חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 JLab GO 2GB עמיד במים
תכונות נוספות: עמיד במים
ציון WiseBuy
7.7
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
אלדד 05.06.12
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 JLab GO 2GB עמיד במים

רועי גורדון | 29.05.2012
הטוב
  • עמיד במים ועמיד באופן כללי
  • מבחר כריות סיליקון נלוות בגדלים שונים
  • כבל אוזניות מובנה בקשת העורפית
הרע
  • נוחות לבישה סובייקטיבית
  • איכות קול לא גבוהה
  • יש לבצע ניקוז מים מהאוזנייה מפעם לפעם
בשורה התחתונה

בהנחה שאיכות הקול אינה פרמטר מרכזי עבורכם והתקציב שלכם נע סביב ה-500 שקלים, הנגן הספורטיבי של Jlab הוא מועמד עבורכם. ההתלבטות העיקרית בבחירה בנגן זה תהיה בעיקר נוחות הלבישה שלו, ונקודה זו מאוד תלוית משתמש. המלצתנו היא, אם ישנה אפשרות כזו, להרכיב אותו על האוזניים טרם הרכישה ולהחליט בעצמכם.

הקדמה

מגוון הנגנים בשוק המיועדים ספציפית לפעילות גופנית, כזו המתרחשת בסביבה מימית, אינו גדול במיוחד. חברת Jlab האמריקנית, שנוסדה ב-2005, התמקדה עד כה בעיקר בפיתוח אביזרי שמע כגון רמקולים ניידים, אוזניות וכיסויים שונים. הנגן הראשון פרי פיתוחה הוא ה-Go, נגן עמיד-במים שעל פי דברי החברה נבדק ומיועד לעוסקים ברכיבה על אופניים, ריצה, שחיה ואפילו ספורטאי טריאתלון.

הנגן זמין בנפח 2GB או 4GB.

איכות הקול

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

את ביצועי הסאונד של ה- Jlab Go בחנו בסביבה יבשה ובסביבה מימית. טרם נכנסנו למי הבריכה החלפנו את כריות הסיליקון לכריות הארכות יותר (Triple), כאלו שננעצות הכי עמוק בחלל האוזן לאטימה טובה יותר.

כפי שכבר ראינו בנגנים דומים בעבר, כאשר הראש מחוץ למים הסאונד המתקבל די גרוע: שמענו המון תדרים גבוהים בלי שום פרופורציה לשאר התדרים, ובעוצמה גבוהה אף חשנו כאב קל מעודף התדרים הגבוהים. למרבה המזל, כאשר האוזניים לגמרי בתוך המים התמונה מתאזנת לחלוטין. התדרים שהיו חסרים חוזרים לתמונה הצלילית, וניתן להגדיר את החוויה כסבירה למדי, עם סאונד לגמרי מתקבל על הדעת לסביבה שכזו. בסביבה יבשה החלפנו את הכריות לקצרות יותר (single), שלטעמנו גם היו הרבה יותר נעימות לתחושה באוזן. התוצאה מבחינת הסאונד היתה סבירה ולא יותר מכך. באופן כללי מדובר על תמונה צלילית רוויה צלילים גבוהים (בעיקר בגלל מבנה האוזנייה) ודי נטולת נפח ועומק; צלילי בס קיימים אך אינם עמוקים כפי שאנו אוהבים. העוצמה מספקת, אך הצליל הופך כואב יותר במעלה הסקאלה.

Jlab Go
הצליל האופטימלי מתקבל דווקא בתוך המים – ביבשה הסאונד עתיק תדרים גבוהים מציקים. בתוך המים התמונה מתאזנת

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Jlab Go הוא למעשה נגן על אוזניות, או אוזניות שהן גם נגן. בפועל, הנגן מאוד דומה לשתי דיבוריות Bluetooth המחוברות ביניהן בכבל פלסטי קשיח וגמיש המונח על העורף ומסביב לאוזניים. את הנגן ניתן להשיג בצבע שחור בלבד בגרסת ה-3GB, ובמגוון צבעים (שחור-אפור, לבן, שחור-צהוב, כחול-כסף) בגרסת ה-4GB. הנגן אמנם שוקל רק 22 גרם, אך העובדה שמרבית המשקל נמצא בחלקיו המחוברים ישירות אל האוזן מעבירה תחושה מעט לא נוחה כשמרכיבים אותו בשימושים הראשונים, במיוחד למי שמעולם לא השתמש בדיבורית Bluetooth. כל זאת – ביבשה; בסביבה מימית המשקל כמעט ואינו מורגש והתחושה המוזרה אותה ציינו זניחה.

Jlab Go
Jlab Go הוא למעשה נגן על אוזניות, או אוזניות שהן גם נגן. בפועל, הנגן מאוד דומה לשתי דיבוריות Bluetooth המחוברות ביניהן בכבל פלסטי קשיח וגמיש המונח על העורף ומסביב לאוזניים

אל הערכה מצורפות שבע (!) זוגות של כריות סיליקון לאוזניות, 3 ליבשה ו- 4 לסביבה מימית, במידות קטן בינוני וגדול לצורך התאמה כמעט אישית לכל גודל אוזן. יפה מאוד.

לחצני השליטה ממוקמים על האוזנייה הימנית. יש שם לחצן הפעלה (לחיצה ארוכה), כיבוי והשהייה, שממוקם בחלק הרחב של האוזנייה; נורית חיווי ירקרקה תציין אם הנגן דלוק או לא. לחצניי העוצמה הקטנים ממוקמים בחלק העליון, ולחצני קדימה ואחורה, קטנים גם כן, ממוקמים בחלק התחתון. באופן כללי לא מצאנו בעיה מיוחדת לתפעל את הלחצנים גם מבלי לראות אותם לאחר ששיננו את מיקומם. את הנגן ניתן להפעיל גם במצב נגינה אקראית בעזרת 3 לחיצות פשוטות.

העברת קבצים אל הנגן מתבצעת באמצעות פעולת Drag & Drop פשוטה. הוא תומך בקבצי MP3 ו-WMA בלבד ונתמך בסביבת חלונות ומקינטוש. מחיקת קבצים תתאפשר מהמחשב בלבד.

Jlab Go
אל הערכה מצורפות שבע זוגות של כריות סיליקון לאוזניות, 3 ליבשה ו- 4 לסביבה מימית, במידות קטן בינוני וגדול לצורך התאמה כמעט אישית לכל גודל אוזן

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-Jlab Go הוא נגן עמיד למדי. חיבור ה-Micro-USB שלו מוגן במכסה בעל נעילה סיבובית (ומאובטח בכבל קטנטן); בערכה תמצאו מכסה נוסף, במידה ואת הראשון איבדתם. הכבל המחבר בין חלקי הנגן  מוגן וחבוי בתוך קשת הפלסטיק הגמישה.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לנגן יש סוללת ליתיום יון נטענת. ניתן לחברו אל המחשב לטעינה, או לרשת החשמל באמצעות מטען ייעודי (ברכישה בנפרד). נורית חיווי ירקרקה מהבהבת בזמן הטעינה, ונשארת דלוקה בסיום התהליך. החברה מצהירה על 10 שעות פעולה רציפה, ובפועל השגנו זמן זהה – שאינו מרשים במיוחד.

המוצר נמסר לבדיקה באדיבות USBid

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>