חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Philips SA2945 4GB פיליפס
הקלטה: ממיקרפון מובנה, מרדיו...
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Philips SA2945 4GB פיליפס

רועי גורדון | 21.10.2010
הטוב
  • קטן וקל
  • תמיכה בעברית
  • תמיכה רחבה בפורמטים
  • מחיקת קבצים מהנגן
  • זמן סוללה טוב
  • תוכנת ניהול מוזיקה מוצלחת
הרע
  • איכות קול בינונית
  • לא ניתן להרחיב זיכרון
בשורה התחתונה

Philips Spark הוא נגן קטן, פשוט וחביב. לא התלהבנו במיוחד מאיכות השמע, אבל תחת תג המחיר הנוח תקבלו נגן עם זמן סוללה טוב, תפעול נוח ואינטואיטיבי ותמיכה מלאה בעברית – גם בתוכנת ניהול המוזיקה המצורפת, שעושה עבודה טובה מאוד בפני עצמה.

הנגן מומלץ לעוסקים בספורט בזכות מימדיו הקטנים והתופסן בגבו המאפשר להצמיד אותו לדש, או למחפשים נגן זול ופשוט ממותג אמין ומוכר.

הקדמה

לאחר שהטלפונים הסלולריים גזלו לעצמם נתח נכבד משוק הנגנים, במיוחד של המשתמשים המתוחכמים שדורשים פונקציות מתקדמות, שוק נגני המוזיקה מוצף כיום בשלל נגנים קטנים וזולים מאת יצרנים מוכרים וותיקים (וגם לא מעט נגני מדבקה עלומי שם). פיליפס, שאינה שחקן משמעותי בשוק הזה, בוחרת ליישר קו עם החברות השולטות בתחום ומציעה את GoGear Spark SA2945, נגן קטן ומעוצב עם תג מחיר תחרותי שאמור להיות יריב ראוי מול מתחריו הרבים, ובראשם ה-iPod Nano של אפל.

 

הנגן כולל מסך צבעוני בגודל 1.46 אינטש, זיכרון פלאש פנימי, תמיכה בהצגת תמונות, רדיו FM והקלטה.

נגנים פשוטים וזולים, המיוצרים במזרח הרחוק על ידי אותו יצרן, אך נושאים שמות שונים על פי החלטת המשווק.

איכות הקול

(35% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כיוון שלא בדקנו בעבר נגנים של פיליפס, לא היה לנו מושג למה לצפות בגזרת הסאונד. מהאזנה ממושכת למספר סגנונות ניתן לקבוע שה- Philips Spark מספק איכויות קול סבירות במסגרת החבילה (נגן + אוזניות). לא מצאנו בו בס עמוק ועגול כמו שאנו אוהבים וגם לא תדרים גבוהים קריספיים, ונראה שזו המחיר שיש לשלם על גודלו הפיזי של הנגן. באופן כללי, הנגן מחמיא יותר למוסיקה בעלת אופי אקוסטי, וכאשר נודדים למחוזות חשמליים או אלקטרוניים יותר האיכות הכללית יורדת. גם חבילת שיפורי השמע לא שיפרה במיוחד את המסקנה הקודמת. חובבי התבניות ימצאו כאן 6 מוכנות ואיקולייזר אישי (5 bands), כמו גם אופציה שפיליפס מכנה Full Sound (ועליה גאוותה), שאמנם מוסיפה בס אך גורמת ליותר נזק לאיכות הקול מאשר משפרת אותו.

בכל הנוגע לעוצמת שמע Philips GoGear Spark עושה עבודתו נאמנה, גם כאשר הסביבה רועשת למדי. קיימת גם אפשרות לקביעת סף העוצמה, לשם שמירה על האוזניים.

האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Philips GoGear Spark AS2945 ניחן במראה מעוגל פינות, כסוף ומבריק, אך לטעמנו חזותו נותרה מרובעת ומשעממת ויותר מכל הזכיר לנו העיצוב שלו מסגרות דיגיטליות זעירות, כאלה המשמשות כמחזיק מפתחות.

עוביו של הנגן 14.5 מ"מ ומשקלו קליל, 31 גרם בלבד. ניתן להשיגו בנפחי אחסון של 2GB, 4GB או 8GB, ללא חריץ להרחבת הזיכרון.

ארבעת לחצני הניווט העיקריים מוסווים תחת המסך, אחד בכל צד, והלחצנים הגלויים מעטים. בצידו הימני ישנו מתג ההדלקה והנעילה (שאינו נועל את העוצמה וטוב שכך), ותחתיו ממוקם חיבור ה- USB המחופה גומי. בצידו השמאלי תמצאו את לחצני העוצמה ובחלקו העליון ממוקם מקש ה-Options וחיבור אוזניות סטנדרטי 3.5 מ"מ. בחלק האחורי יש שקעים ייעודיים להתקנת הקליפס הנלווה.Philips Spark
 


הנגן ניחן במראה מעוגל פינות, כסוף ומבריק. יותר מכל הזכיר לנו העיצוב שלו מסגרות דיגיטליות זעירות, כאלה המשמשות כמחזיק מפתחות. עוביו 1.45 ס"מ ומשקלו 31 גרם בלבד

התפריט הראשי מורכב מ- 8 צלמיות מתחלפות (מוזיקה, תמונות, רדיו FM, הקלטות, צפה בתיקייה, התאמה אישית, הגדרות והושמע לאחרונה). המעבר בין הצלמיות מתבצע באמצעות לחיצה על חלקו התחתון או העליון של המסך. בחירה ביישום הרצוי מתבצעת על ידי לחיצה על צידו הימני של המסך. התפעול אינטואיטיבי מאוד וקל, וברגע שלומדים את כלל האפשרויות שמציע לחצן ה-Options, אתם מסודרים. אגב, ניתן להגדיר את ה-Philips Spark  לעבודה מלאה בשפה העברית, כולל הצגת תפריטים וקבצים. יש לנו תלונה קלה על הלחצן הימני, שלעיתים דרש לחיצה נוספת בטרם הגיב, אך יתכן ומדובר בתקלה נקודתית בנגן הספציפי שבדקנו.

מבחינת תמיכה בפורמטים,  Philips Spark AS2945מציע תמיכה רחבה ב- MP3, WAV, WMA, FLAC ו-APE. רשימות השמעה ניתן להכין מהנגן עצמו, כמו גם מחיקת קבצים.

העברת קבצים מהמחשב לנגן מתבצעת באמצעות פעולת  Drag & Drop פשוטה, לאחר חיבור הכבל הקצר המצורף. ניתן לנהל את הקבצים גם באמצעות התוכנה הנלווית Songbird. את הנגן ניתן להגדיר לעבודה במצב MSC/MTP, וכמובן לאחסן בו כל סוג של מידע דיגיטלי.

כמה מילים לגבי התוכנה. ללא ספק, המודל שעמד בפני מתכנניה של  Songbirdהיה ה-iTunes של אפל, הן מבחינת התכונות והן (לעיתים) מבחינת המראה. לא מדובר בתוכנת ניהול קבצים פורצת דרך, אך נחמד לגלות שכלל התפריטים שלה בעברית – יתרון על פני המתחרה –  והתפעול פשוט וקל. באמצעותה תוכלו לעיין ולנגן את ספריית המוזיקה במחשב, לסנכרן אותה אוטומטית או ידנית לנגן, להמיר תקליטורים לקובצי MP3, לבצע ייבוא וייצוא של מדיה אל התוכנה וממנה, להעביר קובצי תמונה לנגן, לבצע אתחול, עדכוני קושחה, פרמוט ורישום לנגן. בלחיצה אחת תגיעו באמצעותה לאתר של פיליפס או תיצרו רשימת השמעה חדשה.

בעינינו, הפיצ'ר המלהיב ביותר בה הוא ה-Songkick , יישום שסורק את כלל האומנים בספריית המוזיקה ומאפשר להגדיר את מיקומכם בעולם. לאחר מכן, בלחיצה אחת יציג היישום איזה אומן מתוך הספרייה שלך עומד להופיע בקרוב בעיר שלכם. ניסינו את היישום עם העיר לונדון והתוצאות הגיעו מיד לאחר מספר שניות בצורה מפורטת, כולל מיקום ההופעה (כמו גם שאר ההופעות בסיבוב הנוכחי של האומן), אופציה לרכישה מקוונת של הכרטיס ועוד. ניתן גם לפרסם את ההופעה בחשבון הפייסבוק שלכם ישירות מהתוכנה. זהו כלי מעולה לחיפוש הופעה קרובה ללבכם טרם נסיעה לחו"ל.

תצוגה ומולטימדיה

(10% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

Philips Spark מצויד במסך LCD צבעוני בגודל 1.46 אינטש וברזולוציה של 128X128. לא התרשמנו במיוחד מאיכות התצוגה שלו והיינו מגדירים אותה כפונקציונאלית אך לא חווייתית. הפונטים בעברית ברורים וסטנדרטיים (בניגון לנגנים רבים התומכים בעברית), גם בתפריטי המשנה, אך הממשק הגרפי כעור למדי.

פיליפס ספארק תומך גם בהצגת תמונות (בפורמטים השכיחים BMP ו-JPEG). האיכות, כמצופה, לא ממש זהב למקור מבחינת חדות וצבעים בשל נתוניו הבסיסיים של המסך, והאופציה הזו מהווה בונוס נחמד ותו לא.Philips Spark
 


לנגן מסך צבעוני בגודל 1.46 אינטש וברזולוציה בסיסית. לא התרשמנו במיוחד מאיכות התצוגה שלו והיינו מגדירים אותה כפונקציונאלית ולא חווייתית. הפונטים בעברית ברורים אך הממשק הגרפי כעור למדי

Philips Spark AS2945 כולל רדיו FM פנימי ומיקרופון. ברדיו קיים חיפוש ידני ואוטומטי, ואיכות הסריקה משתנה בהתאם למיקום הנגן: תחנות שנקלטו בצורה טובה מאוד במצב סטטי, השתבשו לאחר תזוזה של כמה צעדים, ולהיפך. התחנות מוצגות ברשימה ארוכה ונוחה, עם תמיכה בהצגה של עד 20 תחנות. ניתן גם להקליט את התחנה המושמעת בקלות רבה כאשר גם כאן איכות ההקלטה משתנה בהתאם לאיכות הקליטה.

המיקרופון הפנימי התגלה כרגיש מספיק וטוב למדי. ההקלטות היו ברורות במרחקים קרובים, וקצת פחות כשמקור הצליל מרוחק יותר. ההקלטות נשמרו בפורמט MP3 חסכוני, והוצגו ברשימת ההקלטות עם מספר סידורי עולה. ניתן למחוק קבצים מוקלטים מהרשימה בנוחות.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ב- Philips Spark יש סוללת ליתיום פולימר נטענת. הטעינה מתבצעת באמצעות חיבור כבל ה- USB אל המחשב. פיליפס מתחייבת על 22 שעות של פעולת סוללה רציפה; בפועל הצלחנו להשיג ממנו קצת למעלה מ- 20 שעות של נגינה, שהן זמן טוב מאוד.

לצורך חסכון באנרגיה, ניתן לכוון את תזמון כיבוי התצוגה, כמו גם כיוון כיבוי אוטומטי.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Philips AS2945 ניחן בעמידות סטנדרטית לנגנים מסוגו. הוא עשוי פלסטיק זול ולחצניו הספורים שטוחים. חיבור ה- USB מחופה גומי להגנה מפני אבק ולחות. תופסן הפלסטיק המצורף יסייע למניעת נפילות לא רצויות.

Philips Spark


הנגן עשוי פלסטיק זול ולחצניו הספורים שטוחים. חיבור ה-USB מחופה גומי להגנה מפני אבק ולחות. תופסן הפלסטיק המצורף יסייע למניעת נפילות לא רצויות

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>