כל קובץ עובד, ובראשם – קובצי MKV הפופולאריים. לא חווינו שום בעיות עם הסאונד, והסטרימר העביר את 5.1 הערוצים אל הרסיבר ללא תקלות. המכשיר תומך בפורמטי אודיו HD ומסוגל גם לבצע DownMix לפס-קול DTS ולהמירו לסטריאו, כך שאם אין לכם רסיבר עדיין תוכלו לשמוע את פס הקול בחיבור ישיר לטלוויזיה.

לשמחתנו, המכשיר הפגין יציבות טובה מאוד במהלך ימי הבדיקה ולא חווינו קפיאות או קריסות כלל.

תפריט הכתוביות עשיר מאוד, כמקובל בסטרימרים מבוססי Realtek, ומאפשר לא רק סנכרון, קביעת הגודל, המיקום והצבע אלא גם בחירת פונט חלופי משלכם. לצערנו, הבעיה מהדגמים הפשוטים יותר של החברה נשארה - רינדור הכתוביות מתבצע באיכות נמוכה וקו-המתאר של הטקסט משונן ולא איכותי. הפונט עצמו דווקא נעים לעין וזורם, ואין בעיות של היפוך סימני הפיסוק.

ההרצה בתוך הוידיאו מתבצעת באמצעות תזוזה רציפה על ציר זמן, כמו בבוקסי או בנגן המדיה במחשב, וכן ניתן לגשת לנקודת זמן ספציפית (GoTo) או להריץ במהירות של עד 32X.

מלבד הגישה לקבצים המשותפים שלכם ברשת הביתית, ה- PlayOn! DVR HD מעניק לכם גישה לכמה אפליקציות רשת, כמו פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, גרסת YouTube XL מוגדלת המתאימה לטלוויזיות, פיקאסה, רדיו אינטרנט ועוד. אין דפדפן אינטרנט מלא, אך יש קליינט טורנט (torrent) המאפשר לכם להוריד את הקבצים שלכם ישירות מהסטרימר לתוך הכונן הפנימי, ללא תורך בתיווך המחשב הנייד.

מקלט ה-DVT מצא אצלנו את כל תחנות עידן+ והציג אותן באיכות מעולה. לא נזקקנו לאנטנה מוגברת כלשהי, ולפחות באזור מגורנו (בשרון) האנטנה הקטנה המצורפת העניקה קליטה טובה מאוד כל עוד הנחנו אותה על אדן החלון. בחיבור HDMI לרסיבר שלנו משום מה לא הושמע פס-הקול (ייתכן והבעיה ברסיבר), אך בחיבור ישיר לטלוויזיה לא היתה בעיה.

תכונת הקלטה עובדת נפלא ובפשטות רבה: פשוט לוחצים על לחצן ההקלטה האדום בשלט, וזה עובד. הקבצים נשמרים על דיסק-און-קי או על הכונן הפנימי, בנפח של עד 2TB. חוץ מזה יש גם תמיכה ב-Time-Shift, כלומר עצירת השידור החי וחזרה אליו לאחר מכן, כאשר הסטרימר מקליט בינתיים את התוכנית עד הרגע שתחזרו לצפות. ניתן לתזמן את ההקלטה באופן מדוקדק ומפורט, אך לוח השידורים הדיגיטלי, EPG, אינו תומך בעברית למרבה הצער ולכן מוצג כג'יבריש. ניתן לבחור בין מספר איכויות הקלטה, ועל כונן בנפח 1TB תוכלו להקליט 230 שעות וידיאו באיכות הגבוהה.

Matroskaפורמט פופולרי וחופשי לקובצי וידיאו, בעיקר באיכות HD. קובץ ה-MKV הוא למעשה "קונטיינר" שמסוגל להכיל מגוון של קבצים – קובץ הוידיאו, קובצי האודיו, הכתוביות וכדומה. מכשירים התומכים בנגינת קובצי MKV מסוגלים לפתוח את הקובץ ולפענח את תכולתו.
שיטה המתחרה ב-Dolby Digital, שנועדה גם היא לפענוח צליל היקפי לארבעה רמקולים ומעלה.

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עיצובו של המכשיר קופסתי עם פינות מתעגלות בחלקו העליון, והוא קצת הזכיר לנו ממיר דיגיטלי ישן של "מתב" – הרבה חדשנות עיצובית לא תמצאו כאן. הוא מגיע בצבע שחור מט. בחזית שלו יש שורת לחצני תפעול פיזיים מלבניים, המשמשים להפעלה, עצירה ודפדוף בין הקבצים, וכן מסך LCD כחלחל שמציג את הזמן. גילינו שזה נחמד לדעת באיזו דקה אתה בדיוק בסרט מבלי לעצור את הוידיאו או ללחוץ על מקש בשלט. התאורה הכחלחלה אינה בוהקת מדי ולנו לפחות היא לא הפריעה במהלך הצפייה בחדר חשוך.

PlayOn!DVR HD
עיצובו של המכשיר קופסתי עם פינות מתעגלות בחלקו העליון והוא מגיע בצבע שחור מט. בחזית שלו יש שורת לחצני תפעול פיזיים מלבניים, המשמשים להפעלה, עצירה ודפדוף בין הקבצים, וכן מסך LCD כחלחל

כשהפעלנו את הסטרימר לראשונה, התאכזבנו מהממשק: הוא היה מיושן ודי כעור, ולמעשה היה זהה לדגמים הישנים והפשוטים יותר של החברה. למרבה המזל, עלה בדעתנו לחפש עדכון גרסה. התהליך לא היה קצר – לא ניתן לשדרג ישירות מהמכשיר אלא יש להוריד את הקובץ הנכון מאתר החברה, לשים אותו על כונן USB ולהריץ את העדכון ממנו, כמו פעם; אבל זה השתלם. אחרי העדכון קיבלנו את GUI .20, ממשק משודרג לאין ערוך בעיצוב עדכני. החיסרון בממשק החדש הוא שהפונטים קטנים מדי בחלק מהתפריטים ואף ברשימת שמות הקבצים, מה שאילץ אותנו לאמץ את העיניים ואף להתקרב מדי פעם למסך. הממשק תומך בעברית כהלכה.

PlayOn!DVR HD
הממשק המשודרג אסתטי ומגיע בעיצוב עדכני. החיסרון בו הוא שהפונטים קטנים מדי בחלק מהתפריטים, מה שאילץ אותנו לאמץ את העיניים ואף להתקרב מדי פעם למסך

להבדיל מ-Boxee Box וסטרימרים אחרים, בדגמים של A.C. Ryan יש ממשק JukeBox חיצוני שיש להריץ ולתחזק על המחשב ולא מתוך הסטרימר עצמו. הממשק הכללי נראה מבטיח, אבל אצלנו ההתקנה לא הלכה חלק והמכשיר סירב שוב ושוב לקרוא את קובץ ה-HTML הייעודי מהמחשב. לא הצלחנו לאתר את התקלה וגם אתחולים והתקנה מחודשת של התוכנה במחשב לא פתרו זאת. יש להניח שמדובר בתקלה נקודתית בלבד אצלנו.

סט החיבורים עשיר במיוחד. בגב המכשיר יש חיבור LAN, חיבורי אודיו אופטיים Coax ו-S/PDIF, חיבור HDMI, כניסת eSATA מהירה לכונן חיצוני, יציאת קומפוננט, יציאת קומפוזיט, כניסת AV וחיבורי In/Out לאנטנה עבור המקלט הדיגיטלי. בדופן ימין יש 2 כניסות USB צמודות זו מעל זו (חבל שלא מופרדות מעט יותר) וכן חיבור USB Device ("חיבור מדפסת" בשפה עממית), המשמש לחיבור הסטרימר למחשב.

PlayOn!DVR HD
סט החיבורים עשיר במיוחד. בגב המכשיר יש חיבור LAN, חיבורי אודיו Coax ו-S/PDIF, חיבור HDMI, כניסת eSATA לכונן חיצוני, יציאות קומפוננט וקומפוזיט, כניסת AV וחיבורי In/Out לאנטנה

לסטרימר יש מאורר אקטיבי והוא נשמע היטב בחדר שקט. עם זאת יש לומר שהוא פועל בתדר כזה שהצליל הבוקע הוא בטון נמוך, מעין משב רוח ולא שריקה, מה שמשפר מאוד את המצב ומקטין את הסיכוי שתשמעו את הרחש מהספה.

השלט המצורף מוארך, פשוט למראה וסטנדרטי מבחינת נוחות התפעול. מרבית המקשים נמצאים במקום הנכון, אבל לחצן ה-Pause הוקטן משום מה והופרד משאר לחצני המדיה, וחבל. אין בשלט תאורה אחורית ללחצנים.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image