חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Iriver T8 4GB
ציון WiseBuy
6.9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Iriver T8 4GB

רועי גורדון | 05.10.2010
הטוב
  • קטן וקל
  • שקע USB מובנה
  • תמיכה נרחבת בפורמטי אודיו
  • ניתן לשדרג קושחה
הרע
  • איכות שמע בינונית
  • התצוגה נעלמת באור שמש ישיר
  • אין תפריט על פי ID3-TAG
  • תפריטים באנגלית או בעברית הפוכה
בשורה התחתונה

אם היינו צריכים לרכוש עכשיו דיסק-און-קי חדש וגם נגן קטן, אפשר שהיינו לוקחים בחשבון את ה-T8. בסך הכול זהו מוצר חביב בלבד שאינו מחדש או מצטיין בשום צורה, מלבד השתייכותו לחברה בעלת מוניטין, ובעל תג מחיר נוח.

iRiver T8 עשוי להתאים לסטודנטים או לעוסקים בספורט המחפשים נגן קטן ופשוט.

הקדמה

ה-T8 משווק על ידי iRiver כממתק החדש שלכם, ובהתאם לכך היא מציעה אותו בשלל צבעים ובגימור מעוגל ונאה. ה-T8, משווק כדיסק-און-קי שהוא גם נגן (או להיפך), ולמעשה יוצא מנקודת הנחה שלכל אחד מאיתנו יש זיכרון נייד בכיס –  אז למה שלא נשתמש בו גם כנגן, ואם כבר, אז שיהיה אופנתי. ה-T8 הקטנטן מוצע בנפח של 2GB ו-GB4.

איכות הקול

(35% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

מהיכרות רבת שנים עם שלל נגניה של iRiver התרגלנו לאיכות קול טובה מאוד, ולעתים אף מצוינת. עם זאת, כנראה בשל ממדיו הפיזיים הצנועים של ה-T8 או אולי תג מחיר הנמוך שלו, לא הצליחו במעבדות החברה לשמר את איכות הקול שאליה הורגלנו, וחבל. שלא יובן לא נכון, הסאונד הכללי אינו גרוע, הוא רק בסדר, כל עוד אתם לא מטפסים למרומי סולם העוצמה, שם איכות הקול מדרדרת לכדי עיוות מכאיב.

על הרקע הזה, היה משעשע לגלות שב-
iRiver בחרו לכלול חבילת שיפורי קול רחבה למדי, שכוללת 6 תבניות קול מוכנות ואיקולייזר (bands-5) לכוונון אישי, SRS (מדמה 3D וירטואלי), TruBass – הגברת בס, Focus – כוונון צלילות הקול, WOW- הגבר נוסף, ו-definition – האמור לפצות על אובדן איכות בדחיסה של הקובץ מהמקור. כאמור, התוספים הם בגדר בונוס נחמד אך לא ממש שיפרו את הסאונד הבינוני מלכתחילה.

iRiver T8


הסאונד הכללי בסדר בלבד, הוא אינו משתווה לדגמים קודמים של החברה ובעוצמה הגבוהה הצליל מתעוות. האיקולייזר ושיפורי השמע האחרים הם בגדר בונוס נחמד אך לא ממש שיפרו את הסאונד הבינוני

האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.
הקטנת גודלו של קובץ מידע דיגיטלי. זאת לצורך חסכון בנפח אחסון, לרוב עם פגיעה מסוימת באיכות המידע המקורי, לעיתים כמעט ללא פגיעה (lossless).
האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.

נוחות השימוש

(40% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

iRiver T8 ניחן בממדים ובמשקל צנועים, והוא גדול אך מעט מדיסק-און-קי ממוצע. עוביו 12.5 מ"מ והוא שוקל 26 גרם בלבד. הוא נהנה מגימור נאה מעוגל בפינות, וניתן להשיגו בשלל צבעים (שחור, לבן, צהוב, כתום, כחול וורוד).

iRiver T8


הנגן ניחן בממדים ובמשקל צנועים והוא גדול אך מעט מדיסק-און-קי ממוצע. הוא נהנה מגימור נאה מעוגל בפינות, וניתן להשיגו בשלל צבעים - שחור, לבן, צהוב, כתום, כחול וורוד

חזיתו מחולקת לשתיים. משמאל מסך  OLEDמונוכרומטי בגודל 1 אינטש. מימין 4 כפתורי ניווט ושליטה המסודרים בצורת פלוס. בחלקו התחתון לחצן כיבוי והדלקה קטנטן, וכפתור הזזה לנעילה מלאה של הנגן.

בחלקו העליון קבועים לחצני העוצמה המתפקדים גם כמקשי ניווט. בחלקו השמאלי שקע אוזניות, ומעליו חריר לחיבור שרוך נשיאה (לא מסופק). בצדו הימני של הנגן תמצאו תקע
USB מובנה ומחופה פלסטיק, ממש כמו התקני פלאש ניידים רבים.

התפריט הראשי מורכב מחמישה פריטים (מוזיקה, רדיו, הקלטה, סייר, הגדרות) המצוינים באנגלית, גם לאחר קביעת ההגדרות לעברית. הניווט בין התפריטים קל ונוח, אך יש לשים לב לשלל האופציות שמציע כל אחד מארבעת כפתורי הניווט. לדוגמה, לחיצה ארוכה על הלחצן הימני תאפשר מעבר לאופציות נוספות, כאשר אתם במסך המנגן עכשיו, רדיו או הקלטות. גם לחצן העוצמה יתנהג מעט אחרת כאשר אתם מנסים לכוון את האיקולייזר בעצמכם . המלצה – שחקו מעט עם המכשיר או קראו את קובץ ההוראות המצורף לנגן.

iRiver T8


בחזית המכשיר נמצא מסך מונוכרומטי בגודל 1 אינטש ולצידו ארבעה לחצני ניווט ושליטה המסודרים בצורת פלוס ומציעים תפקודים שונים גם בלחיצה ארוכה

על אף גודלו הזעיר, iRiver T8, מציע תמיכה נרחבת בפורמטי קול: Mp3, WMA, ASF, APE, FLAC, ו- OGG. מחיקת קבצים מתבצעת באמצעות המחשב או מהנגן עצמו.

הנקודות החלשות של הנגן מתבטאות בתצוגה כמעט בלתי אפשרית באור שמש מלא, כמו גם בתפריט מוזיקה שמוצג כרשימה ארוכה, תיקיות וקבצים, ללא אפשרות לניווט על פי נתוני
id3-tag של הקובץ. ובל נשכח את העברית המוצגת בצורה הפוכה, משמאל לימין.

בכל הנוגע להעברת קבצים, פעולת
Drag & Drop פשוטה תעשה את העבודה, מיד לאחר חיבורו אל המחשב (מבוסס על "חלונות" בלבד).

האיקולייזר משמש לתיקון גוון הצליל או להעשרתו על ידי הגברה או הנחתה של תדרי קול.

תצוגה ומולטימדיה

(10% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

כצפוי מנגן בגודלו, iRiver T8 דל ביישומי מולטימדיה שמסתכמים ברדיו FM מובנה ובמיקרופון. חיפוש ידני קיים, כמו גם סריקה אוטומטית (די גרועה). ניתן לצפות ברשימת התחנות השמורות באופן נוח ולעבור ביניהן בקלות. הרדיו עצמו טוב מאוד, הקליטה חזקה במנוחה ובתנועה, וגם הקלטות הרדיו שביצענו היו טובות מאוד.

ב-
T8 מיקרופון מובנה שביצועיו מוגבלים למדי. ההקלטה נעשית בצורה קלה ופשוטה ואת איכותה (נמוכה / בינונית / גבוהה) ניתן לקבוע טרם ביצועה. ההקלטה נשמרת בפורמט WMA בקטלוג נוח. ההקלטות שביצענו לוו ברחש רקע (hiss) גבוה מאוד, אך כל עוד מדובר במקור קול קרוב, ההקלטה סבירה. כאשר התרחקנו ממקור הצליל (כ-3 מטר), הפך הרחש למטריד יותר, כך שאל תסתמכו על המיקרופון להקלטת הרצאות בכיתה, למשל.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

ב- iRiver T8 סוללת ליתיום פולימר נטענת. טעינה ממוצעת נמשכת כ-2.5 שעות בחיבור למחשב.

iRiver מתחייבת ל-17 שעות עבודה רצופה. אנחנו הצלחנו לסחוט מהנגן כמעט 15 שעות, ללא התחשבות בהגבלות שציין היצרן, שהן זמן טוב. על מנת לחסוך באנרגיה ניתן לכוון את משך זמן התצוגה ולקבוע זמן אוטומטי לכיבוי.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

ל-T8 עמידות סטנדרטית לנגנים מסוגו. הוא עשוי פלסטיק זול, אך לחצניו שטוחים והמסך הקטן שלו שקוע מעט, מה שמעניק לו הגנה יחסית. על פניו לא נראה לנו שמספר נפילות יגרמו לו להפסיק לעבוד, אך חיפוי ה- USB עלול להיאבד בקלות.iRiver T8
 


עמידות הנגן סטנדרטית לנגנים מסוגו. הוא עשוי פלסטיק פשוט אך לחצניו שטוחים והמסך הקטן שלו שקוע מעט, מה שמעניק לו הגנה יחסית. נראה שהוא ישרוד שמספר נפילות, אך המכסה עלול להיאבד בקלות


המכשיר נמסר לבדיקה באדיבות באג

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>