חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מסחטת Hurom H100
מותג: Hurom
סוג המסחטה: פירות קשים וירקות...
תאריך כניסה לאתר: 8/2018
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
שניאור בן עגו 16.01.20
שמעון ביטון 28.08.18
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מסחטת Hurom H100

לירן עבדי | 26.12.2018
הטוב
  • מצטיינת בסחיטת ירקות קשים
  • מסנן גלידה מפתיע בביצועיו
  • ספר מתכונים מצוין
  • שקטה יחסית למסחטה
הרע
  • מחיר גבוה
  • פתח הזנה צר
  • מלאכת ניקיון ממושכת בתום כל סחיטה
בשורה התחתונה
מסחטת המיצים של Hurom מדגם H100 מצטיינת ביכולותיה: מפירות רכים הצלחנו להוציא מיצים נפלאים וטעימים וגם פירות וירקות קשים יותר, שמהווים אתגר ללא מעט מסחטות, לא גרמו לה טיפה להזיע. מחירה הגבוה והדרך המקצועית שלה לטפל בכל סוגי הפירות והירקות תתאים כנראה למשתמשים מתקדמים יותר, אלו שצורכים מיץ סחוט בתדירות גבוהה או כל אדם שחשוב לו מיץ סחוט וטרי בכל רגע לבחירתו.
H100
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 2,684 ₪
מחיר סופי: 2,684 ₪
מחיר סופי: 2,685 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-16 חנויות>>
הקדמה
ה-Hurom H100 היא מסחטת מיצים המתיימרת להיות המתקדמת בעולם בהיותה נטולת רשת וכוללת בין היתר הטייה של 7 מעלות, מגש הזנה שופע, הרכבה מהירה וביצועים שקטים. מגיעה בצבעי שחור, לבן ובורדו, שקיבלנו לסקירה.

תחזוקה

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בדומה למסחטות פירות וירקות אחרות, מטלת הניקיון ב-Hurom H100 ממושכת ודורשת סבלנות רבה. ייאמר לזכות מסחטה זו שהיא מקלה על המשתמש ככל הניתן, בזכות סינון מעולה של פסולת המצרכים. כמובן שפסולת סביבתית לא ניתן למנוע ועדיין לאחר כל סחיטה, נתקעו הרבה חתיכות במסנן הפנימי והחיצוני וכמובן בבורג הסחיטה עצמו. לשמחתנו, מי ברז ישירים מורידים רוב מוחץ של החתיכות, כאשר רק מושבעי ניקיון יוסיפו גם סקוץ' וסבון לניקוי בורג הסחיטה, שנוטה לקבל את הדביקות של פירות מסוימים. ועדיין – מדובר בתהליך ניקוי שלא ניתן להתעלם ממנו ועם כל הרצון הטוב להכין לעצמנו מיץ סחוט וטרי, תהליך הניקיון הארוך הוא עניין שיש לקחת בחשבון ברכישת מסחטה שכזו.


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


באשר לאיכות הבנייה, Hurom H100 נראה ומרגיש מצוין. עמדת הבסיס חזקה ויציבה ושאר חלקי הפלסטיק מרגישים איתנים לעבודה ממושכת ולרגע לא מספקים הרגשה של אביזרים זולים או כל התפשרות שהיא מצד טיב החומר. אחריות המוצר למשך שנה ובנוסף 4 שנים על המנוע.

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

נתחיל מעיצוב המסחטה: ה-Hurom H100 מבין באנשים שמכבדים את המטבח שלהם ומותיר אחריו רושם של מוצר איכותי: איכות הבנייה מרשימה ולמרות שהוא רחוק מלהיות קל או קומפקטי, איפה שניתן היה לשפר את מראהו, נראה שב- Hurom הקפידו על כך, מצבעו הבורדו ועד לעיטורי הכרום סביב פתחי היציאה ובסופו של יום כן מדובר במוצר מעוצב למדי ורחוק מלהוות תכלית ותו לא. מידותיו: רוחב 293.3 ס"מ, אורך 210.9 ס"מ, גובה 462 מ”מ ומשקל של 5.8 ק”ג, כאמור – לא הנתונים הכי צנועים אבל זה המחיר למיצים סחוטים וטריים.


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


חלקי המכשיר כוללים את עמדת הבסיס הכבדה, מכל הסחיטה הנטמע במרכזו, מסנן חיצוני (מיץ/סמודי), מסנן פנימי מעליו, בורג סחיטה ומעל הכל תא ההזנה – לתוכו מכניסים את הפירות והירקות. עוד באריזה קיבלנו שני מכלים, אחד למיץ והשני לפסולת וכן שני אביזרים תומכים, דוחסן ומברשת ניקוי. במכל הסחיטה קיימים שתי יציאות: האחת לפסולת והשנייה ליציאת המיץ – פתרון מצוין שהוכיח את עצמו ברגע האמת וחסך לנו הרבה עבודת ניקוי שתתגלה בהמשך. לשתי היציאות אטמים, בעזרתם ניתן לחסום את פתחי היציאות בהורדת הידית – עוד פתרון נאה שמונע בריחת נוזלים.

עוברים למסננים: כאמור, בקופסה קיבלנו שני מסננים, האחד שחור שגם סומן באות J, המייצג מיצים ונועד להכנתם והשני כתום שסומן באות S, המייצג סמודי. מסנן המיץ מיועד לפירות קשים ועסיסיים, ביניהם ירקות שורש (בטטה, גזר), פירות עם קליפה עבה (רימון, אבטיח), פירות עם גלעין גדול (משמש, שזיף, אפרסק) וכדומה. מסנן הסמודי מצדו מיועד לסחיטת פירות רכים עם סיבים, כמו פירות הדר, פירות עם זרעים (עגבנייה, ענבים) ושאר פירות וירקות רכים (תות, קיווי, מנגו). מסנן שלישי בנמצא, הנחשב לפנימי מבחינת מיקומו, הוא מסנן הגלידה, המאפשר להכין ברד וגלידה מפירות קפואים.


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


הרכבת המכשיר דורשת לימוד קצר מן הסתם, אבל לאחר מכן המלאכה הופכת לקלה ומהירה: לשוניות החיבור מתחברות למסילות הייעודיות ב"קליק" מובחן, קל להרגיש שבורג הסחיטה יושב במקומו ותא ההזנה מסתובב בקלות סביב המכל, כך שלרגע אין חשש עבור המשתמש שיש אביזר שלא חובר כראוי. בפירוק המכשיר נדרש מעט כוח כדי לשלוף את בורג הסחיטה, אבל כשמבינים בדיוק איפה הרגישות המבוקשת, מטלת הפירוק הופכת לקלה יותר. בעמדת הבסיס קיים בורר הפעלה כסוף בעל שלושה מצבים: מצב רגיל (ON), הפסקת הפעלה והפעלה בכיוון ההפוך (REV), לשחרור חלקי פירות וירקות תקועים/חסומים בבורג הסחיטה. לזכות ה-Hurom H100 ייאמר שאת פעולת ה-REV נאלצנו לבצע פעם אחת בלבד, במהלך הכנת מיץ תפוז/גזר, כשהכנסנו חתיכת גזר גדולה מדי.

תא ההזנה מורכז מפתח הזנה עליון, המשמש להזנת ירקות ופירות ארוכים, וכן פתח הזנה צדי, המשמש להזנת פירות וירקות רכים. בכל מקרה שניהם מתנקזים לפתח מאוד צר וארוך, כך שדי מהר גילינו שעלינו להכניס חתיכות די קטנות של מצרכים, מה שהופך את מטלת חיתוך הפירות והירקות לארוכה יותר, בשל דרישת גודלן מצד ה-Hurom H100 וכבר פגשנו במסחטות עם פתח נדיב יותר, כזה שלא דרש מאיתנו לחתוך חתיכות כה קטנות. עוד עניין מאכזב: מכל המיץ, כלומר כוס הפלסטיק אליה נאגר המיץ, לא ניתנת לנשיאה בהיעדר פקק או סוגר כלשהו לחלק העליון. היינו שמחים לקבל איזושהי אטימות מלמעלה כך שנוכל להתנייד אתו, במיוחד במקרים רבים בהם לא סיימנו את כל המיץ ורצינו שההוא ילווה אותנו במהלך היום.

כמו כל מסחטת מיצים שמכבדת את עצמה, גם זו של Hurom דאגה לספק ספר מתכונים עם הסבר מפורט על היתרונות הבריאותיים של סוגי ירקות ופירות שונים, מירקות שורש, דרך עלים וענפים ועד לפירות רכים ועם גלעין. המתכונים בספר מוצגים בבירור, כולל תמונות מקצועיות שגם מראות את כמות המצרכים הנדרשת וכן טיפים מיוחדים לאופן ההכנה הספציפי של כל מיץ סחוט, מכוס מיץ קיווי/אננס לאחר ארוחה ועד מיץ אוכמניות ופטל שחר לשימור תאי הגוף ושיפור הראייה.

 במסחטות הדרים יש שתי שיטות הפעלה, האחת באמצעות כפתור הפעלה והשנייה באמצעות מנגנון לחיצה, כך שעם הפעלת לחץ על הפרי כנגד הקונוס המנוע מתחיל לעבוד. הבחירה בסוג ההפעלה נתונה להעדפה האישית של כל אחד.
 במסחטות הדרים יש שתי שיטות הפעלה, האחת באמצעות כפתור הפעלה והשנייה באמצעות מנגנון לחיצה, כך שעם הפעלת לחץ על הפרי כנגד הקונוס המנוע מתחיל לעבוד. הבחירה בסוג ההפעלה נתונה להעדפה האישית של כל אחד.
 במסחטות הדרים יש שתי שיטות הפעלה, האחת באמצעות כפתור הפעלה והשנייה באמצעות מנגנון לחיצה, כך שעם הפעלת לחץ על הפרי כנגד הקונוס המנוע מתחיל לעבוד. הבחירה בסוג ההפעלה נתונה להעדפה האישית של כל אחד.
במסחטות פירות וירקות קשים כדאי לבחור בפתח הזנה גדול כדי שניתן יהיה להכניס דרכו פירות וירקות בשלמותם או לאחר חיתוך מינימלי.
במסחטות פירות וירקות קשים כדאי לבחור בפתח הזנה גדול כדי שניתן יהיה להכניס דרכו פירות וירקות בשלמותם או לאחר חיתוך מינימלי.

ביצועים

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

על מלאכת הסחיטה הופקד מנוע בהספק 150W, שמבטיח גם להתמודד היטב עם ירקות קשים. עוד היצרנית מכריזה שהיא כה שקטה "שניתן להפעילה בשעות הלילה". פתחנו בסדרת בדיקת של מיצים שונים ותחילה הכנסנו תפוחים ואגסים ליצירת מיץ סחוט. התוצאות היו מצוינות: כמות המיץ שיצאה מ-4 תפוחים וזוג אגסים מאוד סיפקה אותנו והצטרפה נהדר לארוחת הבוקר.


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


Hurom H100: חזקה בירקות קשים


ניסינו גם להכין מיץ תפוז/גזר, שיבדוק את ביצועי מסנן הסמודי המיועד לכך בשילוב טעים שמאחד בין ירק ופרי שאנו מאוד אוהבים. הפעם המסחטה אובזרה במסנן הפירות הקשים ותהליך הסחיטה היה נהדר: ה-Hurom H100 התמודדה היטב עם הגזרים הקשים והמרקם הסחוסי של התפוזים ו- 4 גזרים וזוג תפוזים סיפקו כוס אישית של שתיה מרעננת, עם צבעי כתום עזים וטעמים מצוינים.

Hurom H100: חזקה בירקות קשים


המפתיע שבבדיקה היה מסנן הגלידה, המשמש כיחידת סינון עצמאית ואינה צריכה את המסנן החיצוני המתלווה למסננים האחרים. הכנסנו לתוכו תאנים ואננס קפוא, שיצאו בצורת גלידה סורבה מצוינת והחלק הכי טוב – כמעט ולא נותרו שאריות במסנן לאחר מכן.

ומה בנוגע לרעשים? ה-Hurom H100 שקטה ממסחטות אחרות שעברו תחת ידינו, על כך אין ספק. היא נהנית מאטימות מסוימת באזור המנוע, כך שבזמן שהוא עובד, נשמעים בעיקר רעשים מעומעמים, כאילו ספוג עוטף אותו ועל כך מגיעים ל-Hurom השבחים, שהרי מסחטות נוטות להרעיש ואלו חלק מהחסרונות המקובלים של מכשירי מטבח שכאלו.

Hurom H100: חזקה בירקות קשים


ההספק של המסחטה מבטא את עוצמתה ונמדד בוואטים. ככל שההספק של המסחטה גדול יותר הסחיטה תהיה מהירה ויעילה יותר ויכולתה להתמודד בעומס ובשימוש ממושך תהיה טובה יותר.   ההספק במסחטות הדרים נע בין 20 ל-100 ואט. רצוי לא לרדת מטווח ה-30 ואט ואם בכוונתכם לעשות במסחטה שימוש אינטנסיבי שאפו להספק גבוה כמה שיותר.   ההספק של מסחטות לפירות קשים וירקות נע בין 200 ל-1000 ואט. בחרו מסחטה בת 450 ואט לפחות, ובמידה שהמסחטה הולכת לעבוד קשה ובתכיפות, בחרו מסחטה בעלת הספק גבוה יותר.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image