חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Sandisk Sansa Clip Zip 8GB סנדיסק
יצרן: Sandisk
הקלטה: ממיקרפון מובנה
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(2 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
סופי 10.03.13
אורית 18.04.13
noa 08.01.15
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Sandisk Sansa Clip Zip 8GB סנדיסק

רועי גורדון | 12.04.2012
הטוב
  • קטן וקל
  • קליפס מובנה בגבו
  • תמיכה בעברית
  • אפשרת להרחבת זיכרון
  • נוח לתפעול
הרע
  • איכות קול ממוצעת
  • אוזניות נלוות בסיסיות
בשורה התחתונה

Clip Zip שב ומוכיח שסאנדיסק יודעים ואוהבים, כך נראה, לייצר נגני מוזיקה שמכוונים אל המשתמש הממוצע, כזה שמוכן לשלם מעט ולקבל הרבה – גם אם זה מגיע על חשבון איכות הקול או העמידות. במדד התמורה אל מול המחיר, הזיפ משאיר אבק להרבה נגנים אחרים.

למי שמחפש נגן קטן וזול, בעיקר כזה שילווה אותו בנסיעות או במהלך פעילות ספורטיבית, Sansa Clip Zip הוא ללא ספק מועמד מוביל למשימה.

הקדמה

Sansa Clip החדש מבית סאנדיסק מהווה שלב נוסף באבולוציית נגני הקליפ המוכרים והפופלאריים. הנגן, שבגלגולו הקודם נקרא קליפ פלוס, זוכה כעת לשם קליפ זיפ. מעבר לשם, זוכה הנגן גם למתיחת פנים ותוכן: המסך צבעוני וגדול יותר, לוח המקשים וחווית המשתמש עוצבו מחדש, נוסף לו שעון עצר וכן תמיכה בקבצי AAC.

איכות הקול

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בכל הנוגע לאיכות הקול, אין ה-Sansa Clip Zip מציג סטנדרטים חדשים ביחס לנגני סנסה ונגני קליפ מהדור הישן בפרט. מדובר עדיין בנגן עם חווית צליל ממוצעת, כזו שמרבית המשתמשים ימצאו אותה כמספקת לגמרי בין אם יאזינו לקטע פופ, רוק או דאנס.

האוזניות הנלוות, לטעמנו, עדיין מהוות את אחת החוליות החלשות בשרשרת הסאונד במכשיר. באופן משעשע מצאנו את תבנית הג'אז המובנית (אחת מ-9 קיימות) מחמיאה לקטעים רבים שנוגנו בזיפ. כשהתבנית הופעלה, התמונה הכללית התבהרה מעט ותדרים שלא היו בה עד כה צצו לפתע, בעיקר תדרים סופר-גבוהים שהחזירו קצת צבע לסאונד. גם תדרי הבס הפכו נעימים יותר אם כי מעט פחות עמוקים. בכל מקרה, שאר תבניות הצליל די מיותרות בעיננו.

במידה וחשקה נפשכם לסדר את האיקולייזר בעצמכם, תמצאו אחד כזה מובנה 5 Bands)) תחת תפריט ההגדרות. בכל הנוגע לעוצמה, הזיפ תפקד מצוין ואנו בספק אם תגרדו את קצה הסקאלה (אך דעו שבסופה הצליל יתחיל להתעוות).

SanDisk Clip Zip
מדובר בנגן עם חווית צליל ממוצעת, כזו שמרבית המשתמשים ימצאו אותה כמספקת לגמרי. האוזניות הנלוות מהוות את אחת החוליות החלשות בשרשרת הסאונד

האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

SanDisk Sansa Clip Zip מגיע בשלל צבעים (כתום, אדום, לבן, אפור, שחור, סגול וכחול) ובנפחים של 4/8GB. את הזיכרון ניתן להגדיל באמצעות כרטיס Micro-SDHC. חיצונית, הזיפ מאוד דומה לקליפ פלוס הקודם.

SanDisk Clip Zip
Sansa Clip Zip מגיע בשלל צבעים (כתום, אדום, לבן, אפור, שחור, סגול וכחול) ובנפחים של 4/8GB. חיצונית, הזיפ מאוד דומה לקליפ פלוס הקודם

חזיתו של הנגן חצויה לשניים. בחלק העליון נמצא מסך OLED  צבעוני בגודל 1.1 אינטש, ובחלק התחתון ישנם לחצני ניווט ושליטה שזכו למעין מתיחה ימינה ושמאלה וגובהם שטוח יותר ביחס לקליפ פלוס, אך הם עדיין בתצורת + סטנדרטית. במרכז ממוקם לחצן בחירה מרכזי בולט יותר בצבע כסוף, ובחלקו השמאלי-עליון של משטח הלחצנים ישנו לחצן בולט נוסף המתפקד כלחצן חזור. השימוש בלחצנים קל. העובדה שהלחצן המרכזי בולט, מאפשרת לתפעל את הנגן תוך זמן קצר בצורה כמעט עיוורת, לפחות בכל הנוגע לפעולות בסיסיות של נגן השהה, השיר הבא והקודם. נציין שהסימון על הלחצנים קטן מאוד, ותאורה אחורית אין עליהם.

SanDisk Clip Zip
חזיתו של הנגן חצויה לשניים. בחלק העליון נמצא מסך OLED  צבעוני בגודל 1.1 אינטש, ובחלק התחתון ישנם לחצני ניווט ושליטה

בצדו השמאלי של הזיפ נמצאים לחצני העוצמה ומעליהם שקע Micro-USB המשמש לטעינה והעברת נתונים. בצד ימין יש חריץ  לכרטיס הזיכרון (לרכישה בנפרד) ומעליו חריר 3.5 מ"מ סטנדרטי לחיבור אוזניות. בגב המכשיר נמצא הקליפס הייעודי להצמדת הנגן לבגד, תיק או רצועת זרוע. בראש המכשיר נמצא לחצן הכיבוי\הדלקה המתפקד גם כלחצן נעילה כללי לנגן, שנועל גם את השליטה בעוצמה וחבל.

SanDisk Clip Zip
בצד ימין יש חריץ  לכרטיס הזיכרון (לרכישה בנפרד) ומעליו חריר 3.5 מ"מ סטנדרטי לחיבור אוזניות. בגב המכשיר נמצא הקליפס הייעודי להצמדת הנגן לבגד, תיק או רצועת זרוע

מיד לאחר הדלקתו, ניתן להגדיר את ה-Sansa Clip Zip לעבודה בשפה העברית, כולל תמיכה בתפריטים ושמות קבצים; מקרים של ג'יבריש ניתן לסדר באמצעות תוכנת צד שלישי.

התפריט הראשי כולל 7 פריטים: מוסיקה, הגדרות, טיימר, כרטיס זיכרון, הקלטה, ספרים ורדיו, כשלכל פריט תמונה נלוות; במוסיקה למשל תוצג עטיפת האלבום האחרון שנוגן. לחיצה על לחצן הבחירה האמצעי בכל פריט תוביל לתפריטי משנה מפורטים. הניווט בתפריטים נוח מאוד, גם למי שאינו בקיא בתפעול נגני MP3. תפריט המוזיקה מסודר על פי נתוני ה-id3tag  של הקבצים – אמנים, אלבומים וכדומה, אך גם תפריט תיקיות קיים לשם ניווט על פי תיקיית המקור.

את הקבצים ניתן למחוק ישירות מהנגן, וגם רשימת השמעה מהירה (Go list) ניתן ליצור בלחיצה על לחצן הבחירה. הנגן תומך בהצגת עטיפות אלבומים (אל תצפו לאיכות בפרטים במסך כה קטן). התמיכה בפורמטים רחבה מאוד וכוללת MP3, WMA, FLAC, OGG, Audiobooks  ואפילו FRM free))AAC .

בחיבור למחשב ניתן להגדיר את הנגן כ-MTP/MSC, וקבצים יטענו אליו ב- Drag & Drop או על ידי יצירת רשימות השמעה וסנכרון בתוכנת Windows Media Player 10 ומעלה. היצרן טוען לתאימות מלאה לסביבות מקינטוש, חלונות ולינוקס. לנו לא הייתה כל בעיה לתפעלו בסביבת חלונות.

תצוגה ומולטימדיה

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ב- SanDisk Sansa Clip Zip ניתן למצוא רדיו, שעון עצר ומיקרופון.

המיקרופון המובנה מאפשר לבצע הקלטות קול במהירות מיד לאחר הכניסה לתפריט ההקלטה. ההקלטות מקבלות מספר סידורי נוח על פי התאריך, ואת זמן ההקלטה ניתן להגביל מראש. ההקלטות שבצענו הציגו תוצאה סבירה, עם רעשי רקע ממוצעים עד גבוהים. המלצתנו היא לשבת קרוב למקור הצליל המוקלט.

ברדיו ה-FM המובנה האוזניות מתפקדות גם כאנטנה, כמקובל. סריקה אוטומטית וידנית של התחנות קיימת. המעבר בין הסריקה הידנית לתחנות השמורות קל ונוח (שימו לב שדפדוף בתחנות השמורות הוא חד כיווני), וישנה תמיכה ב-RDS. סריקה בתוך הבית מצאה 13 תחנות, מרביתן עם קליטה טובה; התחנות השמורות תופענה ברשימה שניתן לעדכנה בקלות. את התחנה הנקלטת ניתן גם להקליט. הקלטה שבצענו לתחנה עם קליטה טובה מאוד התגלתה כאיכותית למדי וקרובה מאוד למקור.

בתפריט הטיימר ניתן להפעיל שעון עצר, למשל למדידת זמן ריצה. במידה ומעוניינים לבצע תזמון של סיבוב או מקטע בזמן ששעון העצר עובד מבלי להפסיקו, ניתן ללחוץ על לחצן הבחירה האמצעי. בסיום המדידה ניתן לקבל רשימה של כל תת התזמונים שבוצעו ברשימת יומני הריצה. את היומנים ניתן גם לשמור לצפייה חוזרת מאוחר יותר.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

לנגן יש סוללת ליתיום-יון נטענת. טעינה מלאה תארך כ-3 שעות; שימו לב שאייקון הטעינה על המסך יכול להופיע, לעיתים, כחצי שעה לאחר החיבור למקור המתח כאשר הסוללה ריקה לגמרי.

לחסכון באנרגיה, ניתן לכוון את עוצמת הבהירות של המסך ולקצר את זמן ההארה של התצוגה. על פי הצהרת היצרן, SanDisk Sansa Clip Zip יכול לעבוד 15 שעות ברציפות. אצלנו הוא עבד קצת יותר מ-14 שעות מבלי להגביל את סוג הקבצים והעוצמה.

עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק. ככל שהבהירות גבוהה יותר התמונה תיראה צלולה וברורה יותר, וככל שהסביבה מוארת והמרחק מהמסך גדול יותר, דרושה בהירות גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

בדומה לנגני הקליפ הוותיקים, גם הזיפ אינו מציב סטנדרטים חדשים של עמידות. הפלסטיק עדיין זול, וחריצי הרחבת הזיכרון וה-USB גלויים ללא כיסוי שיגן מפני חדירת חול או אבק. גם כאן, שימוש בקליפס המובנה ישפר את העמידות מפני נפילות ופגיעה בגב המכשיר.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>