חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
נגן MP3 / MP4 Fitness Technologies Uwater G4 4GB
יצרן: Fitness Technologies...
תכונות נוספות: עמיד במים
ציון WiseBuy
8.1
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - נגן MP3 / MP4 Fitness Technologies Uwater G4 4GB

רועי גורדון | 03.04.2012
הטוב
  • קטן וקל מאוד
  • חוויית סאונד טובה
  • אפשרות לשדרוג קושחה
  • עמידות מלאה במים
הרע
  • חריר אוזניות לא סטנדרטי בגודלו
  • כבל USB ייחודי
  • זמן סוללה לא מרשים ביחס לסטנדרט כיום
בשורה התחתונה

UwaterG4 התגלה כעסקה די מוצלחת. במחיר של פחות מ-400 ש"ח תוכלו להצטייד בנגן קטן מאוד, עמיד במים ובעל רמת סאונד מספקת ביותר. העובדה שאינו מבית היוצר של חברה גדולה זניחה בעינינו, כיוון שהחברות המוכרות לא מטפלות בנתח שוק זה. בעוכריו של הנגן מתגלים בעיקר העזרים הנלווים הייחודיים והלא-סטנדרטיים שלו, שבמקרה של אבדן אחד מהם ייאלצו אתכם לכתת רגליים כדי להשיג חלופיים.

הקדמה

פעם בכמה שנים נוחת בישראל נגן MP3  חדש העמיד גם במים. כיוון שהמותגים הגדולים בדרך כלל אינם מייצרים נגנים שכאלה, לרוב הנגן יגיע מחברה לא מוכרת במיוחד, כזו שכלל מוצריה נועדו לספורט ימי ו/או אתגרי; חברות כאלה ממוקמות לרוב בארה"ב או באירופה ומוצריה מיוצרים במזרח, כמקובל. גם UwaterG4 של Fitness Technologies אינו יוצא מהכלל.

החברה  ממוקמת בניו ג'רזי ומפתחת מאז 1996 מוצרי אודיו עמידים במים. הייצור עצמו, גם של ה-G4, נעשה בסין. החברה אחראית על מספר מצומצם של נגנים עמידים במים (ארבעה על פי האתר הרשמי) כשהדגם הנוכחי מתהדר בתואר נגן ה-MP3  העמיד במים הקטן בעולם, כזה שניתן לצלול איתו עד עומק של 3 מטר.

מושג המתייחס לטווח השמיעה האנושי: 1. שם כולל המיוחס לשידור, עיבוד, קבלה של צליל. 2. מכשור הקשור בצליל, כגון מגבר, נגן MP3, קומפקט דיסק ועוד. 3. קובץ אודיו - מידע דיגיטלי הניתן לשמיעה.

איכות הקול

(40% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

את הנגן בחנו הן על היבשה והן בזמן שחייה בבריכה. לשם כך יש לחבר את הכריות הארוכות יותר אל האוזניות, כאלה שממוקמות עמוק יותר בחלל האוזן לשם אטימה טובה יותר למים.

בסך הכל, הסאונד הכללי המתקבל לא רע בכלל. ישנה תחושה מסוימת של חוסר עומק, בעיקר מכיוון התדרים הנמוכים, כאשר הראש נמצא מחוץ למים. אך כאשר הראש חוזר פנימה, התמונה הצלילית מתאזנת וגם העוצמה הכללית מספקת וטובה.

בסביבה יבשה יותר, עם כריות הסיליקון הקצרות, הסאונד המתקבל טוב יותר. מבנה הכריות משפר את חווית הסאונד, אך לצערנו לא הייתה לנו אפשרות לשיפור נוסף על ידי החלפת זוג האוזניות לאיכותיות יותר, בשל גודל המחבר הלא סטנדרטי. מלבד זאת היינו מעט מאוכזבים מרמת העוצמה הכללית והיינו שמחים לעוד רמה או שתיים בסולם הווליום.

נוחות השימוש

(45% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Fitness Technologies UwaterG4 הוא באמת נגן קטנטן. עם מימדים של  0.9x3x4.5 סנטימטר ומשקל של פחות מ-28 גרם, הוא בהחלט מהקטנים שראינו בקטגוריה שלו. ניתן להשיגו בצבעי שחור, צהוב, לבן כחול וכרום, ובנפחי אחסון של 2 ו-4GB.

UwaterG4
עם מימדים של  0.9x3x4.5 סנטימטר ומשקל של פחות מ-28 גרם, זהו בהחלט אחד הנגנים הקטנים שראינו בקטגוריה. ניתן להשיגו בצבעי שחור, צהוב, לבן כחול וכרום

עיצובו מאוד פונקציונלי ואינו שובה את העין במיוחד. ראינו כבר נגנים רבים הדומים לו בעיצוב בעבר, או נכון יותר –  ראינו נגנים רבים נוספים המושפעים עיצובית מנגני iPod Shuffle. בחזיתו נמצאים 5 לחצני שליטה המסודרים במעין עיגול. מרכז העיגול מהווה לחצן נגן\השהה, וסביבו לחצני העוצמה והניווט קדימה ואחורה. המקשים מאוד שטוחים (בגובה הגוף) ושינון מיקומם יעזור לתפעלם בצורה עיוורת.

ב-G4 ניתן לנגן קבצים מסוג MP3 ו-WMA בלבד. כל קובץ אחר ייאלץ לעבור המרה טרם טעינתו לנגן. העברת הקבצים מתבצעת עם החיבור למחשב באמצעות פעולת Drag & Drop  פשוטה. הנגן עובד גם בסביבת חלונות וגם Mac, ותומך בשימוש ב-iTunes. מחיקת קבצים נעשית מהמחשב בלבד.

בגב הנגן נמצא קליפס ייעודי לשם חיבורו למשקפי הצלילה, רצועת הזרוע או לכל מקום אחר שתבחרו. בצידו ממוקם לחצן המשמש לכבוי\הדלקה\ערבב, שמתפקד גם כנורית חווי ב-2 צבעים למצב הטעינה. בצידו השני יש חריר 2.5 מ"מ לא סטנדרטי בגודלו לאוזניות, ואלה מתחברות אליו בהברגה ליצירת אטימה מושלמת. שמנו לב גם שבאופן חריג ממוקם לחצן ה-Reset במעמקי חריר האוזניות, ולשם לחיצה עליו מצורף לערכה מקל פלסטי קטן (השתדלו שלא לאבדו). ואם לא די בכך, חריר האוזניות משמש כאן גם להעברת הקבצים באמצעות כבל USB ייחודי המצורף בערכה.

בערכה הכוללת נמצא גם כבל מאריך לאוזניות, שהוא אביזר שימושי בהחלט משום שהכבל המקורי קצר מאוד ומיועד בעיקר לחיבור הנגן לחלק האחורי של משקפי צלילה, וכן כריות סיליקון לאוזניות –  4 רגילות ו-2 עמידות במים).

UwaterG4
בחזית נמצאים 5 לחצני שליטה המסודרים בעיגול. מרכז העיגול מהווה לחצן נגן\השהה, וסביבו לחצני העוצמה והניווט קדימה ואחורה. המקשים מאוד שטוחים ושינון מיקומם יעזור לתפעלם בצורה עיוורת

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

Fitness Technologies UwaterG4 מצויד בסוללת ליתיום-יון נטענת. טעינה מלאה באמצעות המחשב אורכת כשעתיים., והיצרן מתחייב על זמן פעולה רציף שנע בין 6-8 שעות.

בפועל, הצלחנו להפעיל את הנגן כ-7 שעות, נתון נאמן להצהרה אך לא מרשים במיוחד לנוכח זמני הסוללה שקיימים היום בשוק.

עמידות

(5% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

הנגן מתגלה כעמיד למדי. גופו עשוי פלסטיק קשיח ומהודק, וטבעת הגומי סביב חיבור האוזניות ואלמנט ההברגה יוצרים אטימה מושלמת למים. הקליפס בגבו מבטיח עגינה טובה בזמן פעילות ספורטיבית. נקודות התורפה היחידות שלו נמצאת דווקא בעזרים הנלווים, כגון כבל ה-USB הייחודי, הכבל המאריך לאוזניות ומקלון האיפוס: איבוד של אחד מהם יקשה בצורה כזו או אחרת על התפעול היומיומי.


 


הנגן נמסר לבדיקה באדיבות אייבורי מחשבים

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי נגני MP3/MP4
הצג הכל >>