חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Iriver S100 8GB
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
daniel 26.02.11
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Iriver S100 8GB

רועי גורדון | 13.01.2011
הטוב
  • איכות קול טובה
  • תמיכה רחבה בפורמטים
  • תמיכה מלאה בעברית
  • מחיקת קבצים מהנגן
  • זמן סוללה מרשים
הרע
  • אין לחצן Home
  • תפריטיid3-tag רק באמצעות תוכנה הנלווית
  • אין אפשרות לחיפוש ברשימת שירים
  • עיצוב משעמם
בשורה התחתונה

iriver S100 הוא סוס עבודה אמין ויעיל, אך אפרורי למדי. איכות הקול טובה מאוד, התמיכה בפורמטים רחבה ומגוונת, זמן הפעולה מרשים והתמיכה בעברית מצוינת. גם היישומים בו מתפקדים בצורה טובה עד טובה מאוד, אך חולשות מסוימות בנוחות השימוש וחסרונו של "הדבר הנוסף", זה שמבדיל בין נגנים טובים למצוינים, גורמים לו להיות עוד נגן מני רבים בשוק.

ה-
S100 מומלץ לאנשים המחפשים נגן סולידי ואמין.

הקדמה

הנגן S100 שלiriver  יכול בקלות להיחשב לאח הגדול והמשודרג שלE150  שסקרנו כאן בעבר. מדובר בנגנים כמעט זהים מבחינת המראה שלהם, אך ה-S100 מציג כמה שיפורים ושינויים. המסך שלו גדל ומשקלו עלה, הרמקול המובנה הוסר והתמיכה בשפה העברית שופרה, כמו גם התמיכה בפורמטי וידיאו. על פניו נראה שמדובר בנגן משופר יותר אבל גם בעל תג מחיר גבוה יותר.

ניתן להשיג את ה-
S100בנפחי אחסון של 4GB ו-8GB, עם אפשרות הרחבה עד GB32 באמצעות כרטיס מיקרו SD.

איכות הקול

(25% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

שלא במפתיע, איכות הקול ב- S100טובה מאוד ונאמנה לקו האיכותי של מרבית דגמיiriver  שבדקנו עד היום, אף כי לא היינו מתנגדים לקצת יותר עומק בתדרי הבס במצב רגיל (ללא הפעלת אחת ממניפולציות הקול הרבות שקיימות בנגן). בכל מקרה, לאחר שוויתרנו על שימוש באוזניות הנלוות המצב בתחום הבס השתפר במקצת.

כמקובל בנגניה, מציעה
iriver חבילת שיפורי קול גדולה ועשירה: 6 תבניות קול מוכנות, איקוולייזר אישי (5 Band) והפייבוריט שלנו – חבילת ה-SRS WOW HD (הכוללת שיפורי בס, חדות וצלילות), שעם מעט סבלנות ניתן להפיק ממנה צליל נפלא. בכל הנוגע לעוצמה, הנגן מתמודד בקלות עם כל סביבה רועשת וספק אם תצטרכו להגיע לקצה הסקאלה של העוצמה.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

המראה של ה- iriver S100 פשוט על גבול המשעמם, למרות פאותיו המעוגלות וחרף הפואטיקה השיווקית שלiriver  בתיאור הנגן כבעל "צללית רכה" ((Soft silhouette. ניתן להשיגו ב-3 צבעים – שחור, לבן וורוד. עוביו 9.8 מ"מ ומשקלו 77 גרם, והוא מחליק בקלות לכיס המכנסיים או החולצה.

כפתוריו המועטים של ה-
S100 כוללים לחצן כיבוי / הדלקה / Hold, לחצני עוצמה (שנותרים פעילים במצב Hold) וכפתורי ניווט. אלה ממוקמים תחת משטח פלסטי ומסודרים בסידור + קלאסי, כך שלמעשה נוצר מעין משטח הקלקה שטוח שבמרכזו לחצן אישור בולט.

iriver S100


עיצוב הנגן פשוט על גבול המשעמם, למרות פאותיו המעוגלות. ניתן להשיגו ב-3 צבעים – שחור, לבן וורוד. עוביו 9.8 מ"מ ומשקלו 77 גרם, והוא מחליק בקלות לכיס

הנגן תומך בעברית מלאה. עם הפעלתו מופיע התפריט הראשי בעל 8 יישומים המוצגים כרשימה (מוזיקה, וידאו, תמונות, רדיו, הקלטה ,טקסט, תוספות והגדרות). באופן חביב ניתן לאפיין כל יישום על ידי הגדרת תמונת רקע שונה. המעבר בין היישומים קל ונוח ומתבצע באמצעות לחצני הניווט והאישור. הניווט בתפריטים פשוט מאוד, אם כי יש לשים לב לתפקוד לחצני הניווט בכל יישום ויישום. חבל שאין לחצן ייעודי לחזרה מהירה לתפריט הראשי, אך התנחמנו באפשרות לראות את כל היישומים והקבצים האחרונים שהיו בשימוש פרוסים בתפריט אחד (לחיצה ארוכה על החץ העליון בתפריט הראשי).

עניין מוצלח נוסף הם תפריטי ה-
Add on בכל פונקציה המופיעים לאחר לחיצה ארוכה על החץ הימני ומאפשרים פעולות נוספות בכל יישום. גם היכולת למחוק קבצים מהנגן עצמו מבורכת, וכמוה התמיכה המפנקת במגוון רחב של פורמטים לאודיו, וידיאו ותמונות.

iriver S100 מאפשר ניווט על פי תיקיות וגם על פי נתוני ה-id3-tag  של קובצי המוזיקה, אך זה האחרון אפשרי רק אם טענתם את קובצי המוזיקה באמצעות התוכנה הנלוויתiriver plus 4 . לא הצלחנו למצוא הגיון רב בשיטה זו, שלמעשה מבטלת את היתרונות של טעינת קבצים על ידי  Drag & Drop פשוטים. בנוסף, התוכנה כשלעצמה לא מצטיינת במיוחד ולוקח לה זמן רב מדי להיפתח. אם יש לכם גישה לתוכנות ניהול קבצים כנראה שזמן הלימוד שלה יהיה מהיר, אחרת תאלצו לעיין במדריך למשתמש.

חיפוש ברשימת שירים לא ממש קיים בנגן, וכדי להגיע לשיר הרצוי תאלצו לגלול בכל הרשימה. התנחמנו באפשרות ליצור רשימת השמעה מהירה בנגן.

כמקובל, ניתן לשמור בנגן כל סוג של מדיה דיגיטאלית בדומה להתקני פלאש ניידים.

מושג המתייחס לטווח השמיעה האנושי: 1. שם כולל המיוחס לשידור, עיבוד, קבלה של צליל. 2. מכשור הקשור בצליל, כגון מגבר, נגן MP3, קומפקט דיסק ועוד. 3. קובץ אודיו - מידע דיגיטלי הניתן לשמיעה.

תצוגה ומולטימדיה

(30% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ב- iriver S100 מסך בגודל 2.83 אינטש וברזולוציה של 320X240. איכות התצוגה טובה מאוד והממשק גרפי נעים וברור, עם אופציות רבות לאפיון אישי על ידי המשתמש. הפונטים בתפריט הראשי גדולים וברורים, ובתפריטי המשנה הם קטנים יותר אך עדיין ברורים וקריאים. חבילת הפונטים ניתנת לשנוי על ידי המשתמש (על ידי טעינת פונטים נוספים לנגן). גם טפט הרקע בכל אחד מיישומי התפריט הראשי ניתן להחלפה, בטפט מוכן או על ידי תמונות שתוכלו להעלות בו.

תמונות ניתן להציג בנגן בפורמטי
PNG ,JPG ,BMP, GIF . למרות שהיצרן מציע להעביר את התמונות באמצעות התוכנה המצורפת iriver plus 4 מצאנו אותה כמיותרת כאן; תמונות שהעברנו בפעולתDrag & Drop  פשוטה נהנו מאותן איכויות של תצוגה כמו תמונות שהועלו באמצעות התוכנה. התוצאה הסופית לא ממש מדהימה. הצבעים אומנם חיים אך לא תמיד זהים למקור, ובעיקר סבלה התצוגה מתופעת פיקסול קשה בחלק מהתמונות. אופציה למצגת אוטומטית קיימת כמו גם האפשרות להתאמת התמונה למסך, וניתן לבצע סיבוב לתמונה וזום (X5).

הווידיאו ב-
S100, שמוצג בצורה אופקית, מציג צבעים יפים וחדות טובה, אך  מתקשה להתמודד עם סצנות כהות וסובל מהשתקפויות בסביבת תאורה חזקה ומזווית צפייה מוגבלת. במצב הוידיאו ניתן לשנות את מהירות הנגינה והסריקה, לשנות את גודל התצוגה ואת גודל הגופן, לקבוע איקוולייזר להאזנה (כולל  SRS CS Headpones המדמה סראונד), ללכוד תמונה מהמסך ולבצע Resume.

iriver S100


לנגן מסך בגודל 2.83 אינטש שמספק איכות תצוגה טובה מאוד, והממשק גרפי נעים וברור. מקשי הניווט ממוקמים תחת משטח פלסטי ומסודרים בסידור פלוס קלאסי, כך שנוצר מעין משטח הקלקה שטוח שבמרכזו לחצן אישור בולט

שימו לב שסנכרון קובץ כתוביות לסרט באמצעות התוכנה מתאפשר רק כאשר הקובץ הוא בסיומת SMI. היא אינה תומכת בסיומות הסטנדרטיות SUB  ו-SRT . בכל מקרה לא מצאנו לנכון להשתמש בתוכנה לשם טעינת וידיאו לנגן. כל חמשת הסרטים שהעברנו ידנית נוגנו בצורה חלקה. שימוש בתוכנה מומלץ רק אם תאלצו לדחוס את הסרט לנפח קטן יותר לשם שמירת מקום אחסון נוסף, אך כמובן הסרט יוצג באיכות נמוכה מהמקור.

iriver S100 כולל רדיו ומיקרופון. קליטת הרדיו מתבצעת כמקובל באמצעות האוזניות. המעבר בין חיפוש ידני לתחנות שמורות מתבצע בפשטות באמצעות הלחצן הימני. תחנות רצויות ניתן לשמור ברשימה (עד 30 תחנות) ובקלות גם ניתן למחוק ממנה תחנות לא רצויות. קליטת הרדיו טובה מאוד והיא חזקה וברורה במצב נייח. בתנועה הקליטה מעט נפגמת אך במרבית התחנות האות נשאר יציב. הסריקה האוטומטית, המעט אטית, הצליחה לאתר 30 תחנות, מרביתן עם קליטה טובה מאוד. גם הקלטת השידור קלה ומתבצעת בלחיצה על הלחצן המרכזי. ההקלטה נשמרת במחיצת ההקלטות בתפריטי ה- Add on הימניים. את איכות ההקלטה ניתן לקבוע טרם ביצועה, ובסך הכול איכותה טובה מאוד.

הקלטת צליל ב-
S100 קלה ופשוטה, ומתאפשרת מיד לאחר כניסה ליישום ההקלטה ולחיצה על הלחצן האמצעי. ההקלטה נשמרת במחיצת ההקלטות, כשאת איכותה ניתן לקבוע מראש. ניתן גם לבצע הקלטה באמצעות גלאי הקול, כלומר הנגן יחל להקליט מיד כשהמיקרופון מזהה צליל ויעצור כאשר הצליל מופסק.

המיקרופון המובנה עצמו התגלה כאיכותי ורגיש במידה לטווח קרוב. ככל שהתרחקנו ממקור הצליל נפגמה איכות ההקלטה וספק אם ניתן לבצע הקלטת שיעור או הרצאה כאשר מקור הצליל מרוחק.

בנגן קיים קורא טקסט (
TXT) עם תמיכה בפונטים בעברית, אך הכיתוב מוצג הפוך. הטקסט מוצג אופקית או רוחבית בהתאם לבחירת המשתמש, וגם גודל הגופן וערכת הנושא ניתנים לבחירה. באופן נוח ניתן לבצע סימניה לצורך חזרה עתידית למקום ספציפי בטקסט.

בנגן תמצאו גם 4 משחקי פלאש חביבים ותמיכה במשחקי פלאש בפורמט
SWF  להורדה מהרשת.

הזווית המרבית שממנה ניתן לצפות במסך מבלי שאיכות התמונה תפגע. מעבר לזווית זו התמונה מאבדת מהבהירות שלה ונראית מעומעמת.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

iriver S100 מצויד בסוללת ליתיום פולימר נטענת. זמן הטעינה עומד על 3.5 שעות בחיבור למחשב. היצרן מתחייב לזמני פעולה מרשימים מאוד, 42 שעות מוזיקה ו-7.5 שעות וידיאו. בפועל מדדנו זמנים פחות טובים אך עדיין מרשימים למדי – 38 שעות בהאזנה למוסיקה, וכמעט 7 שעות בצפייה בתוכני וידאו.

כמקובל בנגנים רבים, ניתן לחסוך באנרגיה על ידי קביעת זמן תצוגה, שינה או כיבוי.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

הנגן משדר עמידות גבוהה למדי. גופו אמנם עשוי פלסטיק אך המעטפת מהודקת וקשיחה. חזיתו עשויה פלסטיק עמיד לשריטות וכפתוריו המועטים מוגבהים אך במעט מהמעטפת. החריץ לכרטיס הזיכרון ושקע ה-USB  מחופים בכיסוי גומי להגנה ולמניעת חדירה של אבק ולכלוך.

הנגן נמסר לסקירה באדיבות באג

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>