חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 iAudio/Cowon C2 8GB
ציון WiseBuy
8
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
isaac 25.09.11
יוד 22.06.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 iAudio/Cowon C2 8GB

אילנה ברודו | 24.08.2011
הטוב
  • איכות צליל משובחת
  • מבנה קשיח
  • רדיו עם אפשרות הקלטה מתוזמנת
  • רשמקול מובנה
  • חיי סוללה ארוכים
הרע
  • מסך קטן מדי לצפייה בוידיאו
  • ממשק מסורבל ולא נוח
  • חיבור שאינו תקני
  • גב מתכת הנשרט בקלות יתרה
בשורה התחתונה

לא מדובר בפיתרון מדיה זול, או מכשיר מרובה יכולות כפי שהיו רוצים להציג אותו Cowon. ה-C2 הוא נגן מוזיקה מצוין, אך הממשק המסורבל שלו הוא בעוכריו ומקשה עליו להפוך להשקעה המושלמת לחובב הסאונד האיכותי.

אם אתם מחפשים פיתרון זול להאזנה למדיה וצפייה בוידיאו בדרכים, ה-C2 אינו עבורכם. מאידך גיסא, אם איכות הצליל היא החשובה ביותר עבורכם בנגן, איכות הצליל שלו בהחלט תעשה לכם נעים באוזן. נותר לקוות שהחברה תבחר לעדכן את תוכנת המכשיר ולשפר אותה בתכונות בסיסיות כמו ניהול רשימות השמעה.

הקדמה

בעולם בו כל סלולרי, גם לא משוכלל במיוחד, כולל נגן מדיה שמספק את צרכי מירב הלקוחות, נגני המדיה הניידים עומדים בתחרות קשה: עליהם לספק ערך מוסף על פני היישומים הקיימים כבר במכשירים הניידים בידיים של כמעט כלל הצרכנים. נגני Cowon הקוריאניים ידועים באיכות הצליל המצוינת שהם מספקים, ומחירם בהתאם. בניגוד לנגני ה-MP4 הזולים, כאן העיקר הוא איכות הצליל ושאר התכונות מקבלות מקום משני או אף גימיקי.

הדגם שקיבלנו כולל נפח אחסון של 8GB אך מגיע גם בתצורה של 4 ו-16GB, שגם ניתנים להרחבה עם כרטיס זיכרון. בניגוד לדגמים אחרים של Cowon , ה-C2 קטן מספיק בשביל להיכנס לכיס.

הנגנים מגיעים בנפחי אחסון של כמה מאות מגה בייט (MB), ועד 100 ג'יגה (GB) ואף יותר. הבחירה בנפח הזיכרון הרצוי תלויה בכמות המידע (שירים, תמונות וסרטוני וידיאו) שבכוונתכם לאחסן בנגן. לשם המחשה, בנגן של  5GB ניתן לאחסן 2,000-1,000 שירים, כ-10 שעות וידיאו ו-50 אלף תמונות.

איכות הקול

(25% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

כשזה מגיע לאיכות הצליל, ה- Cowon C2 השאיר אותנו פשוט פעורי פה. גם עם האוזניות המסופקות, גם עם אוזניות זולות, אוזניות סטריאו איכותיות ואפילו רמקולי סטריאו קטנים – הצליל נקי, מאוזן, הבס מדויק להפליא, הטווח הדינאמי של הצלילים רחב ובהתחשב באיכות הקידוד של המוזיקה ואיכות האוזניות, תזכו לחוויה טובה בהרבה מהממוצע בנגני מדיה ניידים. תחושת העומק המתקבלת בהאזנה באוזניות איכותיות יחסית, גם בסביבה רועשת, פשוט מדהימה ובחלק מהשירים להם האזנו שמענו רובדי סאונד שבנגנים אחרים פשוט נבלעו.

האיקולייזר המובנה ממצה ומספק מגוון אפשרויות כמעט בלתי-מוגבל. בנוסף לאפשרויות כמו צליל טהור, הגברת קול (Vocal enhancement), דימוי של קונצרט באולם או קונצרט באצטדיון ועוד, תוכלו להתאים באופן ידני את העדפותיכם. יש לציין שלא ניתן לשמור כמה תבניות צליל משלכם, מה שאומר שאם הספרייה שלכם כוללת מספר סגנונות, תיאלצו להתעסק הרבה עם האיקולייזר או למצוא את ההגדרה המתאימה לכלל הסגנונות.

מושג המתייחס להקלטה או להשמעה של צליל בשני ערוצים נפרדים. המידע המוזיקלי אינו שווה בכל אחד מהצדדים, מצוין באותיות: R  (ימין) L (שמאל).
האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.
האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

למרות היותו קטן ומתאים לכיס המכנסיים (7.8 סנטימטר רוחב על 5.3  סנטימטר אורך ועובי של  12.8 מילימטר), ה- Cowon C2 כבד באופן יחסי ושוקל 85 גרם. זאת בשל גב המתכת המוצק עליו ממוקמים זוג רמקולים קטנים.

Cowon C2
למרות היותו קטן ומתאים לכיס, הנגן כבד באופן יחסי ושוקל 85 גרם. זאת בשל גב המתכת המוצק עליו ממוקמים זוג רמקולים קטנים

דלתית החיבורים בצדו הימני של המכשיר מסתירה מאחוריה את חיבור ה-USB  (שלמרבה הצער אינו סטנדרטי), באמצעותו טוענים את המכשיר ומעבירים אליו מדיה מהמחשב. יש לציין שלא ניתן להשתמש במכשיר כשהוא מחובר ל-USB. בנוסף מסתתר מאחורי הדלתית חריץ הרחבה מסוג Micro-SD שתומך בכרטיסים בנפח עד 32GB.

מצד שמאל נמצאת כניסת אוזניות 3.5 מ"מ תקנית, ובחלק העליון כפתורי עוצמת צליל, כפתור תפריט, חריץ מיקרופון וכפתור כיבוי והפעלה, שמכניס את המכשיר גם למצב שינה חסכוני. לאחר עדכון גרסת התוכנה (המשיכו לקרוא), הוספה אפשרות מיפוי המקשים, מה שמאפשר למשל להפוך את כפתור התפריט לכפתור עצירת נגינה, כך שלא יהיה צורך בהוצאת המכשיר מהכיס בכל פעם שתרצו לעצור או להעביר שיר. עם זאת, מיעוט הלחצנים מחייב בכל זאת פעמים רבות את השימוש בממשק המגע המסורבל למדי.

Cowon C2
בחלק העליון של המכשיר נמצאים כפתורי עוצמת צליל, כפתור תפריט, חריץ מיקרופון וכפתור כיבוי והפעלה, שמכניס את המכשיר גם למצב שינה חסכוני

מערכת ההפעלה של ה-C2 מאוד לא מוצלחת. הגרסה איתה קיבלנו את המכשיר (1.01) נתקעה מדי כמה דקות והיה פשוט בלתי אפשרי להשתמש בה. למרבה המזל, התקנת העדכון מאתר היצרן היתה קלילה ומהירה ולאחר מכן קיבלנו מכשיר שפועל היטב ובאופן חלק. עם זאת, הממשק מסורבל למדי, חסרה באופן מובהק ובולט תמיכה ברשימות נגינה, התצוגה עצמה מיושנת למראה והטקסט קטן מדי ולא קריא במיוחד. מבנה התפריטים והממשק חסר אינטואיטיביות לחלוטין, ונאלצנו לפנות רבות לאתר החברה לקבלת הסברים.

מסך המגע הרזיסטיבי (בניגון לקפסטיביים של מכשירי הטלפון החכמים) אמנם טוב יחסית למסך מסוג זה, אבל מי שפונק כבר במסך קפסטיבי בסמארטפון או טאבלט, ימצא את עצמו מתקשה ללחוץ חזק מספיק על המסך. מצאנו את עצמנו נעזרים בסטיילוס שחבל שלא נכלל בעיצוב הנגן, כמו שמכשיר עם מסך מסוג זה צריך.

התמיכה בעברית חלקית. בעוד שמות קבצים ושירים עוכלו בהצלחה, את הממשק עצמו הצלחנו להעביר לעברית רק באופן חלקי, מה שנראה קצת מוזר וחלק מהממשק נותר באנגלית בעוד חלקו הפך לעברי. קיימת תמיכה במילות שירים, גם בעברית, אך אין אפשרות להתאמה אישית של התצוגה בזמן נגינה. בנוסף לחוסר המציק ברשימות השמעה, גם אפשרויות החיפוש והסינון לוקות בחוסר עז. את המיון ניתן לבצע לפי אמן או אלבום בלבד ולא לפי סגנון, קצב או תיקיה. ניתן לבצע חיפוש חופשי בהקלדה על מקלדת וירטואלית. לא הצלחנו למצוא אפשרויות ניהול קבצים כמו מחיקה, וחבל.

התמיכה בפורמטים היא נרחבת גם באודיו וגם בוידיאו. קשה למצוא פורמט בשוק כיום שה-C2 לא ינגן בלי בעיות מיוחדות.

כל הנגנים כוללים חיבור USB להעברת נתונים ולטעינת הסוללה וחיבור לזוג אוזניות )יש נגנים עם חיבור לשני זוגות אוזניות(, ובחלק מהנגנים ניתן למצוא חיבורים נוספים וחיבורים מתקדמים יותר.     :USB החיבור הנפוץ ביותר שקיים בכל הנגנים ומשמש לחיבור הנגן למחשב. חלק מהנגנים כוללים חיבור מסוג USB 1.1, ובחלקםUSB 2.0  המהיר יותר פי 40. יש דגמים בעלי חיבור USB-OTG, להעברת נתונים ישירות ממכשירי מדיה דיגיטלים (מצלמות, סלולריים וכו'), ללא צורך שימוש במחשב.   3.5mm: חיבור לאוזניות.   :FireWire חיבור בעל קצב העברת נתונים גבוה מאוד. אפשר בהחלט להסתפק ב-0USB 2., אבל מי שמעוניין להוריד קבצים רבים במהירות גבוהה במיוחד, יכול לבחור נגן בעל חיבור FireWire.   Audio line in: – חלק מהנגנים כולל חיבור להקלטת אודיו ממקור חיצוני, וחלקם אף כולל חיבור audio line out להעברת אודיו מהנגן למגבר או לרמקולים. בדגמים מסוימים יש יציאת שמע דיגיטלית איכותית מסוג S/PDIF לאוזניות ולרמקולים חיצוניים המאפשרת שליחת צליל שקודד למערכת סאונד היקפית.   :Wi-Fi חיבור רשת להעברה אלחוטית של קבצים בין התקנים תומכים כגון מחשב וטלפון סלולרי. קיים בדגמים ספורים בלבד ובחדישים שבהם. באמצעות חיבור זה ניתן להוריד מוזיקה או וידיאו ישירות מחנויות מקוונות, ללא צורך שימוש במחשב. נגנים מסוימים, שמותק בהם דפדפן, אף מאפשרים גלישה מלאה באינטרנט.   TV OUT: נגנים הכוללים אפשרות לשידור וידיאו אל מוניטור חיצוני/ טלוויזיה, כוללים יציאת TV OUT. החיבור הוא מסוג Composite, ובדגמים מסוימים החיבור הוא S-Video האיכותי ממנו בהרבה.   :PictBridge חיבור ישיר למדפסת המאפשר להדפיס תמונות שלא דרך המחשב.   חריץ לכרטיס זיכרון: מיועד לכרטיס זיכרון של מצלמה ומכשיריים אחרים כגון מחשב כף יד. כך ניתן להעביר קבצים ישירות לנגן באמצעות הכרטיס ללא צורך בכבל. חשוב לבדוק את סוגי כרטיסי הזיכרון שבהם תומך הנגן.   Bluetooth: חיבור אלחוטי מתקדם לטווח קצר, שאינו מחייב קו ראייה ישיר, המשמש לתקשורת בין הנגן להתקנים תומכים כגון מחשב, מחשב כף יד, טלפון סלולרי ועוד. לעת עתה חיבור די נדיר, אבל בהדרגה ניתן יהיה לראות אותו בנגנים חדשים.
מושג המתייחס לטווח השמיעה האנושי: 1. שם כולל המיוחס לשידור, עיבוד, קבלה של צליל. 2. מכשור הקשור בצליל, כגון מגבר, נגן MP3, קומפקט דיסק ועוד. 3. קובץ אודיו - מידע דיגיטלי הניתן לשמיעה.

תצוגה ומולטימדיה

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

הממשק העיקרי וגם התצוגה של ה- Cowon C2 הוא מסך מגע TFT בגודל 2.6 אינטש וברזולוציה של 320X240 פיקסלים. טכנולוגיית המסך מיושנת וזה מורגש באיכות הצבעים והחדות המוצגת. זווית הצפייה מבהירה שרק אדם אחד יכול לצפות במסך, ועדיף לו שלא ינסה לעשות זאת באור שמש ישיר. יש לציין, עם זאת, שהבהירות של המסך בתנאי תאורה שאינם אור שמש ישיר היא מצוינת.

הצפייה בתמונות במסך כה קטן אינה מרשימה, אך התצוגה יפה והופתענו במיוחד ביכולת המכשיר לנגן קובצי DivX ואחרים בלי עצירות או תקלות. המסך הקטן אמנם לא הופך את הנגן הזה לחיית מולטימדיה, אך הוא בהחלט יספק את הצורך במשהו קטן לצפות בו בסרטונים בנסיעה ארוכה באוטובוס. ה-C2 תומך בכתוביות מסוגים שונים, אבל ספק אם תצליחו לקרוא כתוביות בוידיאו במסך הקטן בלי לחטוף כאב ראש. כאמור, אין מדובר בנגן מולטימדיה, אלא נגן מוזיקה איכותי שיודע להציג גם סרטונים.

Cowon C2
הממשק העיקרי וגם התצוגה של הנגן הוא מסך מגע רזיסטיבי בגודל 2.6 אינטש וברזולוציה של 320X240. טכנולוגיית המסך מיושנת וזה מורגש באיכות הצבעים והחדות המוצגת

רדיו ה-FM שב-C2 מחייב חיבור אוזניות ואינו כולל אפשרות תצוגת מידע רדיו דיגיטלי (RDS) או אקולייזר לשיפור איכות השמע. הממשק לא נוח במיוחד, אבל מאפשר חיפוש תחנות אוטומטי וכן שמירה בזיכרון של 24 תחנות רדיו מועדפות. יכולת נחמדה מאוד שגילינו במדריך למשתמש (אך לא אינטואיטיבית בממשק) היא אפשרות הקלטה בפורמט WMA של שידורי רדיו באופן מתוזמן, כך שלא תפספסו תכנית רדיו שאתם אוהבים אם במקרה יש לכם עיסוק אחר באותו הזמן.

יישום הרשמקול מאפשר הקלטה של קובצי WMA בלבד באיכות שתוכלו לקבוע מראש (בין 32 ל-256 קילובייט איכות דגימה) וכן מאפשר כיוון ידני של רגישות המיקרופון. לא קיים חיבור תקני למיקרופון חיצוני, אבל באתר היצרן מצוין שניתן לרכוש מ-Cowon מיקרופון שיתחבר ליציאת ה-USB במכשיר. המיקרופון המובנה כשל בסינון רעשים והתברר כחסר תועלת לחלוטין בסביבה עירונית (לדוגמה, שיחה ברחוב לא תוכלו להקליט כי תשמעו יותר את הרכבים העוברים בכביש) ומספק-מינוס בחדר סגור ושקט ממרחק של כמה מטרים.

בין היכולות המיותרות למדי שהוכנסו בנגן תמצאו לוח שנה, שעון מעורר, מחשבון, קורא טקסטים פשוט, כתבן בסיסי ואפילו נגן פלאש, שייעודו העיקרי הוא שיווקי. התקשינו מאוד למצוא יישומים שניתן להפעיל בנגן, ונכנענו ברגע שניסינו לדמיין חווית שימוש ביישום או משחקון פלאש עם מסך כה מסורבל וקטן.

מסך המאפשר שליטה בנגן ובתפריטים באמצעות נגיעה בו, באצבע או באמצעות עט ייעודי.  
האלמנט הקטן ביותר בתמונה המהווה את יחידת המדידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.  
עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהסביבה מוארת והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

טעינה מלאה שנמשכת כשעתיים מספיקה לזמן רב מאוד של שימוש. הצלחנו לסחוט מהמכשיר מעל יומיים (49 שעות!) של פעולה רצופה שכללה נגינת קובצי מוזיקה ומעט קובצי וידאו. לאחר טעינה מלאה נוספת, במצב המתנה המכשיר לא הראה סימני עייפות גם אחרי שבוע וחצי. מרשים ביותר, אך חבל שהטעינה מתבצעת באמצעות כבל USB מיוחד של Cowon, שאם חלילה יחדל מלתפקד או יאבד, ייאלץ אתכם לכתת רגליים כדי להשיג כבל אחר.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

גבו של ה- Cowon C2 עשוי מתכת, מה שמקנה לו תחושה מוצקה מאוד. למרות זאת הוא נשרט בקלות יתרה ואין דרך לשמור עליו משריטות. המסך עצמו נראה ומרגיש עמיד וכן מוגן מעט על ידי המעטפת המוגבהת, כך שלא כל נפילה תנפץ אותו.

גוף המכשיר והכפתורים עשויים פלסטיק קשיח ובאופן כללי התרשמנו שזהו מכשיר שישרוד זמן רב, אך יאבד את הברק שבגבו מרוב שריטות. החלק היחיד שנראה מועד לפורענות הוא דלתית החיבורים שבצד ימין, ונראה שזו עשויה להיתלש די בקלות בשימוש ממושך.

Cowon C2
גבו של הנגן עשוי מתכת, מה שמקנה לו תחושה מוצקה מאוד. למרות זאת הוא נשרט בקלות יתרה ואין דרך לשמור עליו משריטות.

המכשיר נמסר לבדיקה באדיבות באג

כל הנגנים כוללים חיבור USB להעברת נתונים ולטעינת הסוללה וחיבור לזוג אוזניות )יש נגנים עם חיבור לשני זוגות אוזניות(, ובחלק מהנגנים ניתן למצוא חיבורים נוספים וחיבורים מתקדמים יותר.     :USB החיבור הנפוץ ביותר שקיים בכל הנגנים ומשמש לחיבור הנגן למחשב. חלק מהנגנים כוללים חיבור מסוג USB 1.1, ובחלקםUSB 2.0  המהיר יותר פי 40. יש דגמים בעלי חיבור USB-OTG, להעברת נתונים ישירות ממכשירי מדיה דיגיטלים (מצלמות, סלולריים וכו'), ללא צורך שימוש במחשב.   3.5mm: חיבור לאוזניות.   :FireWire חיבור בעל קצב העברת נתונים גבוה מאוד. אפשר בהחלט להסתפק ב-0USB 2., אבל מי שמעוניין להוריד קבצים רבים במהירות גבוהה במיוחד, יכול לבחור נגן בעל חיבור FireWire.   Audio line in: – חלק מהנגנים כולל חיבור להקלטת אודיו ממקור חיצוני, וחלקם אף כולל חיבור audio line out להעברת אודיו מהנגן למגבר או לרמקולים. בדגמים מסוימים יש יציאת שמע דיגיטלית איכותית מסוג S/PDIF לאוזניות ולרמקולים חיצוניים המאפשרת שליחת צליל שקודד למערכת סאונד היקפית.   :Wi-Fi חיבור רשת להעברה אלחוטית של קבצים בין התקנים תומכים כגון מחשב וטלפון סלולרי. קיים בדגמים ספורים בלבד ובחדישים שבהם. באמצעות חיבור זה ניתן להוריד מוזיקה או וידיאו ישירות מחנויות מקוונות, ללא צורך שימוש במחשב. נגנים מסוימים, שמותק בהם דפדפן, אף מאפשרים גלישה מלאה באינטרנט.   TV OUT: נגנים הכוללים אפשרות לשידור וידיאו אל מוניטור חיצוני/ טלוויזיה, כוללים יציאת TV OUT. החיבור הוא מסוג Composite, ובדגמים מסוימים החיבור הוא S-Video האיכותי ממנו בהרבה.   :PictBridge חיבור ישיר למדפסת המאפשר להדפיס תמונות שלא דרך המחשב.   חריץ לכרטיס זיכרון: מיועד לכרטיס זיכרון של מצלמה ומכשיריים אחרים כגון מחשב כף יד. כך ניתן להעביר קבצים ישירות לנגן באמצעות הכרטיס ללא צורך בכבל. חשוב לבדוק את סוגי כרטיסי הזיכרון שבהם תומך הנגן.   Bluetooth: חיבור אלחוטי מתקדם לטווח קצר, שאינו מחייב קו ראייה ישיר, המשמש לתקשורת בין הנגן להתקנים תומכים כגון מחשב, מחשב כף יד, טלפון סלולרי ועוד. לעת עתה חיבור די נדיר, אבל בהדרגה ניתן יהיה לראות אותו בנגנים חדשים.
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>