חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Philips SA2CAM08K 8GB פיליפס
ציון WiseBuy
6.8
דירוג הגולשים
(5 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
shalom 09.12.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Philips SA2CAM08K 8GB פיליפס

רועי גורדון | 11.05.2011
הטוב
  • תמיכה בעברית
  • תוכנה נוחה לניהול קבצים
  • מחיקת קבצים מהנגן
הרע
  • סאונד ווידיאו בינוניים
  • איכות בינונית-נמוכה של צילום סטילס ווידיאו
  • עיצוב מיושן
  • ממשק גרפי משעמם
  • במקרים רבים הנגן קופא
בשורה התחתונה

באמת שאנו מתקשים להבין את ההחלטה של פיליפס להוציא לשוק את הנגן המוזר והמיושן הזה, בעל השם המחייב GoGear Cam, שמעלה על נס את יכולת הצילום שלו. זהו נגן שכל טלפון סלולרי עם מצלמת 2 מגה פיקסל ונגן מוזיקה ווידיאו סבירים עולה עליו.


 


כמצלמה הוא חובבני במקרה הטוב, וכנגן הוא בסיסי בלבד. הוא יכול להתאים אולי למי שמסתובב עם טלפון סלולרי פשוט שבפשוטים, ומעדיף נגן ומצלמה בנפרד.

הקדמה

חברת פיליפס, שלה מוניטין רב-שנים בתחום השמע והוידיאו, מחזיקה בארסנל מרשים של נגני מוזיקה ווידאו ניידים. אך משום מה, שמה עדיין לא עולה כבחירה ראשונה ואף לא שנייה או שלישית כשחושבים על נגנים ניידים. אולי כדי לשנות מעט את מאזן הכוחות בשוק השיקה פיליפס ב-2010 אתGoGear cam, נגן מוזיקה ווידיאו שיודע גם לצלם סטילס ווידיאו, או כפי שמרמז שמו, מצלמה שיודעת גם לנגן מוזיקה ורדיו.

 

הנגן מוצע בנפחי אחסון של 4GB ו 8GB-שניתן להרחיב ל-32GB באמצעות כרטיס מיקרו SD.

איכות הקול

(25% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

על אריזת ה-GoGear  מופיע הכיתוב המחייבSuperior Sound . כיוון שיצא לנו לבדוק בעבר את אחד מנגניה הקטנים יותר (Philips Spark), הנחנו שאם הנגן גדול יותר פיזית אז גם הסאונד יהיה גדול יותר. אך מה רבה היתה אכזבתנו לאחר לחיצת "נגן" בפעם הראשונה, והשנייה, והשלישית. כמו במקרים רבים האוזניות המצורפות הן מהדגם הזול ומומלץ להחליפן על מנת ליהנות מחוויית האזנה.

גם לאחר ביצוע פעולה זו לא התרשמנו מהסאונד המתקבל, ובטח שלא היינו מכנים אותו "עליון", אלא יותר באזור של מניח את הדעת. גם העוצמה הכללית רק מניחה את הדעת, ובסביבה רועשת –


אף פחות מכך. בחבילת התוספים לצליל ניתן למצוא 6 תבניות קול מוכנות ואחת אישית (eq-5 band). אישית, לא היינו טורחים להשתמש באף אחת מהן. הנקודה הטובה היחידה שמצאנו ב-GoGear הייתה תוסף Fullsound  (שיחזור צליל לקובציMP3  דחוסים לקבלת צליל עשיר יותר). בניגוד לעבודה הגרועה שעשה התוסף ב- Philips Sparkכאן התוצאה הייתה טובה יותר מהמקור, וניתן היה לשמוע בבירור יותר עומק בתמונה הצלילית הכללית ובמיוחד בתדרי הבס.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

לאחר שהתרגלנו לצמצום ומינימליזם בעולם הנגנים הניידים, שלל הבליטות והאייקונים על חזיתו של ה-GoGear משווים לו מראה מעט מיושן ולא עדכני. גם גווני האפור-שחור הסולידיים והגימור המתכתי המוברש על חזיתו מחזקים את ההרגשה כי מישהו הרחיק את האצבע מהדופק בתהליך עיצוב המוצר. ל-GoGear עובי סביר של 12.8 מ"מ ומשקלו 80 גרם.

את הנגן מחזיקים בצורה אופקית, ממש כמו מצלמה דיגיטלית (ועל כך בהמשך). חזיתו מחולקת לשתיים. בצדו השמאלי מסך בגודל  2 אינטש, ובצדו הימני מקשי הניווט. המקשים מסודרים במעין + קלאסי עם לחצן אישור מרכזי בולט יותר. סביב מקשי הניווט טבעת כסופה עם חוגה המאפשרת להעביר את הנגן למצבים של ניגון, צילום סטילס, צילום וידיאו והגדרות.

מתחת למקשי הניווט שני לחצני מתכת קטנים –  השמאלי לחזרה והימני לפונקציות נוספות בכל תפריט ותפריט. בחלקו העליון של הנגן כפתור הדלקה ונעילה ומשמאלו לחצן עוצמה. שקע האזניות וחיבור ה-USB מצויים בצדו הימני, ובחלקו האחורי עדשת המצלמה והמיקרופון.

Philips GoGear Cam
את הנגן מחזיקים בצורה אופקית. חזיתו מחולקת לשתיים. בצדו השמאלי מסך בגודל  2 אינטש, ובצדו הימני מקשי הניווט. המקשים מסודרים במעין + קלאסי עם לחצן אישור מרכזי בולט

מיד לאחר הדלקת הנגן ניתן להגדירו לעבודה בשפה העברית (תפריטים ושמות קבצים). התפריט הראשי במצב הניגון מציע שמונה אופציות – מוזיקה, סרט וידיאו, תמונות, רדיו, הקלטות, צפה בתיקייה ומשמיע כעת. האופציות מוצגות ברשימה עם אייקון המלווה את הכיתוב. לחצן האישור יוביל אל תפריטי המשנה, שהניווט בהם כמו פשוט וקל כמו בשאר הנגן. המקשים מגיבים היטב ומדויקים, גם לבעלי אצבעות גדולות.

את הניווט בין הקבצים השונים ניתן לבצע גם על פי תיקיות. בתפריט המוזיקה ניתן לנווט גם על פי  תפריטי id3tag (אמנים, אלבומים וכו'). באופן נוח, מחיקת הקבצים מתאפשרת גם מהנגן עצמו. לאחר כמה דקות של שימוש המסקנה הראשונית שעולה כי הנגן מציע את הפונקציות הבסיסיות בכל יישום אך לא מעבר לכך. התמיכה בפורמטי מוזיקה היא בסיסית ביותר – WMA, MP3, WAV . אין אפשרות לחיפוש ברשימת שירים ארוכה ולא ניתן לנהל בו רשימות השמעה מיידיות. נקודה מטרידה יותר התגלתה בדמות קיפאון של הנגן. בשימוש בין כמה ימים נאלצנו לבצע מספר רב מדי של פעולות אתחול לשחרורו. נקווה שמדובר בעניין נקודתי של גרסת הקושחה האחרונה, ולא בתקלה כרונית בסדרת הנגנים הזו.

העברת המדיה אל הנגן וממנו לאחר חיבורו למחשב, נעשית בפעולתDrag & Drop  פשוטה, אך ניתן גם לנהל את המדיה באמצעות התוכנה הנלוויתSongbird . בסקירות קודמות הרחבנו עליה רבות, רק נזכיר שבאמצעותה תוכלו בספריית המוזיקה במחשב ולנגן אותה, לסנכרן אותה אוטומטית או ידנית לנגן, להמיר תקליטורים לקובצי MP3, לבצע ייבוא וייצוא של מדיה אל התוכנה וממנה, להעביר קובצי תמונה לנגן, לבצע אתחול, עדכוני קושחה, פרמוט ורישום לנגן. בלחיצה אחת תגיעו באמצעותה לאתר של פיליפס או תיצרו רשימת השמעה חדשה ותוכלו אף לבצע העלאה מהירה של וידיאו שצלמתם בנגן ישירות ליוטיוב. כמקובל, הנגן יכול לתפקד גם כהתקן זכרון נייד להעברת מדיה דיגיטלית.

תצוגה ומולטימדיה

(30% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

ל-GoGear מסך בגודל 2 אינטש בעל רזולוציה של 220X176  ו- 262אלף צבעים. את התצוגה במכשיר ניתן להגדיר כמספקת בלבד. גם הממשק הגראפי משעמם ומיושן למדי, ומהווה המשך ישיר לעיצובו הכללי. הגרפיקה מאוד פונקציונלית בלי שום סממן חווייתי.

ניתן להציג בנגן תמונות בפורמטיJPG  ו-BMP.. ניתן להציג את התמונות במצב של מצגת אוטומטית ולמחוק תמונה ישירות מהנגן. לא תמצאו כאן זום דיגיטלי, שימוש בתמונה כטפט או אפשרות לסובב אותה.

הווידיאו המוצג אינו חד דיו וסובל מבעיית פיקסלים ומשחור דומיננטי. הצבעים דהויים, וכאשר תנועת המצלמה מהירה יש האטה בתמונה. כמו כן חלק מסרטי הוידיאו יאלצו לעבור המרה על מנת שניתן יהיה להציגם בנגן. לנגן יציאת TV Out (Composite) המאפשר להציג תמונות ווידיאו על גבי מסך חיצוני.

Philips GoGear Cam
לנגן מסך בגודל 2 אינטש, והתצוגה מספקת בלבד. התמונות ברורות אם כי הצבעים אינם נאמנים לגמרי לצבעי המקור. הווידיאו המוצג אינו חד דיו וסובל בצבעים דהויים ומשחור דומיננטי

GoGear Cam כולל גם רדיו FM שמשתמש באוזניות כאנטנה, ומיקרופון להקלטות קול. הרדיו מאפשר חיפוש ידני או אוטומטי של תחנות. ניתן לשמור בזיכרון עד 20 תחנות, לראות אותן מוצגות ברשימה ולמחוק תחנה לא רצויה. בצענו סריקה אוטומטית בבית ומחוצה לו; בחוץ התוצאה הייתה טובה הרבה יותר. בסך הכול קליטת הרדיו טובה במצב סטטי ופחות תוך כדי תנועה. הקלטה מהירה של התחנה המושמעת אפשרית גם כן. ההקלטה הייתה טובה מאוד ונשמרה בפורמט MP3  בתיקיית הקלטות הרדיו.


גם המיקרופון המובנה עושה עבודתו נאמנה. הקלטות ממרחק קצר ובינוני בוצעו בצורה טובה. גם כאן הקובץ מוקלט בפורמט  MP3נשמר בתיקיית הקלטות הקול לשם גישה נוחה.

אנחנו מגיעים למצלמה בסקרנות מהולה בתהייה, שכן תכונת המצלמה זוכה להבלטה מיוחדת, ולא רק כחלק משמו של הנגן; במדריך המצורף המילה החוזרת לתיאור הנגן היא Cam, חרף 2 המגה-פיקסלים הבודדים שלה והיעדרם של פלאש ועוד כמה תכונות בסיסיות המצופות ממצלמה בימינו. כל מי שהיה ברשותו סלולרי עם מצלמת 2 מגה-פיקסל בוודאי זוכר את התוצאה המתקבלת, וזה גם מה שתקבלו מהמצלמה כאן. אף על פי שבצילום וידיאו (ברזולוציית VGA) השיג הנגן תוצאה טובה יותר מסלולרי עם נתוני מצלמה דומים, עדיין מדובר בנתונים ובתוצאות שהולמים עידן נשכח, שלא לדבר על צילום בתנאי אור קשים. 

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ב-GoGear Cam סוללת ליתיום פולימר נטענת. הטעינה מתבצעת באמצעות חיבור כבל USB  למחשב.


פיליפס מצהירה על פעולה רציפה של 12 שעות האזנה למוזיקה, 3 שעות נגינת וידאו ושעתיים צילום וידיאו. בפועל מדדנו זמנים די קרובים להצהרות היצרן, אך נזכיר שנגנים רבים בשוק מציעים כבר זמני פעולה מרשימים יותר בין טעינה לטעינה.


 

.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

לנגן עמידות ממוצעת. לחצניו שטוחים ועדשת המצלמה שקועה מעט, אך הוא עשוי פלסטיק ברובו. כמו כן, שקע ה-USB  אינו מכוסה מכסה פלסטי (בניגוד לחריץ כרטיס הזכרון) ולכלוך יכול להצטבר בו בקלות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>